Skocz do zawartości

VI Poznański Konkurs Piw Domowych 15.11.2014


wogosz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy za miejsca poniżej 3 będą jakieś dyplomy? Głównie chodzi mi o 4 miejsce ;)

Przykro mi, ale niestety nie. Nagrody i dyplomy są tylko do III miejsca. Mogę zapewnić tylko gratulacje i uścisk dłoni jak się kiedyś spotkamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Pani Hanny Szczepanik kierowane przez nią laboratorium w browarze LECH w Poznaniu wykonało specjalistyczną analizę wszystkich piw które zajęły pierwsze trzy miejsca. Oto otrzymane wyniki:

post-413-0-19366600-1417467284_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie refraktometr przekłamuje 0,1 BRIX ,więc go nie ruszam :D

Tylko barwa w kategorii dubbel mnie zastanawia ... wszystkim wyszły piwa 2x bardziej ciemne niż zakładali ???

Edytowane przez zywiec79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko barwa w kategorii dubbel mnie zastanawia ... wszystkim wyszły piwa 2x bardziej ciemne niż zakładali ???

Zgadza się barwy są zadziwiająco wysokie, wręcz stoutowe. Mój dubbel jest przejrzysty z rubinową poświatą. Hm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę barwy piwa nie brać tak bardzo pod uwagę. Trzeba pamiętać, że przemysłowe piwa są filtrowane i wtedy ten odczyt jest dużo bardziej dokładny. Przy piwach mętnych barwa jest dość trudna do określenia ze względu na dyspersję światła. Nawet jak przefiltrowali przez sączek, to ma się to słabo do filtracji przy użyciu ziemi okrzemkowej.

Co do słabego odfermentowania dubbla o którym pisze Andy, to może jest to "coś" co poprawia i pozytywnie wyróżnia smak dubbla? Najlepsze dubble w moim przekonaniu robią trapiści, ale niestety niewiele o tym wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wysłałem nagrody do laureatów trzech pierwszych miejsc. Proszę o potwierdzenie na PW czy bezpiecznie i w całości dotarły.

Jak na razie zostały wysłane opisy weizenów które odpadły w preselekcji. Metryczki piw konkursowych sporządza kolega z PSPD i powinny być przed świętami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę po czasie, ale dopiero wczoraj przyjechałem do domu i mogłem ogarnąć paczkę. Potwierdzam, paczka dotarła szczęśliwie, wszystko zapakowane profesjonalnie, nagrody super, także wszystko tak jak ma być :)

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie tych bonów na zakupy w sklepach internetowych. Na jakiej zasadzie mogę z nich skorzystać? W paczce tych bonów nie było, także zapewne mają one inną formę. To mój pierwszy konkurs także jeszcze nie jestem obeznany w takich kwestiach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Hej, mam pytanie bardziej ogólne, czy VI Poznański konkurs będzie brany pod uwagę w pucharze PSPD 2014/2015

 

Konkurs został przeprowadzony zgodnie z zasadami PSPD i jego wyniki mogą być brane pod uwagę w zdobyciu pucharu. Decyzja ta leży jednak po stronie władz PSPD i tam proszę kierować to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie bardziej ogólne, czy VI Poznański konkurs będzie brany pod uwagę w pucharze PSPD 2014/2015

 

Konkurs został przeprowadzony zgodnie z zasadami PSPD i jego wyniki mogą być brane pod uwagę w zdobyciu pucharu. Decyzja ta leży jednak po stronie władz PSPD i tam proszę kierować to pytanie.

No to masz problem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.