Skocz do zawartości

Lista castingowa do spotu "Jestem piwowarem domowym"


kopyr

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o zgłaszanie się chętnych, do wzięcia udziału w nagraniu. Wymagane jest posiadanie lub zorganizowanie sobie sprzętu, który będzie mógł nagrać obraz o następujących minimalnych parametrach

Do nagrywania najlepiej byłoby użyć prostej, amatorskiej kamery cyfrowej w standardzie DV/D8. Obraz zgrać do pliku (najlepiej przez łącze FireWire, ew. USB) w formacie AVI DV (PAL) - jest to podstawowy format, który powinien być obsługiwany przez wszystkie kamery.

 

Opcja druga: filmowanie aparatem fotograficznym - tu wskazane byłyby modele, potrafiące zapisać obraz w rozdzielczości VGA (640x480) z dźwiękiem 16-bit. Inaczej efekty mogą być niezadowalające. Format pliku AVI, od biedy QuickTime (MOV).

Można też wstępnie rezerwować sobie wersy. Choć do tego chyba założymy osobny wątek, jak już skończymy pracę nad tekstem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 614
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Rozumiem, że na płytkę i wysyłamy - prawda ?

Jak się nie da inaczej to tak, ale myślałem raczej o jakimś wrzucaniu do Wujcia przez net. W końcu to powinny być kilkusekundowe fragmenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że powinieneś zaproponować (zadecydować) listę castingową :) Jestem przekonany, że masz w głowie co, kto, kiedy :)

No ale jak ja mam decydować, jak nie wiem czy ktoś w ogóle jest chętny? Ja mogę się zwrócić do Czesa z prośbą, żeby wystąpił w spocie, ale przecież nie będę do każdego pisał, czy miałby ochotę nagrać taki, a taki fragment, bo nas zima zastanie.

 

Na razie proszę o zgłoszenia, kto w ogóle chce wziąć udział w spocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem w innym wątku:

Ja też jestem chętny. Chociażby na małe "jestem piwowarem" albo "uwarzyłem to piwo". :)

Zastanawiam się tylko czy będzie można nagrywać w obu "wersjach" tj, kamerą cyfrową oraz aparatem czy też trzeba już teraz się zdecydować na którąś wersję?

Opcja pierwsza zapewne miała by lepszą jakość ale z kolei opcja druga byłaby pewnie dostępna dla większej ilości chętnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby trzeba było to moga nawet godać po Śloncku :)

A to by akurat nadało bardzo fajnego wydźwięku nagrani (nie to, żebym RAŚ wspierał :) ) bo może pokazać, że z różnych części Polski ludzie warzą,

 

A żeby nie było za bardzo off-topic :

 

to ja chętnie wystąpię - sprzęt do nagrania się znajdzie - o ile mnie weźmiecie - bo doświadczenie mam małe :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko czy będzie można nagrywać w obu "wersjach" tj, kamerą cyfrową oraz aparatem czy też trzeba już teraz się zdecydować na którąś wersję?

Opcja pierwsza zapewne miała by lepszą jakość ale z kolei opcja druga byłaby pewnie dostępna dla większej ilości chętnych...

To są alternatywy, nie masz kamery nagrywasz aparatem, ale w jakości nie gorszej, niż podana w wytycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się piszę. Mam lustrzankę cyfrową' date=' mam nadzieję że to wystarczy...

 

pozdraiwam[/quote']

Jeżeli robi zdjęcia z szybkością 25 na sekundę to tak :)

w zasadzie, to Nikon D90, więc ma możliwość robienia filmów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.