Jump to content
frc

Lodówka pod fermentor.

Recommended Posts

mam podobną tyle ze na dole jest zwężenie i podstawiam kega 5l i ze zgiętą rurką się idealnie mieści :)

fajna taka chłodziarka/lodówka. Ale jaki ma zakres temperatur chłodzenia? Szkoda że nie napisali w opisie :|

Obyś nie musiał do niej wstawiać swojego sterownika do pomiaru temp.

Sterownik już mam, teraz tylko wybór chłodziarki.

Jeszcze biorę pod uwagę http://allegro.pl/20...4385637872.html , tylko co to za firma Privielg?

identycznie taką mam, tyle że zakres temperatur trzeba ustawiać albo przez sterownik albo czasomierz. Fermentor na 100% się mieści z podłożeniem czegoś aby wyrównać stopień/zwężenie na dole. Cieszę się nią juz 2 lata. Privielg to niemiecki sprzęt więc trochę posłuży. Edited by MateuszO.

Ona nie ma regulacje temperatury?

Do ilu °C potrafi zejść najniżej?

Edited by frc

Dziwne stwierdzenie. Jakoś nie wyobrażam sobie kontroli temperatury przy pomocy oryginalnego termostatu w tego typu lodówce - wg mnie jeżeli już kupować taką lodówkę to tylko z zamysłem użycia zewnętrznego termostatu.

Edited by lukaszr

tylko co to za firma Privielg?

To taka średnia średnia klasa - swego czasu korzystało z tej maki kilka domów wysyłkowych w Niemczech - marka nie jest zła, ale brałbym tą pierwszą chłodziarkę.

Dziwne stwierdzenie. Jakoś nie wyobrażam sobie kontroli temperatury przy pomocy oryginalnego termostatu w tego typu lodówce - wg mnie jeżeli już kupować taką lodówkę to tylko z zamysłem użycia zewnętrznego termostatu.

Niekonieczne można użyć termostatu zewnętrznego. :)

Mi taka lodówka służy do fermentacji burzliwej Nie kupowałem bo miałem "starą" lodówkę w piwnicy. Wstawiam fermentator daje do środka 2 pety, oraz termometr i już :D

wymiana petów co 24h, a oszczędność jest na prądzie.

To zależy do czego chce się przeznaczyć taką lodówkę. :)

Edited by wolf83

Sterownik już mam, teraz tylko wybór chłodziarki.

Jeszcze biorę pod uwagę http://allegro.pl/20-chlodziarka-privileg-pod-blat-55-57-82-i4385637872.html , tylko co to za firma Privielg?

Privileg to taka niemiecka no name. Mam mikrofalę i jest spoko, odkurzat i żelazko zakończyły bardzo szybko żywot. Za 2stówki możesz zaryzykować.

Mam podobny patent, tyle że Bauknecht.

Żeby uzyskać temperaturę np. 18 stopni, to jednak potrzebny jest zewnętrzny termostat z czujnikiem temperatury (ok. 70pln).

Fermentor troszkę trzeba upchnąć, ale tylko troszkę. Jeśli drzwiczki nie chcą się za bardzo domknąć, to mam tam możliwość wsadzenia gwoździa, śrubki, która blokuje drzwiczki.

Jeśli ktoś ma kasę, chęć możliwość - POLECAM! Nawet coldcrash można zrobić :-)

Piwowar z rosnącym stażem staje się praktyczny albo leniwy. Obecnie mam dość biegania z petami.

Czy ktoś może powiedzieć ile jest miejsca (h) na fermentor w lodówce o h=82cm (mierząc od połek wysuwanych na dole)

Churcill - Nie brałem pod uwagę tego, że lodówka może się nie domknąć?

Ja swój fermentor muszę dopchnąć, bo wchodzi na styk.

Mam fermentor 30l z Brewcrafta i te uszka trochę przeszkadzają (te za które chwytasz pojemnik), albo kranik ;-)

Zazwyczaj pasowało, ale wolę nie ryzykować i domykam śrubką.

Jestem poza domem i nie policzę Ci ile zostaje miejsca, ale spokojnie się mieści (na wysokość) fermentor z rurką fermentacyjną. Jeszcze zostaje zapas (jakieś 20cm?).

Ona nie ma regulacje temperatury?

Do ilu °C potrafi zejść najniżej?

Ma regulacje ale zakres to u mnie od 6 do prawie 0 stopni, założyłem włącznik czasowy i jak ustawiłem godzinę odpoczynku i 15min pracy to jest 10-12 C. Jeśli chodzi o głębokość to ta lodówka na pewno zmieści fermentor, ja mam jeszcze na drzwiach pełno butelek i w koło fermentora tez się kilka zmieści.

Otwieram linki z tel. i nie wyświetla mi się zdjęcie.