Skocz do zawartości

Ocean IPA - Browar Totem


Rekomendowane odpowiedzi

Słody: pale ale, caramel pils, melanoidynowy

Chmiele: Warrior, Galaxy, Pacyfica

Ekstrakt: 15°

Warzone: 12.02.14r.

 

Ciemno złociste, delikatnie przymglone, dużo paprochów mimo delikatnego nalewania. Wymagało zostawienia sporej ilości piwa w butelce, ze względu na nieapetyczne kawałki drożdży. Piana obfita, dość trwała, całkiem dobry lacing.

 

W zapachu typowa nowa fala - owoce egzotyczne, trochę żywicy. Brak zapachów niepożądanych. Intensywna, niezalegająca goryczka, dobrze skontrowana wysoką pełnią piwa. Mimo, zdaje się, względnie płytkiego odfermentowania lekko rozgrzewa w przełyku. Po ogrzaniu delikatny zapach alkoholu, ale ciepłe piwo to już swojego rodzaju dewiacja, więc nie wpływa to na moją ocenę.

W szkolnej skali 1-6 piwo zasługuje na 5-

Minus za niestabilną strukturę drożdżowego osadu, która utrudnia nalewanie i zmniejsza wizualną atrakcyjność piwa - pierwsza lampka nalała się bardzo klarownie i świetnie by było gdyby zostało tak do końca :) Poza tym bardzo dobre piwo, chętnie wypiłbym je jeszcze raz gdybym miał okazję :)

 

Edit. Dodałem skład, bo zapomniałem

 

post-7588-0-04378400-1406215699_thumb.jpg

Edytowane przez Briaraeus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.