Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że w sierpniu wybieram się na kilka dni do Pragi, będzie czas pochodzić po lokalach z dobrym piwem. Oczywiście przeglądałem browar.biz i Piwną Prahę ale jest tam taka ilość informacji, że nie wiem co wybrać. Interesuje mnie zarówno klasyka, jak i miejsca gdzie można spróbować piw nowej fali. Jeśli ktoś ma coś do polecenia, niech napisze. Jeśli macie sprawdzone lokale z jedzeniem to również poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klasyki to:

 

http://www.uzlatehotygra.cz/ na starówce

http://www.ucernehovola.cz/ na małej stranie

 

W obu byłem kilka lat temu. Wtedy w obu był cudowny klimat i przystępne ceny.

Edytowane przez manowar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem parę tygodniu temu w Pradze tydzień także tylko na szybko polecam.

- u tri ruzi - na starym mieście dobre jedzenie rotacyjne krany 4< piw

- hrom de police - klekkie piwka browaru police niefiltr jest naprawdę porządny +klimat czeskiej restauracji jest to nieco z boku dużego miasta i stołują się lokalsi.

- klasterni senk - nieco daleko, ale można spokojnie podjechać tramwajem, busem, pyszne jedzenie i piwa. Restauracja na terenie klasztoru ipiwa w nim warzone, ponoć jest możliwość natrafienia imperialnego pilsa, ja pijałem pyszną aipę.

- bodajże kulovy blesk - tu nie jestem pewien czy to to, ale portfoliow nowofalowych piw jest duże, poza tym pyszne niedrogie jedzenie, żeberka i koleno miażdżą :)

- Odradzam pivovarsky dum -przeciętne piwo, piwa specjalne drogie, jedzenie beznadziejne

Jak mi się coś przypomni to dopiszę. Ogólnie zwiedziłem mnóstwo borwarów i barów. Jeżeli masz telefon z GPS mogę Ci udostępnić mapę pragi i punkty GPX z naniesionymi barami/pivovarami ze strony docenta (nie wszystkimi,ale najciekawszymi) oraz metrem. Praga jest niesamowicie skomunikowana więc polecam połączenie metro - tramwaj. Ponadto polecam stronę Mariusza Szczygła z mniej oczywistymi, ale wartościowymi miejscami do zwiedzenia. JAk będziesz miał pytania to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.pl/maps/@50.07411,14.445867,3a,75y,89.35h,84.16t/data=!3m4!1e1!3m2!1sK1pf4v4rsnnzaIDHF-lpCw!2e0

Powyżej masz street wiev,Moravská 40 wejście od Chodskiej).

W tygodniu postaram się coś jeszcze dopisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zly casy ,to miejsce kultowe.

Powyższymi, które wymieniłem, polecam:

u dvou kocek piwo może nie wybitne, ale na starym mieście i ma klimat praskiej piwiarni

U medvidku - znajduje się na piętrze, bardzo mały, klaustrofobiczny lokal, ale miło się pije wśród fermentującego za szybą piwa w drewnianych beczkach, chwalą się, że mają najmocniejsze piwo na świecie pod względem ekstraktu, trochę to kłamane, ale samo piwo bardzo dobre.

Valasska pivnice - pyszne piwo z browaru BON, do piwa dobre i tanie zakąski (hermeliny, utopence), kameralna atmosfera piwo zresztą również nie najdroższe.

Klasterni pivovar strahov - raczej nastawione na turystę miejsce, ale spore portfolio bardzo dobrych piw

nota bene, spore portolio nowofalowych piw.

novomestsky pivovar - dobre piwo, ale szału nie robi

pivni rozmanost - sklep coby zaopatrzyć się w specjały piwne, a przy okazji spróbować piwa z nalewaka prosto i schludnie

wzmiankowany przeze mnie klasterni senk to pivovar sv. Vojtecha - trza tu być :)

 

To co zapadło mi w pamięci wymieniłem, więcej grzechów nie pamiętam :) Oczywiście polegałem tylko na stronie Docenta, który wykonał niesamowitą pracę i jak będę miał tylko sposobność postawię mu wyśmienite piwo. Wszystkich miejsc z jego strony nie odwiedziłem, ale sporo i to czego nie wymieniłem nie zapadło mi w pamięci po prostu. Oczywiście wszystkie moje recenzje są subiektywne, ale myślę że pokryją się z opiniami innych. Jak wspomniałem służę pomocą i danymi do GPS.

Pozdrawiam i udanej wycieczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako, że w lipcu byłem w Pradze to odwiedziłem parę knajp.

 

Zly Casy - bardzo fajna knajpa. Chyba najwięcej czasu tam spędziłem. Trzy bary, spory wybór piwa i nowa fala i czeska klasyka. Jest tez kuchnia wiec można coś zjeść.

 

Pivni Mapa - blisko vaclavskiego namesti. Chyba najdroższa z odwiedzonych knajp. Wybór piwa spory, dużo nowej fali, ale zirytowała mnie obsługa. Wlazłem o 22 zamówiłem piwo, a 5 minut później koleś zamknął drzwi i zaczął mi jeździć mopem miedzy nogami bo zamyka.

 

Zubaty Pes - dość daleko od centrum, w okolicy stadionu Bohemians Praga. Całkiem sympatyczny lokal, kilkanaście nalewaków. Mniej więcej polowa na światowy kraft (brewdog, mikkeler itp), a połowa na czeski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zubaty Pes - dość daleko od centrum, w okolicy stadionu Bohemians Praga

Ale blisko naszego hotelu :)

 

A miedzy zubatym a zly czasy mozna calkiem spoko spacerek zrobic https://www.google.pl/maps/dir/50.0635886,14.4528888/50.064154,14.4419551/@50.063042,14.4439713,16z/data=!3m1!4b1!4m4!4m3!1m0!1m0!3e0 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.