Skocz do zawartości
Briaraeus

Ocean IPA - Browar Totem

Rekomendowane odpowiedzi

Słody: pale ale, caramel pils, melanoidynowy

Chmiele: Warrior, Galaxy, Pacyfica

Ekstrakt: 15°

Warzone: 12.02.14r.

Ciemno złociste, delikatnie przymglone, dużo paprochów mimo delikatnego nalewania. Wymagało zostawienia sporej ilości piwa w butelce, ze względu na nieapetyczne kawałki drożdży. Piana obfita, dość trwała, całkiem dobry lacing.

W zapachu typowa nowa fala - owoce egzotyczne, trochę żywicy. Brak zapachów niepożądanych. Intensywna, niezalegająca goryczka, dobrze skontrowana wysoką pełnią piwa. Mimo, zdaje się, względnie płytkiego odfermentowania lekko rozgrzewa w przełyku. Po ogrzaniu delikatny zapach alkoholu, ale ciepłe piwo to już swojego rodzaju dewiacja, więc nie wpływa to na moją ocenę.

W szkolnej skali 1-6 piwo zasługuje na 5-

Minus za niestabilną strukturę drożdżowego osadu, która utrudnia nalewanie i zmniejsza wizualną atrakcyjność piwa - pierwsza lampka nalała się bardzo klarownie i świetnie by było gdyby zostało tak do końca :) Poza tym bardzo dobre piwo, chętnie wypiłbym je jeszcze raz gdybym miał okazję :)

Edit. Dodałem skład, bo zapomniałem

post-7588-0-04378400-1406215699_thumb.jpg

Edytowane przez Briaraeus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi