Skocz do zawartości

Lista castingowa do spotu "Jestem piwowarem domowym"


kopyr

Rekomendowane odpowiedzi

Poprawiliśmy interpunkcję i "podobne video". Miłego
' date=' kto jeszcze nie widział.[/quote']

Fajnie się zapowiada. :lol:

 

Ale trzeba szybko linki poprawić na jestempiwowarem.pl bo wyświetla się "że wideo usunięte przez użytkownika".

A bo to elroy robił i nie skonsultował ze mną. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 614
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Teoria mówi, że gdy areometr się buja i na chwilę zanurza bardziej niż powinien, to na jego trzpieniu ponad powierzchnią badanego płynu zostaje niewielka ilość cieczy, przez co zmienia się masa urządzenia i teoretycznie może on pokazać błędny odczyt (areometr staje się po prostu cięższy). Przynajmniej tak mnie uczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria mówi, że gdy areometr się buja i na chwilę zanurza bardziej niż powinien, to na jego trzpieniu ponad powierzchnią badanego płynu zostaje niewielka ilość cieczy, przez co zmienia się masa urządzenia i teoretycznie może on pokazać błędny odczyt (areometr staje się po prostu cięższy). Przynajmniej tak mnie uczyli.

Ma to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria mówi' date=' że gdy areometr się buja i na chwilę zanurza bardziej niż powinien, to na jego trzpieniu ponad powierzchnią badanego płynu zostaje niewielka ilość cieczy, przez co zmienia się masa urządzenia i teoretycznie może on pokazać błędny odczyt (areometr staje się po prostu cięższy). Przynajmniej tak mnie uczyli.[/quote']

Ma to sens.

Browar to nie apteka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria mówi' date=' że gdy areometr się buja i na chwilę zanurza bardziej niż powinien' date=' to na jego trzpieniu ponad powierzchnią badanego płynu zostaje niewielka ilość cieczy, przez co zmienia się masa urządzenia i teoretycznie może on pokazać błędny odczyt (areometr staje się po prostu cięższy). Przynajmniej tak mnie uczyli.[/quote'']

Ma to sens.

Browar to nie apteka :lol:

No ale warto wiedzieć. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Sam zwiastun jest już mistrzowski i ten podkład... Idealny :D Gratulacje wszystkim, którzy włożyli wkład i trud w powstanie tego filmu ;) Miło się to ogląda. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria mówi, że gdy areometr się buja i na chwilę zanurza bardziej niż powinien, to na jego trzpieniu ponad powierzchnią badanego płynu zostaje niewielka ilość cieczy, przez co zmienia się masa urządzenia i teoretycznie może on pokazać błędny odczyt (areometr staje się po prostu cięższy). Przynajmniej tak mnie uczyli.

I dla tego przed odczytem warto aerometrowi zrobić "bączka" czyli wprawić go palcami w szybki ruch wirowy prawoskrętny :D

 

Trailer jest super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie spostrzeżenie: wg mnie piwowarzy otwierający piwo na stojąco wypadają bardziej przekonywająco :D

A poza tym podoba mi się muzyka w zwiastunie ;) Niecierpliwie czekam na pełną wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria mówi' date=' że gdy areometr się buja i na chwilę zanurza bardziej niż powinien, to na jego trzpieniu ponad powierzchnią badanego płynu zostaje niewielka ilość cieczy, przez co zmienia się masa urządzenia i teoretycznie może on pokazać błędny odczyt (areometr staje się po prostu cięższy). Przynajmniej tak mnie uczyli.[/quote']

I dlatego przed odczytem warto aerometrowi zrobić "bączka" czyli wprawić go palcami w szybki ruch wirowy prawoskrętny :D

"Bączka" robić warto z powodów przeciwnych: chodzi o oderwanie z powierzchni areometru pęcherzyków dwutlenku węgla, które mają skłonność tam powstawać. Te pęcherzyki, działając niczym boje wyporowe, z kolei mogą zawyżyć wskazanie (areometer staje się po prostu lżejszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria mówi, że gdy areometr się buja i na chwilę zanurza bardziej niż powinien, to na jego trzpieniu ponad powierzchnią badanego płynu zostaje niewielka ilość cieczy, przez co zmienia się masa urządzenia i teoretycznie może on pokazać błędny odczyt (areometr staje się po prostu cięższy). Przynajmniej tak mnie uczyli.

a o ile może przekłamywać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie spostrzeżenie: wg mnie piwowarzy otwierający piwo na stojąco wypadają bardziej przekonywająco

Dzisiaj pokazywałem znajomym i wszyscy zgodnie twierdzą, że Gregorio w 0:14 wypadł najfajniej ;) Ten strzał z kapsla i cały kufel piany jest świetny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pokazywałem znajomym i wszyscy zgodnie twierdzą, że Gregorio w 0:14 wypadł najfajniej :) Ten strzał z kapsla i cały kufel piany jest świetny :D

Tak, ale przyśpieszony rozbiegany wzrok Staśka też jest znakomity :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pokazywałem znajomym i wszyscy zgodnie twierdzą' date=' że Gregorio w 0:14 wypadł najfajniej :) Ten strzał z kapsla i cały kufel piany jest świetny ;)[/quote']

Tak, ale przyśpieszony rozbiegany wzrok Staśka też jest znakomity :D

Znaczy Waldiego? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o ile może przekłamywać ?

O wartość na tyle niewielką' date=' że można ją spokojnie pominąć :)[/quote']

Z moich doświadczeń mogę powiedzieć że średnio nawet o 2°Blg. Podczas jednego ze szkoleń doszedłem do wniosku że im sprzęt musi być czysty (szorowany płynem) właśnie zanieczyszczenia niewidoczne na to wpływają (sam kiedyś tylko płukałem sprzęt po użyciu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń mogę powiedzieć że średnio nawet o 2°Blg. Podczas jednego ze szkoleń doszedłem do wniosku że im sprzęt musi być czysty (szorowany płynem) właśnie zanieczyszczenia niewidoczne na to wpływają (sam kiedyś tylko płukałem sprzęt po użyciu).

ale żeby o 2 blg ?? U mnie jak cały czas pływa w brzeczce i oklei się drożdżami to o tyle nie oszukuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale żeby o 2 blg ??

Może postaram się uporządkować.

Zwiększenie ciężaru areometru (a tym samym błąd na minus) przez zbyt głębokie zanurzenie rzeczywiście dla nas nie ma znaczenia. Nasze pomiary nie muszą być aż tak dokładne a ponadto nie pracujemy z cieczami lepkimi jak i lepkość w miarę odfermentowania spada - cukier, upraszczając, zamienia się w alkohol więc niewiele się na trzpieniu "powiesi".

 

Natomiast jeśli chodzi o błąd na plus przez przyklejanie się pęcherzyków CO2 i wynoszenie przyrządu to przyuważyłem, że w ciągu kilku-kilkunastu sekund podniósł się o ok. 0,5-1°Blg. Pewnie gdyby zaczekać dłużej wyskoczył by o te 2°Blg. Jest to na tyle szybko, że dając sobie czas na przyglądnięcie można popełnić dość duży błąd.

Na pewno znaczenie ma w takim przypadku czystość szkła. Ponadto jeśli lagera leżakującego w temp. ~0°C podgrzać nawet nie do 20°C ale o te kilkanaście stopni pięknie nam zacznie wydzielać się dwutlenek i łapać na aerometr. Pisałem o tym w wątku o reftaktometrze pytając czy odgazowujecie próbki przed pomiarem (w zasadzie tak to powinno się robić) - może tym razem ktoś odpowie...

 

pzdr

 

PS Wątek się nieco rozdwoił... :)

 

zaraz wydzielę do osobnego - elroy

Tego się nie da wydzielić sensownie.... Proszę nie pisać już na temat areometru w tym wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak' date=' ale przyśpieszony rozbiegany wzrok Staśka też jest znakomity :)[/quote']

Na wszelki wypadek obejrzałem zwiastun jeszcze dwa razy, żeby się upewnić, ale to chyba nie byłem ja. :)

Wniosek jest prosty - za rzadko się widujemy, że aż Cię mogłam pomylić z kimś innym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha zapominałem napisać' date=' że to "bujanie" areometru jest mocno nieprofesjonalne :(

No ale to klip piwowarów amatorów :D[/quote']

A dlaczego? Trzeba wkładać, tak żeby się nie bujał?

Łotewer ! Jeśli mogę dorzucić swoje pół grosza, bujający się aerometr jako scena otwierająca klip jest rewelacyjny, wspaniały, genialny !!

I proszę twórców, jeśli można, idźcie tą drogą, którą idziecie !! Klipy które Was zainspirowały do zrobienia swojego (naszego ?), te klipy z juesej, są fajne, ale to że Wasz jest w innym klimacie, zupełnie nieramotny, z kopem, dynamiczny to jest też fajne. To, że nastrój klipu będzie inny to okazja, żeby powstało coś więcej niż polska wersja tego co już jest za granicą.

 

Aż żal teraz, że się nie wpisałem na listę kastingową, ale tak z 2 warkami na karku to nie wypadało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.