Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Katowice "Piwa Regionalne" Mariacka 3


Voitas

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za reckę. Piwo ma być lekkie, pijalne, delikatnie chmielone i takie wydaje mi się, że właśnie jest. Ostatnia butelka czeka w lodówce :) Ogólnie taki AW, ewentualnie z innymi odmianami chmielu, będzie zawsze gościł w moich zasobach.

 

PS. Zapomniałem wspomnieć, że spożywam właśnie przedostatnią butelkę i nadal mi smakuje ;]

Edytowane przez Voitas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie witam wszystkich, jako, że jest to mój pierwszy post na forum. Przygodę z piwowarstwem dopiero zaczynam (2 warki na koncie), więc recki nie będą zbyt fachowe, ale liczę, że razem z wami się czegoś tu nauczę :). Bardzo mi się spodobał pomysł z piwnym depozytem, postaram się odkładać tam regularnie swoje piwka.

 

W depozycie byłem przed świętami.

Zostawiłem - 2x "Zagubione w kosmosie" APA 13Blg z Browaru Piwne Horyzonty

Zabrałem:

1. Altbier 13Blg od Zachwiej

2. Cieniostwór z Browaru Bastion

 

Wczoraj miałem okazję próbować pierwsze z nich:

Altbier 13Blg, butelkowane 16.12.2014 i na tym informacje się kończą - ale wiem, że etykieta wypisywana na szybko ;)

 

Piwko niestety, ale chyba się zepsuło, po otwarciu piana wystrzeliła z butelki i uderzył mnie bardzo intensywny zapach jak by jakiegoś wina czy coś takiego, w smaku również wyczuwalne. Zastanawiam się czy nie było to spowodowane moim przechowywaniem, piwo przez święta przeleżało w dosyć wysokiej temperaturze, dopiero 30.12 odstawiłem je w chłodniejsze miejsce. Domyślam się, że inne butelki smakowały normalnie? Strasznie mi szkoda, że to ja mogłem je popsuć.

 

Tak czy inaczej wylądowało w szklance:

Piana: ładna, gęsta, drobnopęcherzykowa, długo utrzymywała się w szklance

Barwa: ciemna, miedziana przechodząca w brąz

Aromat i Smak tak jak pisałem wcześniej, czuć bardzo na wino, przez co ciężko było wyczuć coś innego. Mimo to piwko wypite do końca ;)

Goryczka: dosyć niska, osobiście jestem fanem mocno goryczkowych piw, a akurat alt do nich nie należy.

 

Na koniec pytanie do @Dazhdbog, kiedy najlepiej spożyć twojego Cienistwora? Nie ukrywam, że jestem bardzo ciekawy tego piwa. Chyba nie ma co długo czekać, żeby aromaty chmielowe nie pouciekały :D

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Spokojnie możesz pić już Cieniostwora. To dość młode piwo i pewnie trochę czasu w piwnicy mu nie zaszkodzi, ale ja jestem zadowolony i nawet w tej chwili się nim raczę porównując je z Robust Porterem z Birbanta. Jestem ciekaw opinii kogoś postronnego :> Aromaty chmielowe to nie cecha tego piwa więc raczej nie uciekną :)

 

P.S. Pozdrowienia z Zabrza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj (ponoć ktoś przede mną też depozyt odwiedził :) ).

Zostawiłem 2x Uncle Beer - APA SH Mosaic (brac póki aromat się nie straci ;p )

Zabrałem:

Zagubieni w Kosmosie z Browaru Domowego Piwne Horyzonty

Wheat Beer z BrewTao

Zrobione są fotki wszystkich piw z depozytu. Na ich podstawie postaram się zrobić listę. Wrzucę ją tutaj i będzie można po każdych odwiedzinach ją uaktualniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bylem i zabrałem "płyn w bananie" browar Czarna Owca i APA Single Hop Simcoe Browar Centrum.

Zostawiłem Hefeweizen i Dunkelweizen, zapraszam do skosztowania, bo chętnie dowiem się, co myśli o nich ktoś bardziej doświadczony ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieniostwór - Browar Domowy Bastion w Zabrzu

Od razu w oczy rzuca się bardzo ładnie wykonana etykieta, bardzo duży plus. Z etykiety można dowiedzieć się, że:

 

Piwo w stylu Robust Porter 14.5 Blg

IBU: 42

Alk. 6,2%

Kolor 59 EBC

warzone 15.10.14, butelkowane 16.11.14

oraz skład i wszystko to okraszone fajną, klimatyczną grafiką. Dodatkowo autor poleca nutę do słuchania przy degustacji - Rainbow "Gates of Babylon", piosenke akurat bardzo lubię ;).

 

A teraz wracamy do piwka:

 

Wygląd: Barwa czarna, nieprzeźroczysta, raczej mało klarowne, widać pływający osad, chyba chmieliny jak to bywa w piwkach domowych :). Co do barwy to nie wiem czy nie zbyt ciemna jak na styl. Piana bardzo gęsta, drobnopęcherzykowa, ciemnobeżowa, bardzo ładna, utrzymywała się praktycznie do końca na wysokości ok 5mm. Może to być zasługa wysokiego nagazowania.

Aromat: Przyjemny, przede wszystkim kawowy, czekoladowy, lekko alkoholowy.

Smak: Tutaj również bardzo dobrze, mocno kawowy, czekolada i karmel też wyczuwalne, lekko alkoholowy. Wysycenie wysokie, chyba trochę za wysokie jak dla mnie.

Wrażenia ogólne: Piwko jak najbardziej udane, przyjemnie się piło, jak to bywa z Porterami dosyć ciężkie, do powolnego sączenia przy dobrej muzyce. Wydaje mi się, że miało trochę więcej alkoholu niż te 6% :D, no i myślę, że jak jeszcze trochę poleży to się powinno lepiej ułożyć.

U0wQGXv.jpg

 

Pozdrawiam.

 

PS widzę, że moje Zagubione w Kosmosie zabrane, ciekaw jestem opinii :)

Edytowane przez Rzempał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą recenzję :) Ten osad to drożdże, które musiałeś wzburzyć z dna, ale przyznaję, że o ile inne drożdże w innych piwach wyglądają dość normalnie to tutaj te S-04 prezentują się w dość brzydki sposób. Nie zbijają się w drobniutki osad tylko w takie "płaty" jakby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagubieni w Kosmosie - Browar Domowy Piwne Horyzonty

 

Etykieta: Fajna, z pomysłem, ładnie wyglądająca i zawierająca wszelkie potrzebne informacje

Barwa: Jasno pomarańczowa, lekko zamglona

Aromat: multiwitamina z dopełnieniem cytryny i limonki, średnio intensywny

Piana: biała, drobna, utrzymuje się do końca w postaci obręczy

Smak: wytrawne, cytrusy na poziomie ledwo wyczuwalnym

Wysycenie: ciut za mocne, lekko szczypie w język

Goryczka: intensywna, zalegająca, generalnie nieprzyjemna

Ogólne wrażenia: Piwo nie jest złe. Brakuje mu zdecydowanie ciała dodatkowo zbyt intensywna goryczka psuje odbiór. Jak na drugą warkę jest dobrze. Dzięki za piwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amber Ale od Weny

 

Barwa: bursztynowa, jasno orzechowa, nie do końca klarowne piwo (butelkowane 21.12)

Aromat: słodowy, karmelowy

Piana: drobopęcherzykowa, po nalaniu obfita, później zredukowała się do cienkiego Korzucha który został już do końca

Smak: pełne, słodowe piwo, posmaki karmelowe

Wysycenie: średnie, przyjemne

Goryczka: niska, delikatna, niezalegająca

Ogólne wrażenia: przyjemne i lekkie piwo, jak dla mnie goryczka powinna być odrobinę wyższa i barwa otrochę ciemniejsza. Piwo stosunkowo młode ale ogółem oceniam jako dobre

 

Wizyta 9.01, w zamian za to piwo zostawiłem Dunkelweizena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wheat Beer - Brew TaO

 

Barwa: bardzo jasny pomarańcz, klarowne

Aromat: pszeniczny oraz lekka słodycz

Piana: biała, drobno pęcherzykowata, szybko znika i nie chce wrócić

Smak: tak jak aromat, głownie pszenica a na koniec pojawia się słodkość

Wysycenie: niskie

Goryczka: brak

Ogólne wrażenia: Przyjemne pszeniczne piwo, słodycz fajnie się komponuje. Minusem brak piany i trochę za niskie nasycenie. Dzięki za piwo :)

Edytowane przez Krugerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voitas, Browar Centrum, American Pale Ale Single Hop Simcoe

 

Barwa: ciemno - złota

Aromat: na początku czułem lekko cytrusy, później żywica

Piana: gęsta, bardzo drobne pęcherzyki, długo się utrzymuje

Smak: słodowy, tak jak już ktoś wspominał, ciężkie jak na APA

Wysycenie: dość wysokie

Goryczka: średnia, przyjemna, trochę zalega ale w przyjemny sposób, przypomina mi smak grejpfuta

Ogólne wrażenia: Dobre piwo, ale mogło by być pijalniejsze :) Pierwszy raz mam do czynienia z chmielem Simcoe, ale wrażenia pozytywne. Pewnie aromaty już dużo mniejsze niż kiedyś, lecz piwo i tak sprawiło mi dużą przyjemność. Dzięki!

post-9765-0-35688600-1421369725_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Byłem dzisiaj w depozycie, zabrałem:

 

- "Pilzner Oiquell" "Oi Punk" Śląski Emigrant

 

- Grodziskie BrewTa nikitechi

 

- American Amber Ale Polski Bursztyn z Pracowni domowej pod zamczyskiem (teraz zauważyłem rozlew 25 styczeń, a u mnie na refermentacji piwo stoi zwykle 2 tygodnie ;) )

 

Zostawiłem AIPA i 2 x Polskie Ale, z tego jedno chmielone na zimno.

 

Ps, temat coś ucichł a i butelki w depozycie pokryte kurzem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przepraszam za brak aktualizacji co zabrałem a co zostawiłem ale niestety byłem poza granicą kraju ;).

 

Zabrałem:

- Dunkelweizen z browaru QV birra

- Hefeweizen z browaru QV birra

- Belgian Blond Ale z browaru Ginger Horse

 

Zostawiłem:

3 x American Amber Ale "Polski Bursztyn" chmielony na zimno.

 

- American Amber Ale Polski Bursztyn z Pracowni domowej pod zamczyskiem (teraz zauważyłem rozlew 25 styczeń, a u mnie na refermentacji piwo stoi zwykle 2 tygodnie ;) )

 

Wezmę to pod uwagę i na następny raz postoją dłużej ale była to 1 warka i po tygodniu refermentacji nagazowanie wyglądało całkiem nieźle chodź dałem stosunkową małą ilość cukru ze względu na brak umiejętności doboru do nagazowania. W miarę prosiłbym ewentualnie o recenzje piwka :D

 

Co do depozytu to trochę mały wybór był faktycznie i butelki mocno okurzone już. Dodatkowo zauważyłem iż przy wielu brakowało jakiś informacji. Ale mimo wszystko za około miesiąc powinna trafić do skrzynek IIPA od mnie.

Edytowane przez Zarkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.