Skocz do zawartości

[Docent] 18-te urodziny Gorączki Złota


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

18W momencie kiedy warszawskie wielokrany świętowały swoje pierwsze urodziny, osiemnastoletnia obecność na stołecznym piwnym rynku budzi szacunek. Ale że nie jestem już młodzieniaszkiem, wspomnę tylko że pierwszym uczęszczanym przeze mnie lokalem w stolicy był Pub U Rafała, mieszczący się w zaoranych obecnie pawilonach na Świętkorzyskiej. Minęły lata świetlne, gdy piwna rewolucja przywiodła mnie do Gorączki Złota na lany tu AleBrowar. Od pierwszego momentu można było poczuć co jest istotą tego miejsca. Tak jest, to właścicielka czyli Pani Małgosia, jedyna taka charakterna osoba na Warszawskim Szlaku Piwnym. Pani Małgosia jest i miłosierna i karząca, jest jak dobra matka dla wszystkich poszukujących dobrych piwnych smaków w mieście. Gorączka to lokal prawie że dla wtajemniczonych, mający ów ten magiczny nimb, który ostał się w pojedyńczych miejscach w Warszawie. Zatem Pani Małgosiu i cała ekipo Gorączki Złota – sto lat!

A że na urodzinach mieliśmy okazję degustować wyjątkowe piwa uwarzone przez Adama Czogallę, piwowara kontraktowego Peruna, nie można nie opisać zaserwowanych tego dnia specjałów ;)

Belgian Pale Ale – treściwie, słodowe, alkoholowe. No w życiu to Pale Ale nie było, ale już Dubbel jak najbardziej. Na zimniejszą porę ok, ale nie w letnie popołudnie.

Witbier – rześkie, lekko kwaskowe, z nutą pomarańczy i…gumy arabskiej. Chyba wszystkim smakowało bo skończyło się jako pierwsze.

Double Roasted Coffee Stout – nazwa zapowiadała niezłe doznania smakowe i…tak było! Palono-prażone z solidną dawką zmielonej kawy, tyle że zbożowej. Czegoś takiego jeszcze nie piłem. Super sprawa!

Robust Belgian – mocno treściwy, owocowy ejl z nutą aronii.

Mam nadzieję, że Adam pokusi się o wrzucenie Double Roasted Coffee Stouta na rynek!

Foto 688Foto 680Foto 667Foto 671Foto 678Foto 675Foto 685Foto 690Foto 708Foto 710Foto 718Foto 724Foto 719Foto 733Foto 728Foto 696Foto 742Foto 751Foto 755Foto 757Foto 764Foto 758Foto 767Foto 780Foto 786Foto 798Foto 803Foto 806Foto 812Foto 815

b.gif?host=polskieminibrowary.pl&blog=14

Wyświetl pełny artykuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.