Skocz do zawartości
santa

Pobieranie wody z baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki macie patent na pobieranie zimnej wody z baterii (wężykiem do chłodnicy), przy założeniu, że perlator jest wkręcany? Posiadam model jak w załączniku.

post-5875-0-77269600-1406810954_thumb.jpg

Edytowane przez santa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki macie patent na pobieranie zimnej wody z baterii (wężykiem do chłodnicy), przy założeniu, że perlator jest wkręcany? Posiadam model jak w załączniku.

Ostatnio właśnie dokonałem takiej przeróbki, bo wkurzało mnie bieganie z garem do łazienki pod prysznic. Kupiłem w Castoramie perlator i złączkę do węża. Uciąłem końcówkę perlatora i w to miejsce wstawiłem złączkę. Tak to wygląda:

Podłączenie chłodnicy do kranu kuchennego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słuszna koncepcja, jutro się wybiorę po elementy :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja bym radził zrobić sobie osobne przyłącze pod zlewem (trójnik,zawór, złączka) wykorzystując przyłącze do którego przypięta jest bateria, żeby mieć zlew do użytku cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki macie patent na pobieranie zimnej wody z baterii (wężykiem do chłodnicy), przy założeniu, że perlator jest wkręcany?

Ja opatentowałem taki sposób

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stosowałem sposób z podpięciem do wylewki, ale LP miała fochy, że kran zablokowany, że zmywać ni ma jak itp itd.

Więc zrobiłem taki myk: wężyk z oplotu doprowadzający zimną wodę do baterii zastapiłem dwoma krótszymi, między które wstawiłem trójnik. Na odejściu trójnika zamontowałem zawór , do zaworu wężyk , dopasowany średnicą do chłodnicy i jazda.

Wystarczy lekko uchylić drzwi szafki , wyciągnąc wężyk i chłodzimy. Potem zwijamy z powrotem i spokój.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udo Grubbe, co to za urządzenie trzymasz w ręku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

gdzie można dostać takie szybkozłączki jakie masz założone na chłodnicę? męczy mnie już temat opasek zaciskowych na wężach silikonowych, bo zawsze coś tam kapie mimo wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@korzen16 ma rację tylko link jest nie trafiony.

A to się wkleiło :/ - ciekawe. No nic, już porawione - prawidłowy odnośnik

Widziałem je w którymś z marketów (OBI lub Castorama) i z pewnością ma to każdy ogrodniczy.

Edytowane przez korzen16

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja kupiłem plastikową przejścówkę do perylatora i wkleiłem ją poxipolem do przyłącza do węża

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W każdym OBI w dziale ogrodniczym masz przejściówki do podłączenia węża ogrodniczego do zwykłego kranu. Ja mam tak połączone i działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W każdym OBI w dziale ogrodniczym masz przejściówki do podłączenia węża ogrodniczego do zwykłego kranu. Ja mam tak połączone i działa.

Zrobisz fotkę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

trzeba mieć w okolicy OBI :)

Możesz też kupić w necie. Musisz tylko wiedzieć jaki masz gwint przy kranie. To jest coś takiego:

http://allegro.pl/cellfast-przylacze-z-gwintem-wewnetrznym-waz-1-2-i4422436307.html

ja znalazłem podobne ale uniwersalne z różnymi gwintami. Zrobię fotkę jak będę w domu. Do tego podłączasz szybkozłączkę z załączonym wężem i gra gitara.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi