Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Katowice "Piwa Regionalne" Mariacka 3


Voitas

Rekomendowane odpowiedzi

Snypek - Browarmaniack

 

Piana: Wysoka, ale niestety gruba i szybko znika. Nie chce oblepiać szkła

Barwa: Jasnozłota, piwo mętne

Zapach: Ja tam lekkiego goździka czuje, gorzej z tymi bananami. Generalnie jednak na pierwszym tle jest wyraźna wędzoność, taka szynkowa ;)

Smak: Piwo bardzo pijalne, chce się brać kolejny łyk. raczej słodkie niż wytrawne.

Goryczka: dobrze wyczuwalna i szybko znikająca. Idealnie komponuje się z piwem

Ogólnie. Bardzo ciekawe piwo. Kojarzy mi się z takim Imperialny Grodziszem ;) W sam raz na ugaszenie pragnienia po 2 godzinach gry na hali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Malinowy Jęczmień- Al'a Grodziskie

 

Etykieta: Bardzo nam się podoba, uniwersalna, ładnie wycięta(to ploter czy ręczna robota?), pomalowana z wierzchu? Bardzo ładna faktura papieru

Barwa: Bloda jak cholera;) blado zielona, tak jasnej barwy piwa jeszcze nie widzieliśmy, aczkolwiek podoba nam się ten gradient

Piana: Drobno pęcherzykowa, utrzymuje się kożuszek, bardzo delikatnie oblepia szkło.

Aromat: umiarkowana wędzonosć, mokra ściereczka?;>

Smak: Wydaje nam się, że jest dużo estrów, delikatnie słodkie, mocno przygaszony wędzonością, odrobinę puste.

Ogólnie: Jak dla nas piwo pijalne, ale bez wyrazu. Ni to wędzone ni słodowe, ni pszeniczne. W porównaniu do innych piw Malinowego Jęczmienia wypada dość blado;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grodziskiego to ja uważam, że jest całkiem fajny. A że ścierka? Utlenienie? Hmmm..dzisiaj go piłem i nie był taki odklejony, nawet bym powiedział, że ta wędzonka uzupełnia całość i ta wodnistość się trochę gubi w tym. A że blado przy innych wypada, no cóż to tylko grodziskie.

A co do etykiety to jest to zwykły papier i drukowane na drukarce laserowej niczym nie pokrywane dodatkowo i wycinane ręcznie.

 

Wysłane z Nokii 3210 za pomocą kodów SMSowych

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Belgian Dubbel od BrewTa2 ;)

 

Piana: Wysoka, ale raczej gruba. Cienka warstwa zostaje do końca, nie klei się do szkła.

Barwa: Ciemno bursztynowa, kolor mocnej herbaty.

Aromat: Wybija się przyprawowość. Ponadto lekki karmel i zapach suszonych owoców (kompot bożonarodzeniowy). Generalnie aromat nie jest intensywny.

Smak: Dosyć wodniste. Tutaj też pojawia się karmel oraz rodzynki i przyprawy. Końcówka ewidentnie cytrusowa.

Goryczka: Niska, przyjemna, cytrusowa, odpowiednia dla stylu ;)

Wysycenie: Bardzo wysokie, przeszkadza mi trochę w odbiorze tego piwa. Zdecydowanie więcej pokazuje ono po zamieszaniu go i lekkim odgazowaniu.

Ogólnie: Poza zbyt wysokim (jak dla mnie) nagazowaniem, piwo przyjemne, złożone. Dobrze zbalansowane. Aromaty i smaki się w nim mieszają, ale nic nie wychodzi ewidentnie na pierwszy plan.

Edytowane przez Jonas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpuściłem trochę świeżej krwi ;)

Zostawiłem:

Ryżowa Ipa ona jest już trochę stara więc bardziej kolekcjonerko.

Porter wędzony - baardzo świeży.

Czeską desitkę.

Polskie Ale.

 

Zabrałem:

Browar centrum Stout.

BrewTa2 - PIPA

Malinowy Jęczmień - grodziskie

Ubik - Alt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alt od µBiKa ;)

 

Piana: Za wysoka, grubo i średnio pęcherzykowa. Ale długo się trzyma

Barwa: Bardzo ładna, ciemno bursztynowa, wpadająca w ciemną miedź.

Aromat: Słodowość nawet może lekko palona. Nie czuje chmielu

Smak: Generalnie trudne do oceny przez nagazowanie. Wyraźnie słodowe, chlebowe ale z zaznaczoną na końcu chmielową goryczką. W posmaku czuć jakby słonecznik.

Wysycenie: Oj duże, duże. Nawet przy delikatnym przelaniu, po chwili w pokalu miałem ¼ piwa i resztę piany

 

Ogólnie: Gaz, gaz i jeszcze raz gaz. Miałem duże oczekiwania i nadzieje co do tego piwa, gdyż bardzo podobają mi się zapiski kolegi Kościaka i w następnym moim piwie planowałem z nich skorzystać. Jednak piwo niestety mnie zawiodło. Może akurat trafiłem na felerną butelkę, albo czas zrobił swoje. Tak czy owak, jeżeli będzie możliwość, to kiedyś spróbowałbym jeszcze jakiegoś piwka z browaru µBiK ;)

Edytowane przez Jonas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar: CENTRUM

Nazwa: STOUT #18

Piana: gruba czapa ( wspomniane przegazowanie) ale do końca ładnie się utrzymuje kożuszek.

Barwa: metne, zero przepuszczania światła - mi nie przeszkadza.

Zapach: delikatny chmielowy aromat, w tle kawa, palony jęczmień.

Smak: wytrawny, złożony, bez kwiatowo/owocowych szaleństw. Bardzo fajne ułożone ciemne słody.

Goryczka: pochodzi chyba głównie od palonych słodów, gdzieś daleko ta chmielowa, ale to dopiero po czasie czuć w ustach.

Ogólnie. Wysoka pijalność jak na stouta, na pewno chciałbym więcej.

Moja żona wrażenia ogólne powiedziała "dobre, dobre, tylko goryczka trochę przeszkadza" ;)

Edytowane przez Lusterko87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności. Szukam kogoś doświadczonego do w miarę szybkiej degustacji 2 piw: American Stout i Black Ipy. Mogę je oczywiści zawieść do depozytu tylko zależy mi na czasie, szczególnie dla black ipy. Jak jest ktoś chętny z rejonów między Wojkowicami a Katowicami to niech napisze PW. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na to wygląda. Ale sezon się już zaczął, piwa się już układają, więc miejmy nadzieję, że za niedługo coś się ruszy ;)

 

Sam czekam ze zniecierpliwieniem na pierwszą recke mojego piwa przez jakąś osobę, która sama warzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar: BrewTa2

Nazwa: PIPA

Piana: biała, drobno pęcherzykowata, długo się utrzymuje.

Barwa: klarowne, ciemno bursztynowa/kasztanowa.

Zapach: delikatny chmielowy, jakieś nuty owocowo, ziołowe.

Smak: wytrawny, mało słodowy, jakieś tam smaki owocowe ale bardzo daleko. .

Goryczka: hmn...mało, bardzo mało wręcz symbolicznie.

Ogólnie. dobre piwo, bliżej mu do Polskiego Ale niż PIPA, jak na wysoki poczatkowy ekstrakt to piwu brakuje "ciała" i alkohol troche mało rozgrzewa. Ale ocenę wystawię 5/5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam ciekawego w depozycie można pobrać?

Myślę, że niedługo podrzucę (przez zaufanego kuriera) ze dwie butelki Belgian Blond Ale. Nie planowałem nic pobierać, ze względu na to, że nie czuję się w 100% kompetentny, ale jeżeli jest tak słabo z degustacją to spróbuję coś też wyżłopać zdegustować ; D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu i mi się udało dotrzeć na Mariacką z własnymi piwkami ;)

 

Zabrane:

Malinowy Jęczmień - Blond Ale #25

BrewTao - Polsih ipa #15

Beer'em all Foregian Extra Stout #1

 

Zostawiłem:

 

BABA - piwo z sokiem malinowym (na forum tzw. kobiece piwo)

Chłop - Black IPA

Płyn w bananie - pszeniczne

 

Nie jestem specjalistą, dlatego z góry przepraszam za ewentualne błędy w opisach degustacji i moich piwach.

Edytowane przez szymcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinowy Jęczmień - Blond Ale Single Hop Mosaic

 

Opakowanie: Rewelacyjne! Świetna etykieta - spokojnie mogłaby być etykietą piwa komercyjnego. Podziwiam pracę którą wkładasz w przygotowanie :) Mi by się chyba tak nie chciało ;) Zdradź proszę co to za papier i jak kleisz te etykiety :)

 

Na dnie butelki średni osad, którego część unosi się nad dnem ok 1 cm - zapewne wynika to ze sporego wytelepania podczas jazdy samochodem - nie zdążyło się jeszcze odstać.

 

 

Aromat: bardzo przyjemny i delikatny zapach chmielu mosaic, dosyć słodki, delikatna owocowość w tle.

 

Smak: jest słodowość taka pszeniczna, przyjemna goryczka, piwo jest bardzo lekkie, wręcz wodniste. Ale dzięki temu szybko się je pije. Smakuje mojej żonie, a to jest rzadkość ;)

 

Piana: bardzo ładna, średnio pęcherzykowa, ładny lasing

 

Wygląd: Kolor złoty w kierunku miedzianego. Bardzo ładny. Mętne - ale jak wcześniej zaznaczyłem, spowodowane to może być podróżą w samochodzie.

 

Ogólne wrażenie: Dosyć dobre. Jest tu trochę ameryki, piwo jest mocno przystępne i łatwe w odbiorze. Bardzo przyjemne posmaki owocowe, zapewne z chmielu mosaic - też są ciekawe. Piwo jest przyjemnie zbalansowane, choć moim zdaniem nieco zbyt lekkie. Jedyne co bym poprawił to treściwość piwa - ale tylko w niewielkim stopniu. Do piwa chyba dostało się też nieco drobinek chmielu, aczkolwiek nie jestem pewny czy to nie przypadkiem drożdże zbiły się w takie 'kłaczki'. Ciekawe jest to, że ewidentnie wyczuwalne są pszeniczne posmaki (moja żona stwierdziła, że to smakuje jak piwo pszeniczne ;) mimo, że w składzie słodu pszenicznego nie widzę :)

 

Podsumowując piwo sprawia naprawdę dobre wrażenie już od pierwszego kontaktu ;) Jest smaczne i ciekawe. Dziękuję za możliwość zdegustowania :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez szymcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar: MALINOWY JĘCZMIEŃ

Nazwa: Grodziskie

Piana: biała, drobno pęcherzykowata, długo się utrzymuje.

Barwa: mętne, ale kolor bardzo ładny - taki uspokajający.

Zapach: wędzony, jakieś tam goździki - ale daleko, delikatny aromat chmielowy.

Smak: wędzonka, ale w smaku jej trochę mało, trochę nut chmielowych

Goryczka: symboliczna - idealna jak na takie piwo.

Ogólnie. dobre piwo,pomimo niskiego ekstraktu początkowego bardzo treściwe - pije się z nieukrywaną przyjemnością - po wcześniejszych doświadczeniach z domowym Grodziszem straciłem zapal na ten styl - ale kolega z tego browaru zachęcił mnie do dalszych prób picia tego piwa :) . Ocenę 5/5.

+ za etykietę ;)

Edytowane przez Lusterko87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beer'em all – Zonzon #1 Foreign extra stout

 

Opakowanie: etykieta przeciętna, nazwa dla mnie abstrakcyjna – nic mi nie mówi ;) masz byka w nazwie stylu: nie foregin a foreign. Przydałoby się też więcj informacji odnośnie składu.

 

Aromat: bardzo słaby i atakujący czymś dziwnym, co nasuwa mi na myśl dym papierosowy. Nie jest to jakiś mocny zapach, ale ja to wyczuwam (moja żona nie).

 

Smak: tu jest już lepiej. Typowy mocniejszy stout. (Moja żona zawsze mówi, że to taki mocniejszy karmelek – karmi ;)). Czuć paloność, czekoladę i kawę. Ale paloność jest na pierwszym miejscu. Goryczka jest słaba, ale zalegająca i ściągająca przez co niespecjalnie przyjemna. – prawdopodobnie przez słody palone. Czuć trochę alkohol. Spore wysycenie, mogłoby być nieco mniejsze.

 

Piana: bardzo ładna, drobno pęcherzykowa, bardzo ładny lasing.

 

Wygląd: Kolor czarny, nieprzejżysty.

 

Ogólne wrażenie: Średnie, ale w kierunku dobrym. Kilka elemementów do poprawy. Opakowanie to szczegół, ale popracowałbym nad aromatem. Jeśli chodzi o smak, to (w moim odczuciu), przydałoby się popracować nad goryczką i wysyceniem. Poza tym jest ok. Świetna piana, jakby sycone azotem.

 

Podsumowując Nie jest źle. To o czym tu pisze to moje subiektywne odczucia, więc nie muszą one być w 100% dobre ;)

 

Pozdrawiam

 

P.S. Jesteś pewny, że to piwo ma 6% a nie 7,8? ;) Wypiłem butelkę 0,33 i czuję je w głowie ;)

 

P.S. 2. Nie dodawałeś przypadkiem jakichś słodów wędzonych? To by wyjaśniało ten aromat ;)

Edytowane przez szymcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się powstrzymać z pierwszą degustacją, więc wyciągnąłęm jedną butelke z lodówki.. ; )

 

AIPA browaru Bromaniack

Ekstrakt: 15, 7 Blg,

Alk: 7,2 obj,

IBU: 60,

EBC: 14,

Data butelkowania: 12.08.2014.

 

Opakowanie: proste, estetyczne, metryczka z kompletem informacji nt. piwa.

Aromat z butelki: mocno owocowo – grejpfrutowy.

Piana: gęsta, po nalaniu wysoka, drobnopęcherzykowa, bardzo jasno beżowa, prawie biała, powoli opadająca, zostawia cienki kożuszek, umiarkowany lacing.

Aromat ze szkła: podobnie jak z butelki, mocno grejpfrutowy, delikatna słodowość, trochę alkoholowy.

Barwa: bursztyn, mętne (za krótko stało w lodówce po transporcie i drożdże się nie zbiły na dnie butelki).

Smak: początek umiarkowanie słodowy, potem wyraźna grejpfrutowa goryczka, minimalny alkohol, dosyć wytrawne, czuć też trochę drożdży.

Goryczka: średnio wysoka, owocowa, troszkę zalegająca, przez kilka sekund.

Wysycenie: średnio wysokie.

 

Ogólne wrażenia: piwo bardzo pijalne, orzeźwiające, cichy zabójca, bo nie czuć w smaku tego alkoholu, bardzo dobre piwo, gratuluję! ; )

post-10198-0-13395600-1417466124_thumb.jpg

post-10198-0-05177300-1417466130_thumb.jpg

post-10198-0-67825300-1417466130_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.