Jump to content
Sign in to follow this  
darko

Dominus Tecum, #87 - Wajcen Fantazja

Recommended Posts

Piwo pszeniczno-miodowe. Ekstrakt 13,5 °Blg , alk. 6%.

Barwa złota, piana niewielka, nietrwała. Zapach słodki, trochę nut pszenicznych, jest też ta pomarańcza. Gdy piwo się ogrzało, pojawiło się coś na kształt miodu. W smaku słodkie, drożdżowe. na koniec pojawia się mieszanka goździka i czegoś, czego nie jestem w stanie określić. Być może to ta pomarańcza. Gdybym nie wiedział, była w składzie, sam bym nie zgadł. Goryczka trochę za niska, nie do końca równoważy nuty słodkie i ten ekstrakt. Dzięki.

Edited by darko

Goryczka trochę za niska, nie do końca równoważy nuty słodkie i ten ekstrakt.

To efekt zamierzony, miałem nadzieję, że miodowy aromat + słodycz da wrażenie piwa miodowego :)

Ale jedno się udało - to piwo smakuje kobietom :)

Dzięki za ocenę.

No niestety moim zdaniem efekt nie został osiągnięty :) Ale tę pomarańczę czuć nawet w pustej szklance!

Na tym przykładzie widać, jak bardzo nie potrafię docenić wybitnego piwa :rolleyes:

W konkursie na piwo pomarańczowe dostało by jeszcze więcej punktów!

Piwo pszeniczno-miodowe. Ekstrakt 13,5 °Blg , alk. 6%.

Barwa złota, piana niewielka, nietrwała. Zapach słodki, trochę nut pszenicznych, jest też ta pomarańcza. Gdy piwo się ogrzało, pojawiło się coś na kształt miodu. W smaku słodkie, drożdżowe. na koniec pojawia się mieszanka goździka i czegoś, czego nie jestem w stanie określić. Być może to ta pomarańcza. Gdybym nie wiedział, była w składzie, sam bym nie zgadł. Goryczka trochę za niska, nie do końca równoważy nuty słodkie i ten ekstrakt. Dzięki.

Piana rzeczywiście słaba, ale reszta rewelacja. W zapachu rzeczywiście słodkość i cytrusy. Super pszeniczne z pomarańczą. W smaku w wielkiej przewadze słodkie. Czy czułem miód to stwierdzę, że nie, ale przyznam że bardzo ciekawe piwo.

Dzięki Coder, że mi je odpaliłeś, byłem bardzo ciekaw smaków i jestem zauroczony.