Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Katowice "Piwa Regionalne" Mariacka 3


Voitas

Rekomendowane odpowiedzi

Zostawiłem wczoraj w depozycie 2  butelki Smoked Rye IPA, wziąłem Zacher Bock’a  od Stacha i Grodziskie od QV birra. Dzisiaj leci recenzja koźlaka, jutro postaram się wrzucić grodzisza

 

 

Zacher Bock 16 BLG

 

Niestety zaraz po otwarciu, cześć piwa po prostu wyszła z butelki. Po szybkim sprzątaniu, to co zostało przelałem do pokala

 

Barwa: Bardzo ciemny bursztyn, wręcz wpadające w czerwień, lekko mętnawe

Aromat: Idealny jak na koźlaka ;) Skórka od chleba na pierwszym i drugim planie, w tle delikatne akcenty suszonych owoców
Piana: Niestety zerowa. Po nalaniu zniknęła tak szybko jak na coli, nie zostawiając nic
Smak:  Piwo bardzo pełne, ale i świetnie pijalne. Tutaj też wyraźna dominacja skórki od chleba. Odczucie w ustach lekko wyklejające.  
Wysycenie: Bardzo niskie. Nie wiem, czy takie piwo było od początku, czy odgazowało się przy ucieczce z butelki ;)
Goryczka: Trochę za niska. Mogłaby trochę bardziej kontrować wyraźną słodowość
Ogólne wrażenia: Dobre piwo ;) Świetne w aromacie, dobre w smaku, parę detali do dopracowania ;)   Dzięki

 

 

Ps. Podzielisz się składem zasypu?

Edytowane przez Jonas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grodziskie od QV birra 

 

Barwa: Jasna, odpowiednia. Przelewając 0,3 bez wstrząsania, nalałem piwo idealnie klarowne. Żelatyna robi swoje ;)

 

Aromat: Merkaptany. Niestety, poza wędzonką, w równym stopniu wyczuwam kanał. Nie jestem doświadczonym sensorykiem, ale ten zapach jest w miarę wyraźny. Też miałeś coś takiego?
Piana: Poprawna, obfita, trwała
Smak:  kwaskowe, orzeźwiające.  
Wysycenie: Odpowiednie

 

Goryczka: bardzo niska. Ja tam lubię grodzisze z wyraźnie zaznaczoną, ale ta jest jak najbardziej odpowiednia dla stylu.

 

Ogólne wrażenia: Niestety, ta kanalizacja w aromacie nie pozwala na cieszenie się tym piwem i skupienie się na innych cechach.

 

 

Tak czy siak, dzięki za możliwość spróbowania. Mam nadzieję, że spróbuję jeszcze kiedyś coś Twojego wyrobu ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jestem w szoku, żadne nie miało kanału z grodziskich...

Może to tylko pechowa butelka...

Dzięki za opinie.

 

/edit: co do goryczki zważywszy, że to moje pierwsze Grodziskie, to podszedłem do tematu na spokojnie.

Uważam, że jest adekwatna do ekstraktu. :)

Edytowane przez mc007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Byłem dzisiaj w piwnym depozycie.
Zostawiłem: MILD ALE, CASCADIAN DARK ALE, WEIZEN.
Pobrałem: Cienki Stout QV Birra, LAUENBURGER PGK, ŻYTKOWIAKA BEER' EM ALL
Recenzje wkrótce.

Edytowane przez inz_specjalista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/edit: co do goryczki zważywszy, że to moje pierwsze Grodziskie, to podszedłem do tematu na spokojnie.

Uważam, że jest adekwatna do ekstraktu. :)

 

Była jak najbardziej adekwatna i poprawna ;P

Po prostu miałem w pamięci grodzisza od kosciaka, który podszedł do sprawy trochę inaczej. Ale Twojej wersji nic też zarzucić nie można ;). Ot po prostu kwestia gustu ;)

 

Co do kanału. Może rzeczywiście na jakąś butelkę taką trafiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienki Stout QV Birra
9blg, 36IBU, 3,8% alk.

http://wrzucaj.net/images/2015/06/30/201506301751190HCeO.jpg

Piana Niska, szybko znika, trochę jak w coca coli
Barwa Czarna, chociaż są jaśniejsze przebłyski

Aromat Słodowy, jednak czekoladę czuć dopiero po mocnych zaciągnięciu się
Smak Lekka kwasowość

Wysycenie Niskie

Goryczka Niska

Ogóle wrażenie Mimo niskiego wysycenia, czuć wyraźnie bąbelki na języku, co w połączeniu z lekką kwasowością daje uczucie ostrości (myślę, że dużo dały tutaj płatki jęczmienne i pszenne). W składzie wymienione zostały płatki owsiane. Niestety nie stwierdziłem gładkości, pełności. Goryczka w moim odczuciu niższa niż deklarowane 36 IBU. Piwo ogólnie wytrawne, trochę dla mnie za wodniste. Ja bym próbował zacierać bardziej na słodko. Piwo ogólnie na plus, pijalne a na zbliżające się upały idealne :) Za dużo powiedzieć nie można, w końcu to dziewiątka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. To piwo powstało jako wysłodziny po RISie,  więc zacieranie bardziej nastawione na to mocniejsze piwo ;)

 

Niemniej jest przyjemne, lajtowe, w sam raz na upał. Szkoda, że się już kończy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ŻYTKOWIAKA BEER' EM ALL
15 BLG, 6,6% alk.
http://wrzucaj.net/images/2015/07/14/20150713221531.jpg
Piana duże pęcherzyki, trwała
Barwa złocista, mętne
Aromat lekka żywica (bardzo przyjemnie, lubię Simcoe :) )
Smak lekka słodycz, delikatna wędzonka, coś jak w Grodziskim, dobrze balansuje delikatną goryczkę, cytrusowo
Wysycenie  odpowiednie

Goryczka  delikatna, niezalegająca (ma moje kubki smakowe coś z przedziału 30-40 IBU)
Ogóle wrażenie bardzo dobry przykład Smoked Rye IPA. Piwo bardzo pijalne, wzorowe połączenie aromatu chmielu i smaku wędzonki. Idealne dla osób zaczynających poszerzanie piwnych horyzontów. Brawo :) teraz czas na wersje hardcore ;)

Edytowane przez inz_specjalista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ;)

Nie mogłem się już doczekać tej recenzji, bo w moim odczuciu wyszło bardzo udane piwo. Byłem ciekawy czy nie jestem osamotniony w tej opinii. 

 

Dzięki za opis ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

LAUENBURGER PGK
15 BLG, 5,9% alk.
zdjęcie wkrótce
Piana drobnopęcherzykowa, szybko znika w szklance, pewnie przez wysokie wysycenie
Barwa słomkowa, mętne
Aromat słodowy
Smak duży ekstrakt początkowy, co przenosi się na treściowość, czuć słodycz,
Wysycenie wysokie, ok

Goryczka niska, za niska jak na pilsa (chociaż może ja już mam spatrzone kubki smakowe :D ), szlachetna
Ogóle wrażenie bardzo dobre piwo, pijalne, troszkę wg mnie za bardzo podkreślona słodowość, nie ma zaznaczonej goryczki.
Gratulacje 100 warki, życzę drugie tyle a nawet i więcej :)
dziękuje wszystkim za możliwość spróbowania Waszych piw, zachęcam do degustacji moich i umieszczenia recenzji ;)

Edytowane przez inz_specjalista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

w Chorzowie w restauracji Venus czy jakoś tak. kolejne planowane jest na 11 grudnia. obecność w pierwszej kolejności mają członkowie PSPD, ale jeżeli nie jesteś jeszcze członkiem, ale jesteś zainteresowany to myślę, że miejsce by się znalazło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Też się dziś z żalem dowiedziałem, że depozyt na Mariackiej "umarł śmiercią naturalną".

Voitas - jestem jak najbardziej za takim spotkaniem, a jak w Dobrym Zbeerze jeszcze będzie taki depozyt to już w ogóle cud miód :)

Czekam na info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.