Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze zestawu.


Karo0o

Rekomendowane odpowiedzi

...

Kapslownicy nie brałem, mam sto butelek z patentem.

...

Kup kapslownicę. Sto butelek, to raptem dwie warki. Ja też na początku myślałem, że te czterdzieści kilka butelek z jednej warki to nie wiadomo ile i kto to wypije. Teraz jak zapas spada mi poniżej 200, to odczuwam lekki niepokój i szybko coś dorabiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spożycie jest bardzo niskie. Na tydzień butelka w porywach do 5 ale bardzo rzadko. Dwie warki to piwo na około 4 miesiące. Brat pszenicy nie tyka. Może jak się rezerwę to polecę na większe ilości.

 

Zawsze mogę nowe z patentem kupić, żaden problem. Jakoś nie bardzo widzi mi się walka z kapslami

Edytowane przez Sethemar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się czy nie spróbować najpierw gotowych zestawów surowcowych a jak się spodoba, będziesz chciał eksperymentować to dopiero kup słody i chmiele osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie miałem czesu wcześniej tego zrobić. Lecz wkońcu złozyłem zestaw na homebrewing.pl. Jak znacie jakieś tansze sklepy to dajcie znać. Był bym wdzieczny jakbyście powiedzieli czy wszystko uwzgledniłem. Wiadra są nieprzeźroczyste ze sklala bo na homebrewing.pl innych nie znalazłem.

 

zestaw.jpg?1407061238

 

 

I jeszcze mam jedno pytanie, trzeba kupować butelki? Nie nadadza się te z piw sklepowych? Sa tańsze bo po 35 gr.

Edytowane przez Karo0o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-wężyk 0,5 m trochę za krótki- przydałby się co najmniej metr.

-na liście powinien się jeszcze znaleźć:

--filtrator z oplotu

--reduktor osadu (np. twojbrowar.pl) (ja używam do chłodzenia z fermentora- mam za niski gar do chłodnicy, ale z garnka dekantujesz tak czy siak wężykiem ;) )

--nadwęglan sodu

--menzurka do areometru

--rurka z zaworkiem grawitacyjnym do rozlewu

Jeżeli chcesz mieć miarkę do fermentora, to zmierz jego objętość i policz wysokość cieczy dla 5, 10, 15,... litrów.

Butelki sklepowe bez problemu możesz używać w domowym browarze. Najlepiej brązowe.

Edytowane przez MichalW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, węże zdecydowanie za krótkie. Ja ponownie namawiam na przeźroczyste fermentory - dla początkującego to idealne rozwiązanie - pozwala nie tykać pokrywy, a zaspokaja ciekawość. Sklepy oferują je w rozsądnych cenach ze skalą lub bez.

large_87498612451463d69595c6.jpg

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężyk silikonowy 0,5m do wysładzania i filtracji wystarczy (jeśli nie planujesz dekantacji gorącej brzeczki) .

Zależy jak wysoko będziesz miał kadź filtracyjną. Ja z zasady stawiam na blacie kuchennym i wtedy 0,5m jest za mało. Z tego wzgledu polecam 1m. W tym wypadku od nadmiaru głowa nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kranik 3/4" z dłuższym gwintem może być cały biały (nie musi mieć czerwonej rączki).

Pewnie masz rację ale ten biały w HB na pewno nie nada się do filtratora

 

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znacie jakieś tansze sklepy to dajcie znać.

 

Sprawdź sam, w którym sklepie zakupy wyjdą najtaniej http://cml.dokuro.org/beer/

W jednym są tańsze fermentory, w innym mieszadła, itd. Dlatego warto zrobić listę zakupów i porównać końcową cenę zestawu + koszty wysyłki w różnych sklepach.

 

I jeszcze mam jedno pytanie, trzeba kupować butelki? Nie nadadza się te z piw sklepowych? Sa tańsze bo po 35 gr.

 

Jest jeszcze opcja butelki za 0zł. Wystarczy umówić się z jakimś lokalnym pubem lub sklepem z piwami regionalnymi, aby zostawiali Ci butelki bezzwrotne. Potem w podziękowaniu dasz im jakieś własne piwo. Warto też śledzić forum, często można dostać dużo butelek za darmo. Inna opcja to festiwale piwne, organizatorzy chętnie oddają hurtowe ilości butelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kranik 3/4" z dłuższym gwintem może być cały biały (nie musi mieć czerwonej rączki).

Pewnie masz rację ale ten biały w HB na pewno nie nada się do filtratora

 

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

 

A ja akurat mam kran z krótkim gwintem i jakoś mi nie przeszkadza. Zamiast tej plastikowej nakrętki dałem redukcję z 3/4 na 1/2 i tym dokręciłem kran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam za takie pierdzielenie sie, ale już tak mam że wszystko musi być perfekcyjnie. Wybrałem juz sklep jest tani i ma prawie wszystko czego potrzebuje (brak mieszadła). Proszę ocenic ten zestaw i jak wszystko bedzie okej to dzis zamawiam.

 

zestaw3.jpg?1407489023

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem juz sklep jest tani i ma prawie wszystko czego potrzebuje (brak mieszadła)

 

słabo szukałeś http://www.alepiwo.p...iwowarskie.html

 

przydałoby się więcej kapsli i http://www.alepiwo.p...wania-piwa.html

 

Nie maja na magazynie

 

to kup w Auchan lub w Kauflandzie

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szukałem mieszadła drewnianego, mówiliście że jest o wiele lepsze odplastikowego. Dlatego napisałem że nie ma.

 

A propo wężyka myślałem że ten bedzie lepszy

http://www.alepiwo.pl/?produkty/sprzet/rozlew/waz-fi-10-mm-1m.html

Edytowane przez Karo0o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jakch chciałem płacic to zobaczyłem że tego silikonowego z linku odemnie też nie ma na magazynie. Jest jakaś różnica miedzy tym silikonowym z linku odemnie, a miedzy tym do rozlewania piwa z linku od wizi?

 

 

Wie ktoś może kiedy uzupełniaja magazyn? Jak ten silikonowy jest lepszy to moge sie wztymac do pn/wt bo i tak pewnie na wekendzie nie wysyłaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silikonowy służy do transferu gorącej brzeczki. Ja używam go wyłącznie podczas filtracji/wysładzania. W tym celu 1mb spokojnie wystarcza. Zawsze możesz używać go też do dekantacji piwa, wtedy potrzebny jest wężyk 2-metrowy. Silikonowy ma dodatkową zaletę w postaci grubszej ścianki, dzięki czemu jest sztywniejszy i się nie załamuje.

 

Tez z linku ode mnie jest igielitowy i nie nadaje się do gorących płynów. Używany jest do dekantacji piwa. Jego zaletą w porównaniu do silikonowego jest przede wszystkim cena oraz dołączona rurka szklana. Rurka ta, dzięki otworkowi umieszczonemu kilka centymetrów od jej trzonu, zapobiega zaciąganiu osadu z dna fermentora.

 

silikonowego z linku odemnie też nie ma na magazynie

Sprawdziłem i już jest.

 

Mieszadło drewniane jest lepsze od plastykowego, przede wszystkim dlatego, że jest sztywniejsze. Mi plastikowe spokojnie wystarcza - robię warki 15 litrowe i w dodatku niezbyt gęste.

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.