Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Katowice "Piwa Regionalne" Mariacka 3


Voitas

Rekomendowane odpowiedzi

Jest zgoda na depozyt w Dobry Zbeer w Gliwicach.  Jeżeli jest już ktoś chętny do zdeponowania, to możemy się umówić na miejscu żeby zainicjować działanie depozytu. Ja mam 5 minut na nogach do Zbeera, więc nie problem, żebym podszedł, zwłaszcza w godzinach popołudniowych. Zasady składania piw w depozycie takie same jak na Mariackiej.

Edytowane przez Voitas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szkoda bardzo :( to jest racja że zagęszczenie spore, ale te depozyty mają swój urok i swobodę wyboru- wiem co jest, idę, biorę, zostawiam.

Ale trudno, nic na siłę.

Z innej beczki,

Jak ktoś zainteresowany to w niedziele alechanted warzy w dobrym zbeerze :)

 

Hehe nie ma to jak pisać posty jednocześnie. Voitas, myślisz że to ma prawo się udać? Trochę małe

zainteresowanie widzę :(

Edytowane przez Rocaille'r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie, ja jestem zainteresowany :) chociaż dopiero się uczę, aż głupio mi wymieniać moje wypociny na wasze artefakty :)

Może potraktujemy ten temat jako tablice informacyjną, co kto ma, a zbeer niech jest tym centrum transferowym skoro się zgodzili, umawiać się możemy na priv

 

Aktualnie mam tylko

dry stouta

 

Dojrzewają

Kolsch

American wheat

Belgian pale ale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronks Crafter - Sweet Stout

 

Barwa - ciemna, czarna, jak na Stout przystało
Aromat - nic szczególnego nie rzuciło mi się w nos
Piana - drobno pęcherzykowa, ale bardzo nikła, szybko znikła
Wysycenie - średnie, dla mnie idealne
Smak - tutaj ciekawostka. ogólnie piwo lekko słodowe, a przy tym bardzo lekkie i wytrawne. w sumie, jak na sweet stout przystało :)
Goryczka - niska, palona

Podsumowanie - nie jestem ogromnym fanem stoutów, ale piwo smakowało mi bardzo. znikło ze szklanki chwilę po tym jak się w niej pojawiło. świetna pijalność, bardzo dobre piwo. Dzięki za możliwość spróbowania. Czekam na kolejne :)

Edytowane przez Voitas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voitas- Browar Centrum  - 

#30 APA SH El Dorado

Barwa - ciemnozłota ale bardzo mętna.

Aromat - ewidentny ananas, delikatny grejpfrut ale na prawdę subtelnie.

Piana - idealna, drobno pęcherzykowa. zostawia krążki, towarzyszy do końca degustacji, bez zastrzeżeń udana.

Wysycenie - średnie / średnio mocne. nie ważne jakie, piana rekompensuje gusta, jest idealna więc wysycenie też właściwe.

Smak - grejpfrut, pomarańcza, właściwie nie jestem pewien bo goryczka przykrywa smak. więc mogę go określić jako cytrusowo-goryczkowy po prostu.

Goryczka - poziom całkiem satysfakcjonujący ale taninowa, męcząca, ściągająca, za dużo goryczki w stosunku do smaku

 

#31 APA SH Calypso

Barwa - ja wyżej, ciemnozłota i mętna

Aromat - bardzo słodki. Mandarynki, może jakieś owoce tropikalne ogólnie, ale mandarynki i tak nie dają mi myśleć o innych owocach.

Piana - jak wyżej, bez zastrzeżeń 

Wysycenie - jak wyżej. dla mnie może za mocne ale dla tej piany było warto.

Smak  - owoce tropikalne, cytrus gdzieś tam się pojawia w tle, delikatnie trąca pomarańczą w posmakach, ogólnie bardzo owocowo.

Goryczka - mniej taniny niż wcześniej, nie męczy tak bardzo, ale nadal goryczka zmniejsza pijalność. lubię mocne walnięcia, ale nie lubię ściągania, to piwko jest na granicy tego co lubię a czego unikam :) 

 

ogólnie dobre piwka, co prawda jeśli to był test porównawczy to niczego nie wykazał między tymi chmielami szczególnego ale piwka na tyle pijane, że chętnie wypiłbym kolejne, szczególnie to drugie. 

Apa'y na poziomie solidnego rzemieślnika, akurat wczoraj piłem hedge hog APA, w porównaniu do tego piwka to piwka voitasa były rajem dla podniebienia. Czekam na kolejne wymiany :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za recki :) wysokie wysycenie zwalam na chmielenie na zimno, a mętność na drożdże z Gozdawy. na US-05 zawsze się lepiej to klaruje.

 

Co do testu, to chciałem wypróbować nowe chmiele, których wcześniej nie używałem. Jak dla mnie lepiej wypadł El Dorado. Mogłeś go słabiej czuć, bo to piwo było trochę starsze od #31, parę tygodni różnicy.

 

Kolejne wymiany wkrótce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kurczę, chwilę człowiek nie wchodzi na forum, a tu takie akcje :) Czyli udało się wymienić w Gliwicach? Rozumiem, że depozytu nie ma i robimy to indywidualnie?

Czekam więc na info o kolejnej wymianie. Mam jeszcze Sweet Stouta i kończy fermentację podkręcony Rauchmarzen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyli udało się wymienić w Gliwicach? Rozumiem, że depozytu nie ma i robimy to indywidualnie? Czekam więc na info o kolejnej wymianie. Mam jeszcze Sweet Stouta i kończy fermentację podkręcony Rauchmarzen.

Dokładnie tak :)

 

 

No więc jak na Twoją prośbę - mam propozycję... Nie mam pojęcia czy to się przyjmie, ale jak mówią, do odważnych świat należy. Was proszę o wyrażenie opinii, czy się podoba pomysł, czy nie i ewentualnie czy można zrobić to inaczej, lepiej.

 

Jak już było powiedziane depozyt na Śląsku jakoś tak po prostu nie ma prawa bytu, no szkoda, ale nic straconego, możemy wymieniać się indywidualnie. więc pomyślałem o stworzeniu katalogu piwek, które stoją u was przeznaczone na wymianę. Pisanie tego na forum i dodawanie po tygodniu informacji "już nie ma, wypiłem"  trochę mija się z celem.

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1k288_PdARn0OZsEjqGYi9lrUVTwN16GuBDIK5ipkAlY/edit?usp=sharing

 

Miałoby to działać bardzo prosto. Jest sobie lista, na której każdy dodaje piwka, które chętnie przekaże na wymianę w ilości x.  I tak robi każdy piwowar na śląsku i robi się fajny depozyt :) 

Petent, który chciałby dokonać wymiany, wchodzi na arkusz i za pomocą filtrów ustala sobie, że chce znaleźć tylko piwa z Katowic, więc ustawia "sortuj od A-Z" i pod K ma wszystkie piwa wrzucone z Katowic (analogicznie można szukać po innych kryteriach) .

Kiedy wybrał wybrał wymarzone piwko, klika w Nick z forum, które przenosi do profilu/wiadomości na forum i może od razu sie skontaktować z tą osobą by umówić spotkanie i/lub miejsce wymiany. Podejrzewam, że "piwa regionalne" na mariackiej, jak i dobry zbeer nadal będą w stanie robić jako tranzyt i punkt transferowy, wiec wcale nie trzeba zgrywać się godziną i dniem - można zostawić i odebrać w innym terminie piwo z wymiany.

Reszta jest już tradycyjna, czyli recenzję można wrzucić na forum i nadal toczyć tutaj konwersacje na tematy ważne dla Ślaska. w arkuszu jest też możliwość dodawania komentarzy. można tam też wrzucać recenzje i zamiast piwo, które zostanie w całości wymienione wyrzucać z arkusza to stworzyć niżej archiwum dla potomnych wraz z komentarzami. Ale to już luźne, daleko idące wizje :) 

 

 

Wiem, że jesteśmy rozrzuceni po śląsku. ale każdy z nas jest mobilny. Ja na przykład regularnie pokonuję trasę Skoczów - Gliwice, więc mogę się zgłosić do kontrabandy dla tych, co chcieliby przemycić z tej trasy piwa do Gliwic, czy może nawet czasem Katowic :) Jeśli okaże się, że więcej osób podróżuje, to może powstać całkiem fajna siatka. Jeśli nie, to poczta też jest jakimś sposobem :) 

 

Ostatnia rzecz - jeśli się przyjmie, to będę potrzebował wasze maile, żeby wyłączyć edytowanie dla wszystkich, by nikt nie namącił . 

 

No i poszło. ja propozycję złożyłem, teraz pytanie do was co wy na to? Chcecie katalog piwny, czy pomysł jest be i należy go spalić na stosie, wykonując taniec deszczu wokoło ogniska? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że odzew nie wielki ale jest... :) no trudno, może skorzystacie, może nie. ja dodałem swoje piwka, więc jestem chętny na wymianę. Wiem, że wielu tu nie zagląda, więc jeśli kogoś macie to warto zachęcić, wymiana to okazja do spotkania, pogadania i stworzenia jakieś społeczności, co do której w innych regionach polski biją nas na głowę :) 

do listy dołączyły:

kolsch, AW, BPA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.