Skocz do zawartości

Rye Dark Saison Browar Czarny Ryś


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne piwo z Browaru Czarny Ryś. Tym razem warka 46 - Rye Dark Saison

 

Piana: Drobno pęcherzykowa i średnio pęcherzykowa, powoli opada do obrączki i pozostaje do końca.

Kolor: Ciemno brunatny z rubinowymi przebłyskami pod światło.

Aromat: Owoce, słodkie. Morela, brzoskwinia. Już w aromacie wyczuwalna kwaskowość na drugim planie. Jak dla mnie super.

Smak: Na pierwszym planie rysuje się kwaskowość, ale idealnie zgrana z aromatami owocowymi. Piwo na początku dość mocno schłodziłem. Więc aromaty nie grały tu pierwszych skrzypiec. W miarę ogrzewania piwa wychodzi właśnie ta charakterystyczna kwaskowość piwa, smaki owocowe połączone z pełnią piwa.

Nie mam doświadczenia w opisach degustowanych piw więc pewnie wiele zalet nie umiem opisać.

Wysycenie: średnie do wysokiego, mi pasuje idealnie do tego piwa. Alkohol ukryty znakomicie. Piwo zdradliwie pijalne. Bez problemu wypiłbym kilka pod rząd :) ale pewnie już nie byłoby tak kolorowo z dźwignięciem "czterech liter" :D

 

Ogólnie: Lubię tego typu piwa więc nie będę obiektywny, ale co mi tam....Jedno z najlepszych piw jakie piłem, a jest ono jeszcze świeże. Wyobrażam sobie jak dobre będzie np. na jesień

 

Wojtek, piłem wcześniej Twój porter ( recenzja niebawem) i zaskoczył mnie jakością, ale ten Saison wymiata :)

Dzięki wielkie za doznania...

post-6864-0-30564500-1406397313_thumb.jpg

post-6864-0-95767200-1406397322_thumb.jpg

Edytowane przez Serpiente
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się,że podeszło. Zrobimy wymianę za zimę to podeślę wersje wylażakowaną ;)

 

Powiem Ci że to miałem zamiar zaproponować. Bardzo chciałbym spróbować wersji leżakowanej. Mam parę wyszukanych receptur z XVIII i XIX wieku które niebawem będę warzył więc będę miał kilka, mam nadzieję, ciekawych piw na wymianę :)

Edytowane przez Serpiente
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.