Skocz do zawartości

Co robić z butelkami?


amorph

Rekomendowane odpowiedzi

Co miesiąc zbiera mi sie cała masa butelek, których nie moge wykorzystać do kapslowania (butelki z niskim kołnierzem i gwintowane). Są to głównie browary rzemieślnicze, carlsbergi, jakieś argusy kupione do spróbowania. Może macie jakieś pomysły co z tym robić? Szkło odbierają ode mnie śmieciarze ale tylko raz w miesiącu. Może część z tych butelek bez etykiet można by wcisnąć jako zwrotne, koncernowe? Wie ktoś z których browarów się do tego nadają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gwintem raczej do śmietnika.

Także nadają się do kapslowania i nawet do odkręcania - warunek - kapslownica stołowa.

 

Na razie zakup innej kapslownicy odpada. Chcialbym sie po prostu pozbyc tych butelek.

W twoim przypadku pozostaje kontener na szkło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz również poszukać piwowara w okolicy który z butelkami ma problem. Kasy co prawda z tego nie będzie, ale zastąpi ją satysfakcja z pomocy :D Szkoda wyrzucać tyle butelek do kontenera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz również poszukać piwowara w okolicy który z butelkami ma problem. Kasy co prawda z tego nie będzie, ale zastąpi ją satysfakcja z pomocy :D Szkoda wyrzucać tyle butelek do kontenera

 

Jedyny, który czyta ze zrozumieniem :-). Wiem że można kapslować wszystko jak ma się dobry sprzet, dlatego wolalbym komus oddac zamiast wyrzucic na śmietnik. Jak ktoś z Lublina, Chełma, Zamościa albo okolic tych miast ma ochotę to chętnie oddam wszystkie butelki. Będzie tego z 50-60 sztuk. Brązowe, zielone, przezroczyste z brytyjskich piw (dobre do oceny klarowania piwa i barwy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny, który czyta ze zrozumieniem :-). Wiem że można kapslować wszystko jak ma się dobry sprzet, dlatego wolalbym komus oddac zamiast wyrzucic na śmietnik.

Więc należało napisać posta "oddam butelki" a nie pytać się co z nimi zrobić - jakie pytanie takie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nadmiaru butelek można robić testy granatów. Woda z cukrem, drożdże, uszczelnić, przygotować kamerkę, jakieś kartonowe tarcze żeby udokumentować szkody i odejść na bezpieczną odległość.

 

Dobry plan. Ale zamiast filmowac dam komuś kogo nie lubię i bede czekał aż zda mi relacje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hę? O co chodzi z kapslownicą stołową? Eterna kapsluje wszystko oprócz gwintu i tych z Miłosławia :P Oznaczenie 52.0

mam eternę i dobrze nasmarowana kaplsuje wszystko poza gwintem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny, który czyta ze zrozumieniem :-/

Patrzcie go... Każdy z Kolegów, który się wypowiedział starał się Ci pomóc pisząc posta.

Nikt przecież nie napisał coś w stylu "nic się nie da, wyrzuć".

 

Przepraszam jeśli ktokolwiek poczuł się urażony. Nie miałem takich intencji. Dałem info w dziale Giełda. Może akurat ktoś na moim terenie będzie potrzebował w najbliższym czasie. Jak będą mi wadzić to wywiozę i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eterna kapsluje wszystko oprócz gwintu i tych z Miłosławia :P Oznaczenie 52.0

Moja (angielska podróba) kapsluje również gwint i Miłosław.

 

A odnośnie tematu, chętnie odbiorę każdą ilość przezroczystych butelek (jestem z Lublina).

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hę? O co chodzi z kapslownicą stołową? Eterna kapsluje wszystko oprócz gwintu i tych z Miłosławia :P Oznaczenie 52.0

mam eternę i dobrze nasmarowana kaplsuje wszystko poza gwintem

 

Ha.. Ja gretą zakapslowałem wszystko co wpadło mi w łapy (kiedyś, kiedy miałem mało butelek [obecnie szkoda zachodu]), i Mirosław i Carlsbergi z gwintem. Gwint nawet było łatwiej niż "zwykłe" z Corneliusa. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.