Skocz do zawartości
Serpiente

# 49 GIPA - Browar Czarny Ryś

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze piwo które otrzymałem na wymianę od WiHuRy.

#49 GIPA

Piana: Drobno pęcherzykowa, powoli opada ale pięknie znaczy szkło.

Kolor: mętny, słomkowy

Aromat: Po otwarciu pierwsze skrzypce grają cytrusy. Dopiero za chwilę odzywa się bardzo delikatna wędzonka, bardzo delikatna i stonowana. Zaskakująco dobrze połączona z aromatem cytrusów.

Smak: bardzo duża pełnia jak na tak delikatny ekstrakt, piwo pełne z solidną podbudową. Zaskoczyło mnie że ma tyle ciała. Spodziewałem się "cienkiego" piwa a tu miłe zaskoczenie. Odczucie w ustach: finisz jest w miarę wytrawny, goryczka jak dla mnie niewielka ale nadaje rześkości. W sumie to przecież nie ma być piwo z dużą goryczką.

Wysycenie: średnie, pasuje idealnie

Ogólnie: piwo bardzo pijalnie, orzeźwiające. Tak sobie myślę, że dobrze wyszła mu ta pomyłka z chmielami :) Wyszedł bardzo fajny "eksperyment" Gdy będziesz go powtarzał to zamawiam kolejne do degustacji. Dzięki za piwo.

post-6864-0-48867100-1406183768_thumb.jpg

Edytowane przez Serpiente

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajna mętność się zrobiła, u mnie piwo jest idealnie klarowne :)

Goryczka faktycznie z dnia na dzień niknie, to dla mnie duże zaskoczenie bo po fermentacji dawała kopa.

Jeśli chodzi o pełnie piwa wędzone świetnie "oszukują".

Ogólnie Mosiac z wędzonką według mnie dobrze się połączył. Dzięki za opis i foto.

Edytowane przez WiHuRa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi