Skocz do zawartości

VI Poznański Konkurs Piw Domowych 15.11.2014


wogosz

Rekomendowane odpowiedzi

Z wielką przyjemnością chciałbym ogłosić wyniki VI Konkursu Piw Domowych w Poznaniu.

Kategoria Weizen:

I miejsce - Robert Kamiński - 33,6 pkt

II miejsce - Marcin Bystryk - 31,5 pkt

III miejsce - Piotr Kowalski - 30,8 pkt

IV miejsce - Radosław Wiech - 29,0 pkt

V miejsce - Robert Kamiński - 27,3 pkt

VI miejsce - Paweł Kufel - 23,3 pkt

 

Kategoria Dubbel:

I miejsce - Piotr Wróblewski - 45,0 pkt

II miejsce - Paweł Żywiecki - 40,9 pkt

III miejsce - Waldemar Pitala - 38,5 pkt

IV miejsce - Karol Kaniewski - 36,0 pkt

V miejsce - Mariusz Karpiński - 35,4 pkt

VI miejsce - Andrzej Miler - 33,8 pkt

 

Kategoria Funky Ale:

I miejsce - Andrzej Miler - 37,6 pkt

II miejsce - Marcin Jędrzejewski - 36,6 pkt

III miejsce - Przemysław Odrobny - 36,2 pkt

IV miejsce - Łukasz Kubicki - 32,6 pkt

V miejsce - Filip Mazur - 27,8 pkt

VI miejsce - Szymon Kierszniowski - 27,4 pkt

 

Gratulacje dla laureatów i podziękowania dla wszystkich uczestników. Nagrody i dyplomy roześlemy pocztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielką przyjemnością chciałbym ogłosić wyniki VI Konkursu Piw Domowych w Poznaniu.

Kategoria Weizen:

I miejsce - Robert Kamiński - 33,6 pkt

II miejsce - Marcin Bystryk - 31,5 pkt

III miejsce - Piotr Kowalski - 30,8 pkt

IV miejsce - Radosław Wiech - 29,0 pkt

V miejsce - Robert Kamiński - 27,3 pkt

VI miejsce - Paweł Kufel - 23,3 pkt

 

 

Robert Kamiński jest na pierwszym i na piątym miejscu... nie wiem czy było nas dwóch czy to jakaś pomyłka? Nie wiem czy mam się cieszyć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielką przyjemnością chciałbym ogłosić wyniki VI Konkursu Piw Domowych w Poznaniu.

 

Kategoria Weizen:

 

I miejsce - Robert Kamiński - 33,6 pkt

 

II miejsce - Marcin Bystryk - 31,5 pkt

 

III miejsce - Piotr Kowalski - 30,8 pkt

 

IV miejsce - Radosław Wiech - 29,0 pkt

 

V miejsce - Robert Kamiński - 27,3 pkt

 

VI miejsce - Paweł Kufel - 23,3 pkt

 

A ja cieszę się z 4 miejsca w weizenie, gratulacje dla zwycięzców, finalistów i ogólnie dla uczestników.

Szczególne podziękowania dla organizatorów za poświęcony czas i trud włozony w organizacje konkursu.

Za rok znów spróbuje.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednich edycjach spotykałem się z zarzutami, że za późno podaję wyniki. W tym roku chciałem zrobić to najszybciej jak to możliwe, ale praca w nocy po dwóch dniach targów niestety przyniosła dość opłakane efekty. Klikanie kopiuj-wklej a potem poprawianie zawartości plus zmęczenie to proszenie się o pomyłki. Przepraszam Mariusza, że nie wymieniłem go jako laureata V miejsca w Weizenie i Mariusza Bystryka który zajął II miejsce, za pomylenie imienia. Zamieszczam jeszcze raz wyniki, mam nadzieję że tym razem bez pomyłek.

 

Kategoria Weizen:

I miejsce - Robert Kamiński - 33,6 pkt

II miejsce - Mariusz Bystryk - 31,5 pkt

III miejsce - Piotr Kowalski - 30,8 pkt

IV miejsce - Radosław Wiech - 29,0 pkt

V miejsce - Mariusz Budźko - 27,3 pkt

VI miejsce - Paweł Kufel - 23,3 pkt

 

Kategoria Dubbel:

I miejsce - Piotr Wróblewski - 45,0 pkt

II miejsce - Paweł Żywiecki - 40,9 pkt

III miejsce - Waldemar Pitala - 38,5 pkt

IV miejsce - Karol Kaniewski - 36,0 pkt

V miejsce - Mariusz Karpiński - 35,4 pkt

VI miejsce - Andrzej Miler - 33,8 pkt

 

Kategoria Funky Ale:

I miejsce - Andrzej Miler - 37,6 pkt

II miejsce - Marcin Jędrzejewski - 36,6 pkt

III miejsce - Przemysław Odrobny - 36,2 pkt

IV miejsce - Łukasz Kubicki - 32,6 pkt

V miejsce - Filip Mazur - 27,8 pkt

VI miejsce - Szymon Kierszniowski - 27,4 pkt

 

Jeszcze raz gratuluję zwycięzcom, o nagrodach napiszę trochę później.

Edytowane przez wogosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zwycięzcom :)

Miło było spotkać piwowarów domowych i pogadać oraz wymienić się doświadczeniem. Za rok znowu będę startował ale może w innej kategorii niż Weizen.

Dajmy organizatorom trochę odpocząć bo dla Nich te 3 dni były pełne roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a można się spodziewać uzupełnienia wyników piw, które znalazły się w finale?

Pozdrawiam

W kategorii weizen do finału przeszli:

1 Mariusz Budźko

2 Mariusz Bystryk

3 Sławomir Franaszek

4 Robert Kamiński

5 Marcin Kołodziejczyk

6 Piotr Kowalski

7 Paweł Kufel

8 Andrzej Miler

9 Łukasz Pawlak

10 Radosław Wiech

11 Szymon Woźniak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze standardowe pytanie do organizatora/ zwycięzcy jakie drożdże do piwa użyte w Weizenie suche czy płynne?

 

Drożdże użyte w zwycięskim weizenie to Wyeast 3068 Weihenstephan Weizen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie chciałbym podać listę nagród ufundowanych przez sponsorów. Bardzo dziękuję wszystkim darczyńcom za hojność. Roześlę je pocztą.

Kategoria Weizen

I miejsce

- party keg 5l Delirium Tremens z browaru Huyghe – ufundowany przez Słodownię Soufflet Polska sp. z o.o.

- Maisel & Friends – Mare’s Chocolate Bock 0,75l – ufundowany przez sklep Piwa Świata Poznań ul. Głogowska

- torba podręczna LECH ufundowana przez Kompanię Piwowarską S.A.

- bon wartości 100 zł ufundowany przez sklep piwowarski Centrum Piwowarstwa

- bon wartości 100zł ufundowany przez firmę obrotu paszami KŁOS z Szamotuł do odbioru we wskazanym sklepie internetowym

- butelka piwa Westvleteren 12, ufundowana przez Browar Szałpiw Sp. z o.o.

II miejsce

- zestaw 8 piw 0,33l Tresors de Wallonie: St. Feuillien tripel, Blanche de Namur, Barbar, Silly Schotch, Bouche Ambre, Saison Dupont, Val-Dieu Brune, Super des Fagnes Blond – ufundowany przez Słodownię Soufflet Polska Sp. z o.o.

- ręcznik LECH ufundowany przez Kompanię Piwowarską S.A.

- bon wartości 50zł ufundowany przez sklep piwowarski Homebrewing

- bon wartości 50zł ufundowany przez firmę obrotu paszami KŁOS z Szamotuł do odbioru we wskazanym sklepie internetowym

- 300g chmielu (odmiana do wyboru), ufundowana przez Browar Szałpiw Sp. z o.o. do odbioru we wskazanym sklepie internetowym

III miejsce

- Echt Kriekenbier 0,75l ufundowany przez Słodownię Soufflet Polska sp. z o.o.

- mała latarka LECH ufundowana przez Kompanię Piwowarską S.A.

- bon wartości 50zł ufundowany przez sklep piwowarski Homebrewing

- bon wartości 25zł ufundowany przez firmę obrotu paszami KŁOS z Szamotuł do odbioru we wskazanym sklepie internetowym

- piwo Szczun 2013 wersja limitowana 0,75l ufundowany przez Browar Szałpiw Sp. z o.o.

 

 

Kategoria Dubbel

I miejsce

- party keg 5l Delirium Red z browaru Huyghe – ufundowany przez Słodownię Soufflet Polska sp. z o.o.

- Maisel & Friends – Mare’s Chocolate Bock 0,75l – ufundowany przez sklep Piwa Świata Poznań ul. Głogowska

- torba podręczna LECH ufundowana przez Kompanię Piwowarską S.A.

- bon wartości 100 zł ufundowany przez sklep piwowarski Centrum Piwowarstwa

- bon wartości 100zł ufundowany przez firmę obrotu paszami KŁOS z Szamotuł do odbioru we wskazanym sklepie internetowym

- butelka piwa Westvleteren 12, ufundowana przez Browar Szałpiw Sp. z o.o.

II miejsce

- zestaw 8 piw 0,33l Tresors de Wallonie: St. Feuillien tripel, Blanche de Namur, Barbar, Silly Schotch, Bouche Ambre, Saison Dupont, Val-Dieu Brune, Super des Fagnes Blond – ufundowany przez Słodownię Soufflet Polska sp. z o.o.

- ręcznik LECH ufundowany przez Kompanię Piwowarską S.A.

- bon wartości 50zł ufundowany przez sklep piwowarski Homebrewing

- bon wartości 50zł ufundowany przez firmę obrotu paszami KŁOS z Szamotuł do odbioru we wskazanym sklepie internetowym

- 300g chmielu (odmiana do wyboru), ufundowana przez Browar Szałpiw Sp. z o.o. do odbioru we wskazanym sklepie internetowym

III miejsce

- Echt Kriekenbier 0,75l ufundowany przez Słodownię Soufflet Polska sp. z o.o.

- mała latarka LECH ufundowana przez Kompanię Piwowarską S.A.

- bon wartości 50zł ufundowany przez sklep piwowarski Homebrewing

- bon wartości 25zł ufundowany przez firmę obrotu paszami KŁOS z Szamotuł do odbioru we wskazanym sklepie internetowym

- piwo Szczun 2013 wersja limitowana 0,75l ufundowany przez Browar Szałpiw Sp. z o.o.

 

 

 

Kategoria Funky Ale

I miejsce

- party keg 5l Guillotine Strong Ale z browaru Huyghe – ufundowany przez Słodownię Soufflet Polska sp. z o.o.

- Maisel & Friends – Mare’s Chocolate Bock 0,75l – ufundowany przez sklep Piwa Świata Poznań ul. Głogowska

- torba podręczna LECH ufundowana przez Kompanię Piwowarską S.A.

- bon wartości 100 zł ufundowany przez sklep piwowarski Centrum Piwowarstwa

- bon wartości 100zł ufundowany przez firmę obrotu paszami KŁOS z Szamotuł do odbioru we wskazanym sklepie internetowym

- butelka piwa Westvleteren 12, ufundowana przez Browar Szałpiw Sp. z o.o.

II miejsce

- zestaw 8 piw 0,33l Tresors de Wallonie: St. Feuillien tripel, Blanche de Namur, Barbar, Silly Schotch, Bouche Ambre, Saison Dupont, Val-Dieu Brune, Super des Fagnes Blond – ufundowany przez Słodownię Soufflet Polska sp. z o.o.

- ręcznik LECH ufundowany przez Kompanię Piwowarską S.A.

- bon wartości 50zł ufundowany przez sklep piwowarski Homebrewing

- bon wartości 50zł ufundowany przez firmę obrotu paszami KŁOS z Szamotuł do odbioru we wskazanym sklepie internetowym

- 300g chmielu (odmiana do wyboru), ufundowana przez Browar Szałpiw Sp. z o.o. do odbioru we wskazanym sklepie internetowym

III miejsce

- Echt Kriekenbier 0,75l ufundowany przez Słodownię Soufflet Polska sp. z o.o.

- mała latarka LECH ufundowana przez Kompanię Piwowarską S.A.

- bon wartości 50zł ufundowany przez sklep piwowarski Homebrewing

- bon wartości 25zł ufundowany przez firmę obrotu paszami KŁOS z Szamotuł do odbioru we wskazanym sklepie internetowym

- piwo Szczun 2013 wersja limitowana 0,75l ufundowany przez Browar Szałpiw Sp. z o.o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bony ufundowane przez firmę obrotu paszami KŁOS z Szamotuł można wykorzystywać przy zamówieniach w dowolnym sklepie ( powołując się na wynik konkursu ) ? Czy trzeba najpierw zadeklarować w którym chce się go użyć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite, pierwszy konkurs i od razu wygrana. Cieszę się niesamowicie że Dubbel smakował oceniającym. Daje to niesamowitą motywację do dalszego warzenia :) W kolejnej edycji konkursu, mam nadzieję, również wezmę udział.

Co do nagród, nie wiem co napisać, normalnie kosmos :) nigdy nie sądziłem że uda mi się spróbować Westvleteren 12, a tu proszę.

 

PS. Witam wszystkich na piwo.org.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite, pierwszy konkurs i od razu wygrana. Cieszę się niesamowicie że Dubbel smakował oceniającym.

 

Kilka słów odnośnie oceniania dubbli i Twojego piwa. Mówiłem to już podczas ogłaszania wyników. Otóż wszyscy sędziowie zgodnie postawili Twoje piwo na pierwszym miejscu, czyli z pośród piw które degustowali ocenili je najwyżej, choć nieznacznie. Jednak ponieważ trzy piwa wyróżniły się szczególnie, nie do końca byli pewni czy przyznana punktacja rzeczywiście odzwierciedla preferowaną przez nich kolejność. Po konkursie zakodowałem jeszcze raz próbki piw z trzech pierwszych miejsc i wszyscy sędziowie ustawili ich kolejność zgodnie z wcześniejszą punktacją. Słowa uznania dla sędziów za pamięć sensoryczną i gratulacje dla Ciebie - możesz mieć wielką satysfakcję, gdyż I miejsce nie było z pewnością przypadkowe.

Co do nagród. Dzisiaj na mejla roześlę informację w jaki sposób realizować nagrody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę napisać co ja wystawiłem. A więc był to mix 2 piw. 1 belgijski blond delikatnie chmielony amerykańcami 2. Flanders red. Piwa zmieszane na etapie butelkowania w ilości 2/3 blond i 1/3 flanders. W smaku wyszło lekko kwaskowe do tego trochę dzikie końskie, owocowe i fenolowe od drożdży i lekko cytrusowe od chmielu. To chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.