Skocz do zawartości

Piwa Gb... - różne degustacje


WiHuRa

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne piwko z paczki od GB na kapslu Ku tzn. Kukuryźnik

 

Kolor: Jasne słomkowe klarowne

Piana: WOW mega drobno i średnio pęcherzykowa, obfita gruba jak z ubijanych białek, oblepia szkło na maxa Super

Aromat: Lekkie kwiatki DMS i zapach który kojarz mi się z ananasem takim świeżo rozkrojonym ciekawy.

Smak: Piwo bardzo lekkie nie powiedziałbym że to 15, rześkie delikatna kwaskowość połączona z grejfrutem dobrze zbalansowane. Goryczka niska w kierunku średniej krótka bardzo poprawna.

Wysycenie: niskie sesyjne super

 

Ogólnie: Piwko bardzo smaczne żonie też smakowało :) Alkohol nie wyczuwalny ale w głowę idzie :) Interesuje mnie czy w zasypie była kukurydza?? Dzięki za możliwość spróbowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne piwko z paczki tym razem na kapslu 29 wędzone

 

 

Kolor: Jasne słomkowe klarowne

Piana: Biała, średnio pęcherzykowa, delikatnie oblepia szkło, szybko się redukuje do obrączki

Aromat: Intensywny aromat wędzonki dymu "szynkowy"

Smak: Wędzonka intensywna, mineralność o której pisał Wihura o jakimś innym piwie, wcześniej nie spotkałem czegoś takiego i w poprzednich piwach tego nie było. Piwo lekkie, kremowość na podniebieniu jak po zastosowaniu owsa. Goryczka niska ok.

Wysycenie: niskie pod ten rodzaj piwa dla mnie ok, wyższe wysycenie mi by przeszkadzało.

 

Ogólnie: Piwo bardzo dobre, zastanawiałem się jakie będzie ze względu na samodzielne wędzenie pszenicy i jęczmienia ale efekt na "+". Pozostało jeszcze jedno do degustacji może na dzień jutrzejszy. To piwo miło mnie zaskoczyło :) Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie piwko z paczki tym razem na kapslu Pow7

 

 

Kolor: Bardzo jasne słomkowe klarowne

Piana: Biała, średnio pęcherzykowa, bardzo wysoka myślałem że nie naleje do pokala sama piana, delikatnie oblepia szkło, szybko opada redukuje do obrączki

Aromat: Szynka, boczek, polędwica z wędzarni jak ostygnie, aromat na maxa

Smak: Wędzonka intensywna, minimalna kwaskowość od pszenicy, delikatny chmiel kojarzy się z Sybillą. Goryczka niska w kierunku średniej, przyjemna minimalnie zalegająca

Wysycenie: niskie w stronę średniego najwyższe z wszystkich piw jakie dostałem

 

Ogólnie: Najlepsze piwo z całej paczki, bardzo pijalne, odczucie w ustach średnio pełne, jak się troszku ogrzało to goryczka robi się troszku za bardzo zalegająca, ale zapach rekompensuję. Moim zdaniem bardzo dobre piwo do polecenia sam bym uwarzył mając możliwość uwędzenia słodu samemu. Piszę się na kolejną powtórkę :)

Pierwsza wymiana dobiegła końca trzeba czekać na kolejną :D

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nr 33, ciemne wędzone

 

Aromat delikatny wędzony, słodowy, lekko palony, słonecznikowy, prażony, estrowy, piana beżowa, drobna i dość trwała, kolor ciemny brąz, klarowne, w smaku jest również delikatna wędzoność, popiołowość, kwaskowość podwyższona, cierpkość na finiusz, dość lekkie w odbiorze, wysycenie średnie, goryczka "palona" - wydłużona.

 

Ogólnie przyjemne piwo, podwyższona kwaskowość i cierpkość sprawiają że piwo wydaje się lekkie i rześkie ale z drugiej strony balans jest przez to trochę zachwiany, słodowość jest może trochę zbyt schowana. Dzięki za piwo oraz słody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że za dwa, trzy tygodnie z wędzonki zostanie wspomnienie. Wyślę Ci z pecołka jutro lub w niedzielę kopię recepturki, w przyszłym tygodniu powtórka więc może coś bym poprawił. http://www.piwo.org/topic/12926-twoje-plany-piwowarskie-na-jutro/page__st__140?do=findComment&comment=322761

Edytowane przez GB...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj sobie spróbowałem, dwa piwka z paczki od Grzegorza :) 

 

Kukuryźnik 13 blg: 

Barwa Słomkowy-złoty, lekko mętne - opalizujące

Piana: Biała dropęcheżykowa, po nalaniu wysoka, potem redukuje się do kożucha 1 cm i tak zostaje do końca, lekko oblepia szkło.
Aromat: Przede wszystkim ładny aromat ziołowy, dość płaski, do tego lekka słodkość taka mdława, i lekki diacetyl. 
Smak : O w mordę tego się nie spodziewałem, porządna goryczka, bardzo mocna dominuje smak. Jest lekko piołunowata i zalega, czuć też lekki słód, ale na pierwszym planie ziołową mocną goryczkę. Z ogrzaniem wychodzi lekki alkohol.
Ogólne wrażenia: Generalnie zmniejszyłbym zdecydowanie goryczkę i zbalansował to piwo mocniej, goryczka zalegała mi jeszcze z 15 minut po wypiciu jego, ale generalnie większych wad nie ma i nawet było smaczne  :) Dodatku kukurydzy w smaku nie czuć przysłoniła pewnie to goryczka, ale w zapachu jest lekki słodkawy aromacik właśnie, który kojarzy mi się z tą kukurydzą, ale może też pochodzić od diacetylu. Natomiast co mnie dziwi, że po ogrzaniu wychodzi alkohol, a w lagerach lekkich raczej mi się to nie zdarzało.

 

Powtórka 7:

 

Barwa Złoty, bardzo klarowny 

Piana: Piękna kremóweczka, biała gęsta oblepia szkło i utworzyła super gęstą wysepkę na środku piwa. Jest średnio i grubopęchżykowa, natomiast wysepka drobna. Piwo dość mocno wysycone na rzut oka.
Aromat: Zapach nie mocny, ale wystarczający, fenolowa wędzoneczka, troszkę jak boczek trochę torf, a trochę bukowej wędzoneczki. Generalnie ładne i przyjemne w zapachu, w tle wychodzi siarka, ale dość delikatna i szybko się ulatnia.

Smak : W smaku, lekkie rześkie delikatne piwo, lekko wodniste, choć finisz słodkawy. Wysycenie dość spore ale pomaga to w pijalności tego piwa. Goryczka niska ładnie skontrowana. 
Ogólne wrażenia: Generalnie świetne rześkie piwko, do kiełbachy ogniska do obiadu, chętnie bym takie coś pił. Wędzonka idealna nie nachalna, ładnie podkręca profil piwa i wzmacnia pijalność  ;) Zobaczymy za 2 tygodnie drugą butelkę  ;)

 

Drugie piwo o wiele lepsze od pierwszego ;) Mam jeszcze je po butelce więc za jakiś czas otworzę sobie jeszcze raz i je ocenię zobaczymy czy coś się zmieniło ;) Ciemną wędzonkę w przyszłym tygodniu spróbuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kukuryźnik był chmielony Taurusem, mocny chmiel. Dodatkowy efekt dały drożdże Danisch Lager, w specyfikacji pisze jakoś tak: 'chmiel na pierwszym miejscu' i to się zgadza. Kukurydza jest kleikowana dokładnie i moim celem jest zniwelowanie jej smaku a 'wklejenie' wartości oraz efekt klarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kukuryźnik 13 blg: 

Barwa Słomkowy-złoty, lekko mętne - opalizujące

Piana: Biała dropęcheżykowa, po nalaniu wysoka, potem redukuje się do kożucha 1 cm i tak zostaje do końca, lekko oblepia szkło.

Aromat: Przede wszystkim ładny aromat ziołowy, dość płaski, do tego lekka słodkość taka mdława, i lekki diacetyl. 

Smak : O w mordę tego się nie spodziewałem, porządna goryczka, bardzo mocna dominuje smak. Jest lekko piołunowata i zalega, czuć też lekki słód, ale na pierwszym planie ziołową mocną goryczkę. Z ogrzaniem wychodzi lekki alkohol.

Ogólne wrażenia: Generalnie zmniejszyłbym zdecydowanie goryczkę i zbalansował to piwo mocniej, goryczka zalegała mi jeszcze z 15 minut po wypiciu jego, ale generalnie większych wad nie ma i nawet było smaczne  :) Dodatku kukurydzy w smaku nie czuć przysłoniła pewnie to goryczka, ale w zapachu jest lekki słodkawy aromacik właśnie, który kojarzy mi się z tą kukurydzą, ale może też pochodzić od diacetylu. Natomiast co mnie dziwi, że po ogrzaniu wychodzi alkohol, a w lagerach lekkich raczej mi się to nie zdarzało.

 

 

Spiłem dzisiaj i takie same mam wrażenia co tutaj.Jedynie co to teraz alkohol mi nie przeszkadzał w tym piwie, choć goryczka dalej zbyt mocna i piołunowata do poprawy.

 

Jako drugie otworzyłem sobie Ciemną Wędzonkę:

Barwa Prawie czarny, ciemny brąz, klarowne

Piana: po nalaniu jest lekka grubopęcheżykowa, ale  znika całkiem i nie da rady jej ponowić.

Aromat:  Po nalaniu na dzień dobry kwas butanowy... Potem czuć wędzonkę ale dziwną średnio przyjemną ostrą trochę terpentynową. Do tego lekkie estry i palonka, ale cały czas przewija się nuta kwasu butanowego.

Smak : No i tu też wymioty, w smaku jest lepiej goryczka delikatna tutaj wychodzi ładna bardzo wędzonka, całość się ładnie komponuje i jest dobry odbiór tego piwa. Do tego jest fajne gładkie na języku i zostaje fajny wypełniający usta lekko zaklejający finisz wędzony z delikatnym ściąganiem.

Ogólne wrażenia: Piwo pomimo wady jest bardzo fajne w odbiorze, nie przeszkadza ona zbytnio w spijaniu go nie jest dominująca ale występuje dość mocno. Generalnie piwko mi smakowało wędzonka idealna, lekko popiołowate i ciekawie zakleja usta.

 

No to ostatnie piwka od Ciebie były ;) Dzięki za wymianę i pozdrawiam.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wędzone Żytnie (nru warki nie spisałem z kapsla niestety)

 

Barwa Mętne

Piana: Średnio i drobno pęcherzykowa. Powoli opada ale pozostaje do końca
Aromat:  Wędzonka taka śliwkowa trochę, jak kompot z suszu. W tle trochę szynkowej wędzonki. Bardzo mi odpowiadała :)
Smak : Wyraźna wędzoność i kwaskowość pewnie od żyta. Wędzonka nie zakłuca aromatów żyta i chmieli.
Ogólne wrażenia: Bardzo fajne piwo, oleiste, dobrze wędzone i ziemiste, ale ie przytłacza i jest baaardzo pijalne. Wypiłem nawet nie wiem kiedy a szkoda bo chciałoby się jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.