Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Katowice "Piwa Regionalne" Mariacka 3


Voitas

Rekomendowane odpowiedzi

Jak byłem to była ledwie skrzynka i to nie pełna :). Gdzie wybór był gównie między weizen a hefeweizen ;).

Edytowane przez Zarkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj otwarłem Grodziskie BrewTa nikitechi.

Wiele się nim nie nacieszyłem, bo powitał mnie gejzer piany. 3/4 butelki wylądowało na podłodze.

To co udało mi się nalać pachniało lekką wędzonką i nic więcej.

W smaku dziwne, trochę jak woda z płynem do naczyń. Zero goryczki.

Piwo chyba w czerwcu butelkowane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grodzisz z browaru µBiK

 

Barwa: Bardzo jasny, wręcz blady. Mętne
Aromat:  Bardzo przyjemny, szynkowy. Kojarzy mi się z zapachem chipsów o takim smaku ;) czuć tez delikatne zborze, ale nie ono wybija się tutaj na pierwszy plan
Piana: Dość gruba czapa, ale utrzymuje się prawie do samego końca. Nawet przy delikatnym nalewaniu musiałem robić to na parę razy
Smak: Wędzoność, wędzoność i jeszcze raz wędzoność, na końcu pozostaje kwaskowy finisz
Wysycenie:  Idealne. Czuć że to Grodzisz, ale nie jest bardzo zatykające
Goryczka: Jest ;) Generalnie nie ona w tym stylu jest najważniejsza, ale tutaj bardzo fajnie się komponuje z resztą.
Ogólne wrażenia: Bardzo dobre piwo. Lubię ten styl, a Ty wyciągnąłeś z niego co najlepsze (lekkość i wędzonkę)  i dołożyłeś przyjemnej wyrazistej goryczki. Super efekt. Dzięki za możliwość spróbowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa. Cieszę się że smakowało zwłaszcza, że piwo ma już ponad 9 miesięcy i najlepsze dawno miało za sobą. Musze zerknąć do piwnicy czy jeszcze jakaś butelka mi została, jest spora szansa, że wypiłeś ostatnią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w depozycie dzisiaj, zostawiłem:

2x My precious (APA SH Topaz)

2x Nuts killer (Nut Brown Ale)

Pobrałem:

Polskie Ale  oraz AIPA od QV birra

Stoktu (APA) oraz Stoktam (NZPA) od BEER' EM ALL i tutaj mam zagwozdkę bo nie patrzyłem w sklepie na składniki, a z ich spisu wychodzi na to że oba się niczym nie różnią, chyba że się pomyliłeś przy oklejaniu?

 

Zrobiłem też inwentaryzacje skrzynki, jest jedna pełna oraz pod nią w skrzynce wraz z jakimiś butlami są jeszcze 2 piwa nasze. Jak ktoś pobierze piwa z depozytu to niech wkleja od razu zaktualizowaną listę. Będziemy wiedzieć co jest w skrzynce. A więc (przepraszam za przeinaczenia) :

1x AIPA od Bromaniak

1x Witbier od Bromaniak

1x Dunkelweizen Mutambo od Browar Bargły 

2x American Amber Ale Polski Bursztyn od Pracownia Domowa Pod Zamczyskiem

1x Polskie Pale Ale od Browar Śląski Emigrant

1x Warka #25 "Sesja" od Browar Śląski Emigrant

1x Ryżowe IPA od Browar Śląski Emigrant

1x APA SH Simcoe od Browar Centrum

2x Uncle Beer (APA SH Mosaic) od Browar Wojko

2x My preasure (APA SH Topaz) od Browar Wojko

2x Nuts Killer (Nut Brow Ale) od Browar Wojko

1x Baba (piwo z sokiem malinowym) od Browar Czarna Owca

1x Polskie Ale od QV birra

1x Belgian Blond od Browar Nung Est Bibendum (możliwe, że coś tu zamieszałem)

1x Belgian Blond Ale od Ginger Horse

1x Belgian Tripel od Brew Tao

2x nieopisane piwo z fioletowym kapslem

Edytowane przez Krugerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest to piwo z jednej warki. Różnica polega na chmieleniu na zimno. Do APA poszło 50g Citry 2013 a Stoktam dostał 50g Mouteki z 2014r.

 

Powinno być zaznaczone na kontrze, jeżeli nie ma, to rzeczywiście pomyłka w oklejaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AIPA od QV birra

 

Przy otwieraniu powoli zbiera się do zwiedzania świata, przez co wzbił się osad z dna butelki

Barwa: Ciemno pomarańczowa/bursztynowa, nieprzejrzyste

Aromat: Intensywny. Zdecydowany grejpfrut plus lekka żywica

Piana: Biała, drobno i średnio pęcherzykowata, utrzymuje się, lekko lepi szkło

Smak: Fajny soczysty grejpfrut, potem słodycz od karmeli, która kontruje gorycz

Wysycenie: O dziwo nie za wysokie, średnio niskie, idealne

Goryczka: Średnia, przyjemna

Ogólne wrażenia: Jedyny mankament to lekki gushing i mało zwarty osad z dna butelki. Mimo deklarowanego IBU (103) jego odczucie mocno zniwelowane karmelami co w tym wypadku bardzo fajnie się komponuje. Citra zgubiła się gdzieś i nie czuć jej nic a nic. Bardzo dobre piwo wypite ze smakiem. Dzięki za możliwość degustacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za recke.

 

Ten gushing występuje głównie w butelkach, w których jakimś cudem znalazło się trochę chmielu z chmielenia na zimno (mój błąd przy filtracji).

Chyba dlatego też osad nie jest zwarty.

 

IBU wyliczałem IBU Rangerem. 

 

Cieszę się, że smakowało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoktam od BEER'EM ALL

 

Barwa: Bursztynowa, generalnie klarowne tylko lekka mgiełka od chmielenia na zimno

Aromat: Średnio intensywny, ciężki do sprecyzowania. Coś jak trawa cytrynowa z lekką domieszką grejpfruta

Piana: Biała, średnio pęcherzykowata, szybko redukuje się do obrączki i w tej postaci pozostaje. Szkła nie znaczy

Smak: Wyczuwalny lekki grejpfrut oraz cytryna i to w zasadzie tyle

Wysycenie: Niskie

Goryczka: Średnia, przyjemna

Ogólnie wrażenia: Niskie nagazowanie wzmacnia odczucie pustki w smaku poza wspomnianym grejpfrutem oraz cytryną. Brak mi w nim podbudowy słodowej, wyższe wysycenie mogłoby to zniwelować. Aromat od chmielu mógłby być intensywniejszy ale nie jest źle. Reszta w porządku. Dzięki za piwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoktam od BEER'EM ALL

 

Barwa: Bursztynowa, generalnie klarowne tylko lekka mgiełka od chmielenia na zimno

Aromat: Średnio intensywny, ciężki do sprecyzowania. Coś jak trawa cytrynowa z lekką domieszką grejpfruta

Piana: Biała, średnio pęcherzykowata, szybko redukuje się do obrączki i w tej postaci pozostaje. Szkła nie znaczy

Smak: Wyczuwalny lekki grejpfrut oraz cytryna i to w zasadzie tyle

Wysycenie: Niskie

Goryczka: Średnia, przyjemna

Ogólnie wrażenia: Niskie nagazowanie wzmacnia odczucie pustki w smaku poza wspomnianym grejpfrutem oraz cytryną. Brak mi w nim podbudowy słodowej, wyższe wysycenie mogłoby to zniwelować. Aromat od chmielu mógłby być intensywniejszy ale nie jest źle. Reszta w porządku. Dzięki za piwo :)

Rzeczywiście troche za mało tego cukru do refermentacji mi się sypnęło ;)

 

Z niecierpliwością czekam na recenzje Stoktu, ponieważ tam nagazowanie jest trochę wyższe, poza tym Citra dała lepsze efekty niż Motueka. 

 

Dzięki za recenzje. Ja sam trzymam Twoje piwo, ale niestety musi czekać, ponieważ od tygodnia mniej więcej jestem na antybiotykach. Ale jak tylko będę mógł, to wrzucę ocenę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie ALE od QV birra

 

Barwa: Jasno pomarańczowa, ładnie klarowne

Aromat: Mniej niż średni więcej niż słaby, karmelowo-ziołowy

Piana: Biała, średnio i drobno pęcherzykowata, powoli redukuje się do obrączki i tak pozostaje. Szkła znaczyć nie chce

Smak: Najpierw słodki potem mocno wyczuwalna nuta ziołowa

Wysycenie: Średnie, dobre

Goryczka: Średnio intensywna, raczej długa acz niezalegająca, ziołowa

Ogólne wrażenia: Proste i solidne piwo z wyczuwalnym polskim chmielem, nieźle zbalansowane, fajna kontrująca goryczka, ładnie klarowne. Dobre piwo sesyjne, przekonałeś mnie, że warto uwarzyć podobne. Dzięki za piwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się przyłączę :) byłem dzisiaj, skład skrzynki napisany kilka postów wyżej chyba znacząco się nie zmienił (z tego co pamiętam, bo niestety nie spisałem) z wyjątkiem tego, że nieopisane piwo było tylko jedno ;)

 

Z mojego powodu ubyło:

Polskie Ale - QV Birra

APA Single Hop - Browar Centrum

AIPA - Bromaniak

My Precious - Browar Wojko

 

Przybyło natomiast:

2x Stout Owsiany (chyba)

2x APA

 

Podstawowe informacje są na etykiecie, skład i proporcje można sprawdzić na tutejszym forum.

 

Z piw, które wziąłem ciekaw jestem APA SH i AIPA bo są butelkowane pół roku temu :) Niestety nie załapałem się na żadne piwo Kosciaka, może następnym razem ;)

No i jeśli się ktoś odważy, to liczę na ocenę moich piw. To moje warki numer 4 i 5 :)

Edytowane przez HAMISH brewery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jeden nieoznakowany mógł być w skrzynce pod spodem. Pamiętajcie żeby wklejać zaktualizowaną listę depozytową

 

Aktualna:

1x Witbier od Bromaniak

1x Dunkelweizen Mutambo od Browar Bargły 

2x American Amber Ale Polski Bursztyn od Pracownia Domowa Pod Zamczyskiem

1x Polskie Pale Ale od Browar Śląski Emigrant

1x Warka #25 "Sesja" od Browar Śląski Emigrant

1x Ryżowe IPA od Browar Śląski Emigrant

2x Uncle Beer (APA SH Mosaic) od Browar Wojko

1x My precious (APA SH Topaz) od Browar Wojko

2x Nuts Killer (Nut Brow Ale) od Browar Wojko

1x Baba (piwo z sokiem malinowym) od Browar Czarna Owca

1x Belgian Blond od Browar Nung Est Bibendum (możliwe, że coś tu zamieszałem)

1x Belgian Blond Ale od Ginger Horse

1x Belgian Tripel od Brew Tao

2x nieopisane piwo z fioletowym kapslem

2x Stout Owsiany od HAMISH brewery

2x APA od HAMISH brewery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas na wrażenia :) na pierwszy ogień poszedł My Precious. Nie jestem ekspertem i moje doświadczenie w ocenie piw jest znikome więc przepraszam za brak fachowego słownictwa i zaznaczam, że moja ocena jest w pełni amatorska ;)

 

Barwa: ciemny żółty/jasny pomarańcz, normalna APA ;) stosownie mętna

Aromat: przyjemny, delikatny

Piana: Biała, intensywna, z początku gruboziarnista, przechodzi w ładną, gęstą. Utrzymuje się długo, ładnie osiada na szkle oznaczając kolejne łyki :)

Smak: Delikatny, pierwsze wrażenie lekko wodniste ale chwilę potem wchodzi przyjemna goryczka i utrzymuje się długo. Nienachalnie przyjemny.

Wysycenie: Średnie do wysokiego ale jest odpowiednie.

Goryczka: Z początku słaba, po chwili daje o sobie znać w pełni, długo się utrzymuje. Jest przyjemna, nie męczy podniebienia.

Ogólne wrażenia: Dobra APA, lekka, przyjemna. Zdecydowanie lepiej smakowałaby w ciepły dzień ;) Ogólnie bardzo smaczna, skonsumowana z przyjemnością :) Dzięki :)

 

Wniosek po pierwszej ocenie: trzeba pomyśleć o jakimś kursie sensorycznym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na finał dzisiejszego dnia AIPA od Bromaniack'a :)

 

 

Barwa: bursztynowa, sympatyczna.

Aromat: mocne cytrusy, czuć porządnie amerykańskie chmiele, przyjemny

Piana: kremowa, średnioziarnista, szybko opadająca do niskiej a potem utrzymującą sie na powierzchni. Ładnie oblepia szkło.

Smak: Czuć wysoki ekstrakt ale nie uderza. Wysoka ilość posmaków cytrusowych łagodzi przyjemnie smak.

Wysycenie: Jak dla mnie odrobinę za wysokie ale nie na tyle, żeby męczyć.

Goryczka: Bardzo fajna, wysoka ale przyjemna. Długo się utrzymuje, miedzy łykami jest cały czas bardzo ok :)

Ogólne wrażenia: Bardzo pozytywne, bardzo dobre piwo. Jak dla mnie zbyt mocne ale w stosownej ilości ok. Raczej na zakończenie dnia niż gaszenie pragnienia ;)

Dzięki za możliwość spróbowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.