Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze zestawu.


Karo0o

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że to mój pierwszy temat to chciał bym się ze wszystkimi przywitać.

 

Teraz do rzeczy, przymierzam się do zakupu zestawu piwowarskiego i doszedłem do wniosku że tanich zestawów się raczej nie opłaca kupować. Jak sie myle to proszę wyprowadzić mnie z błedu.

Zastanawiam się nad tymi 2 opcjami:

1: Moj faworyt, brakuje tylko filtratora który zrobie z linku pod zestawem

http://www.homebrewi...bpro-p-190.html

 

 

2: http://www.browamato...6&przedm=187642

 

 

Jeżeli uważacie że jest jakaś lepsza opcja to chętnie jej wysłucham. Tak na marginesie przeczytałem sporo tematów odnośnie zestawów startowych i w wiekszości była mowa własnie o tych najtańszych.

 

 

Drugie pytanie czy słody, drożdze i chmiel można kupować z zapasem czy się po jakimś czasie psuje i piwo smakuje gorzej? I czy jak się kupuje większe ilości w internetowych sklepach to są jakieś rabaty? Jak tak to w których? Pozdrawiam Karol

Edytowane przez Karo0o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pocztek to wedlog mnie może być. Ale jeżeli będziesz chcial robic piwo ze slodow to spore inwestycje przed toba.. W sklepach inernetowych morzesz kupic wszystko. Ja osobiście korzystam z browaatora i problemów z nimi nie miałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za tak szybka odpowiedz.

Czytajac inne tematy natknołem się na informacje ze na Browamator sie długo czeka na przesyłke.

 

Jak tak posumowałem wszystkie wydatki gdzie uwzglednilem worek slodu 25 kg i kilka po 1 kg dla urozmaicenia np. karmelowy albo czekoladowy, drożdze do górnej i dolnej fermentacji po 10 kg worki i 2 rodzaje chmielu po 1 kg w granulkach razem z zestawem wyszlo kolo 360 zl.

Edytowane przez Karo0o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz gar i grzanie, to minimum niezbędne w procesie zacierania to:

1. dwa wiadra (polecam przeźroczyste, nie będziesz musiał otwierać pokrywy, żeby zaspokoić ciekawość), w tym jedno z kranikiem; daruj sobie rurki bulkałki, w przeźroczystych widać wszystkie etapy fermentacji;

2. cukromierz;

3. termometr - coś porządniejszego, co nie rozleci się po dwóch warkach - jest kilka tematów o tym;

4. ze dwa metry węża do transferu brzeczki i do filtracji (zakładasz na kranik żeby nie chlapało i tworzył się dodatkowo słup cieczy wspomagający filtrację);

5. na początek filtrator ze sraczwężyka, zajrzyj tu - zamontujesz go do wiadra z kranikiem;

6. kapslownica - jeżeli ręczna, to dobre opinie chodzą o eternie, ponoć nie jest taka destrukcyjna dla butelek;

7. mieszadło - w ADG można trafić na duże łychy drewniane - moim zdaniem lepsze niż z tworzywa;

7. przydałaby się chłodnica, ale bez niej też można na początku przeżyć;

8. rurka do rozlewu - pomocna, ale nie bezwzględnie potrzebna;

 

tak z grubsza to chyba wszystko - z każdą kolejną warką będzie przybywało Ci sprzętu.

 

Całą chemię, kapsle, słody, chmiele możesz zamówić dodatkowo, więc z zasadzie zestaw startowy minimum. to punkty od 1do 6. Zaleta samodzielnego złożenia zestawy jest taka, że kupujesz to, czego naprawdę potrzebujesz i Ci jeszcze brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajac poprzednie tematy ludzie polecali kupować w zestawach bo wychodzi taniej, rownież polecali te droższe zestawy zeby własnie nie bawić się w dokupywanie.

 

Ale dziekuje za pomoc, pożniej znajde chwilke to podlicze jak to wyjdzie cenowo.

 

Jeszcze był bym wdzieczny jak by ktoś powiedział czy można kupować chmiel, drożdze i słody z nadmiarem zeby nie tracić na przesyłke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze był bym wdzieczny jak by ktoś powiedział czy można kupować chmiel, drożdze i słody z nadmiarem zeby nie tracić na przesyłke?

Tak, nie są to składniki, które wyjątkowo szybko by się psuły. Chmiel i drożdże do lodówki, a słód do ciepłego i suchego - przez kilka miesięcy możesz przetrzymać, a słody nawet dłużej.

A tak a'propos polecam poczkomat - kilka sklepów już ma w ofercie

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie zestawy. Niby są tańsze niż kupowanie wszystkiego osobno, ale zawierają sporo niepotrzebnych rzeczy, typu miarka do cukru, siateczka do chmielenia, termometr ciekłokrysztaliczny na fermentor i beznadziejne grety,...

 

Zrób sobie listę sprzętu i potem porównaj ceny w sklepach:

http://cml.dokuro.org/beer/

ja tak zrobiłem i skompletowałem lepszy zestaw niż oferowany przez sklepy i za niższą cenę.

 

Od razu zamów więcej kapsli i słody na co najmniej 2 warki.

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja lista to 2 wiadra na fermentacje/filtrację.

Balingometr

Termometr

Łyżka drewniana

Gar (ja mam aluminiowy 30 litrów ale aluminium trzeba przygotować do pracy z piwem)

Kapslownicy nie brałem, mam sto butelek z patentem.

Wężyki - zainwestuj w silikonowe

Rurka grawitacyjna do zlewania.

 

To da mnie minimum. I tak kupiłem trochę więcej gratów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te wężyki i rurki muszą być jakieś specjalne

 

 

Muszą posiadać atest do kontaktu z produktami spożywczymi zawierającymi alkohol. Generalnie to rozlewu najpopularniejsze i najtańsze są wężyki igielitowe, średnica 8mm, długość 2m, cena 2,5zł/mb. Do transferu gorącej brzeczki konieczny jest wężyk silikonowy. Najpopularniejsze są o średnicy 10mm, gdyż idealnie pasują do kranika.

 

Co do drożdży to wszystko zależy od tego jakie piwa chcesz robić. Poczytaj trochę o tym na forum, za dużo informacji na jeden post.

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdże suche są dobre, wiele ludzi warzy na nich piwo. Większy wybór, więc i większa różnorodność jest w przypadku drożdży płynnych. Dla drożdży płynnych dobrze jest zrobić starter, który zwielokrotni liczbę drożdży z paczki. A odpowiednia liczba drożdży skutkuje prawidłową fermentacją bez niepożądanych posmaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepsze w proszku czy plynne

Na początek lepsze suche - i tak nie jesteś w stanie wyczuć różnicy. Zrób sobie jakąś listę kilku piw do uwarzenia i zamów na to składniki. Kupowanie w ślepo donikąd nie prowadzi i pojawiają się później tematy typu "zostało mi 0,5kg pilzneńskiego co mogę z tego zrobić?"

Planuj, a potem warz, a będziesz szedł do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.