Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Katowice "Piwa Regionalne" Mariacka 3


Voitas

Rekomendowane odpowiedzi

Malinowy Jęczmień - Piwino (barleywine)

 

Na eleganckiej etykiecie napisane, żeby spożyć po 2015 roku, ale pewnie by się gdzieś zmarnowało w trakcie zbliżającego się remontu.

 

Aromat - delikatnie słodowy, na początku wyraźnie zaznaczone amerykańskie chmiele, potem już mniej, ale cały czas jest gdzieś ta nuta

Barwa - ciemny bursztyn

Piana - drobno pęcherzykowa, utrzymuje się na powierzchni w postaci delikatnego kożuszka

Wysycenie - średnie, dla mnie perfekt

Smak - gęste, delikatnie słodowe, ale bardziej w stronę wytrawnego, nie ulepkowate, wyczuwalny amerykański chmiel, bardzo dobre. alkohol delikatnie wyczuwalny, zdradzieckie!

Goryczka - wyraźnie zaznaczona, niezalegająca

 

Werdykt - świetne piwo deserowe, albo do degustacji na jesienny wieczór. bardzo pijalne, co może prowadzić do katastrofy przy większym spożyciu biorąc pod uwagę 11% alk :) dobrze, że nie czekałem do przyszłego roku z degustacją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Centrum - American Pale Ale (SH Simcoe)

 

Barwa: Złote, klarowne

Piana: Drobny lekki kożuszek ale też nalewałem spokojnie.

Aromat: Ładny żywiczny aromat, mimo tych 3 miesięcy dalej dość intensywny choć nie jest bardzo intensywny, tak jak lubię.

Smak: Goryczka średnia, przyjemna. Wyraźnie słodowe, dosyć ciężkie jak na APA.

Ogólnie : Jeszcze przypieprzę się do etykiety :) Ładna prosta etykietka tylko szkoda, że szukałem jej dzisiaj po piwnicy:) Niestety klej do papieru nie nadaje się do butelek :/ A poza tym piwko całkiem fajne, może tylko z tą słodowością lekka przesada zbyt pełne i trochę ciężko się je pije, czuje jakbym pił AIPA a nie APA. Mimo to plusik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za reckę, fajnie, że smakowało. faktycznie piwo może ciut ciężkie jak na APA, ale to był jeden z eksperymentów ku znalezieniu optymalnej receptury na APA i IPA :) jestem tak w 1/3 drogi ;]

 

co do kleju to etykietuje od niedawna. co polecasz zamiast kleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kleju to etykietuje od niedawna. co polecasz zamiast kleju?

 

Ja smaruję mlekiem. Tylko nie można przesadzić, jak jeszcze masz tą moją butelkę to złap za róg a dowiesz się ile tego wystarczy, żeby dobrze trzymało. Jak raz nasmarowałem mlekiem całą etykietę to potem się męczyłem z odrywaniem:)

 

SOA#1

 

A ja mam jednak mieszane uczucia co do kleju roślinnego... To, że u Ciebie działa nie znaczy, że zawsze będzie się trzymać, moje etykietki spadały i przesiadłem się na mleko, od tego czasu etykietki nie spadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kleju mi nie spadają, ale jak lekko gdzieś nawilgnie, po wyjęciu z lodówki np, to już się słabo trzyma i łatwo się niszczy. chociaż nie próbowałem trzymać takiej butelki z etykietką poza lodówką przez dłuższy czas. naklejam jak mam gdzieś zdeponować/obdarować kogoś :)

 

mam jeszcze Twoją butelkę, sprawdzę patent z mlekiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zawitałem na mariacką. Zastałem troszkę ponad skrzynkę piwa, z której zabrałem American Witbier z dopisanym Belgian Andrenes 12 Plato 4% Alk. Jak ktoś rozpoznaje to pisać kogo to. Stout z browaru Centrum oraz BrewTal Coffe Stout z dopiskiem nikitechi. Zostawiłem 2x Witbier 2xWędzoną Pszenicę 2x AIPA. Oczywiście jak zdegustuję na pewno podzielę się opinią i w drugą stronę mam nadzieje będzie podobnie.

Ps. w skrzynce były też piwa bez jakichkolwiek oznaczeń, więc jak już ktoś zanosi, niech chociaż markerem coś napisze!

Edytowane przez bromaniack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Centrum

 

895654d6fe6e559amed.jpg

 

Styl: Dry Stout Plato: 12 Alkohol: 4,8%

Wygląd: piwo niemal czarne tylko z minimalnymi przebłyskami rubinowymi i to od spodu nonica. Pianka obfita średnio pęcherzykowa dość trwała.

Aromat: głównie słodowo-kawowo-cytrusowy

Smak: pierwsze co to niestety przeszkadza zbyt wysokie wysycenie dosłownie podszczypujące podniebienie. Po za tym piwo wytrawne lekko wodniste, co idealnie pasuje do cytrusów oraz bardzo przyjemnej szlachetnej goryczki. Gorzka czekolada przeplata się na wzajem z parzoną kawą oraz palonością. Lekka kwaśność dopełnia całości a pogorszona pijalność to tylko i wyłącznie zbyt wysokie wysycenie. Ja bym ustalił następnym razem 2,0 maks 2,1 v a będzie wręcz idealnie. Bardzo dobre piwo wymagające minimalnej korekty :)

Edytowane przez bromaniack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za reckę. przegazowanie nie planowane. ogólnie większość butelek miała średnie wysycenie, bo takie lubię. kilka trafiło się z faktycznie wysokim. nie wiem co było powodem, bo wydawało mi się, że do wszystkich sypałem tyle samo cukru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za reckę. przegazowanie nie planowane. ogólnie większość butelek miała średnie wysycenie, bo takie lubię. kilka trafiło się z faktycznie wysokim. nie wiem co było powodem, bo wydawało mi się, że do wszystkich sypałem tyle samo cukru :)

Domowy browar to nie apteka i takie rzeczy to normalka. Ja mieszam całość a ostatnim razem zauważyłem że trzeba od czasu do czasu zakręcić zielonym piwem w pojemniku rozlewnym bo cukier i tak siada na spodzie i na początku miałem piwa z różnym wysyceniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

American Witbier Zachwiej? 12 plato 4% alk

 

0eaeabd6f73bdab2med.jpg

 

 

Wygląd : kolor cytrynowy z bardzo ładnym zmętnieniem. Obfita średnio trwała pianka drobno i średnio pęcherzykowa. Bardzo ładnie krążkuje.

Aromat: rosowo witbierowy kolendrowo lawendowy delikatnie mdły z nutami chmielowymi. Troszkę za bardzo mydlany.

Smak: wytrawne ,wodniste troszkę brakuje mi pełni. Z drugiej strony lekkie bardzo pijalne i orzeźwiające. Wyraźny smak pszenicy w połączeniu z lekko podwyższoną goryczką, kwaśnością oraz cierpkością mogą smakować. Fajne ciekawe piwko do lekkich poprawek, ale z wielkim potencjałem .

Edytowane przez bromaniack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wypiłem ostatnie piwo zabrane z depozytu a był to

 

Wena - Schwarzbier

 

 

Barwa: Czarne, nieprzejrzyste.

Piana: Gęsta, przyjemna, beżowa pianka, ładnie zdobi szkło.

Aromat: Słodowy, w tle jakieś jagody? śliwki i lekka paloność

Smak: Tu znowu jakieś sherry, znów te jagody? trochę paloności, delikatne kwaskowe co daje przyjemną pełnię, bardzo bogaty smak, choć czuć, że piwo jest dość wytrawne. Goryczka tak ładnie wkomponowana w całość, że wręcz niewyczuwalna ale mimo to ładnie dopełnia całość.

Ogólnie: Nie piłem jeszcze tak ładnie utlenionego schwarzbiera, zwykle miałem przyjemność pić je świeże tu czas tylko pomógł.

 

 

 

A tak poza tym to trzeba by zrobić jakąś inwentaryzację skrzynki i piwa stare pozabierać, sam wrzuciłbym coś fajnego ale jak widzę w jakim czasie docierają do odbiorców to szkoda mi niektórych piw bo po paru miesiącach nic z nich już nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że dzis odwiedziliśmy sklep.

 

Wsadzone:

2x Belgian Dubbel

2xPIPA

1xPszeniczne

 

Zabrane:

Wena-Dortmunder

Bromaniack-Witbier

Browar Malinowy Jęczmień-Grodzisz

uBik-American Wheat

Bromaniack-Wędzone pszeniczne

 

 

No nie powiem, zdało by się trochę więcej ruchu w depozycie;)

Od razu krótka recenzja piwa od Weny.

 

Wena-Dortmunder, warzone 22.01.2014, butelkowane 18.02.2014

Barwa: Jasnozłote, ładnie opalizujące.

Piana: Po nalaniu, niemalże całkowity brakL Po pokręceniu szkłem tworzy się bardzo ładna pierzynka, o drobnych pęcherzykach. Ładnie zdobi szkło.

Wysycenie: Średnie, nienachalne, wg nas pasujące do stylu.

Zapach: Lekki miód, czysty profil, lekki dms(?)

Smak: Średnia goryczka, ziołowa, dość słodkie, wyczuwalne chmiele, odrobina miodu. W posmaku Jakaś dziwna, trochę nieprzyjemna nutka, którą ciężko nam określić.

Ogólnie piwo przyjemne, pijalne, chociaż czas (butelkowane 18.02.2014) wyrył na nim swoje piętno:)

Barwa: Jasnozłote, ładnie opalizujące.

Piana: Po nalaniu, niemalże całkowity brakL Po pokręceniu szkłem tworzy się bardzo ładna pierzynka, o drobnych pęcherzykach. Ładnie zdobi szkło.

Wysycenie: Średnie, nienachalne, wg nas pasujące do stylu.

Zapach: Lekki miód, czysty profil, lekki dms(?)

Smak: Średnia goryczka, ziołowa, dość słodkie, wyczuwalne chmiele, odrobina miodu. W posmaku Jakaś dziwna, trochę nieprzyjemna nutka, którą ciężko nam określić.

Ogólnie piwo przyjemne, pijalne, chociaż czas (butelkowane 18.02.2014) wyrył na nim swoje piętno:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo to czasu nie było a w końcu o nich zapomnieliśmy:P

Na pewno każde piwo było bardzo smaczne i były miłą odskocznią od piw, które kupiliśmy, a okazały sie bardzo kiepskie:)

 

 

Dzisiaj nasza opinia nt. piwa Snypek (pszeniczne wędzone) od Browamaniack'a.

 

Pianka średnio pęcherzykowa, szybko znika, nie chce zdobić szkła.

Barwa: Ciemna słomka, opalizujące.

Zapach: Owocowy, goździk czy banan, jeśli jest, to bardzo słabo wyczuwalny, pszeniczny, wędzony.

Smak: Słodkie, wędzonka delikatnie podbija, niezbyt wysokie wysycenie. W smaku czuć banana na finishu.

Ogólnie, przyjemne, pijalne piwko, całość fajnie się komponuje. Na dwie osoby butelka 0,5 to malutko:D

Edytowane przez nikitechi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dzisiaj depozyt.

Zostawiłem

2x - Sompet - Double American Wheat -

2x - Zonzon - Foregin Extra Stout

 

Zabrałem

Alt od uBika

Dubbel i PIPA od Brewta2

Snypek od Bromaniacka

Postaram się zamieścić recki jak najszybciej ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIPA - BrewTa2

 

Otwarte z wyraźnym syknięciem.

Piana: obfita, ale raczej gruba. Oblepia szkło i do końca pozostaje cienka warstwa.

Kolor: Złocisty, bardzo ładny. Piwo lekko mętne

Aromat: Wyraźnie chmielowy. Pojawiają się przyjemne owoce. Wyraźny ananas i jakaś morela.

Smak: Nie wiem o czym to świadczy, ale wyczuwam smak słonecznika zostaje taki wyraźny posmak. Piwo raczej wytrawne

Goryczka: Jak dla mnie mogłaby byc trochę wyższa, ale i tak jest dobrze wyczuwalna ;)

 

Ogólnie: Dobre piwo. Zastanawia mnie bardzo ten smak słonecznika. Po ogrzaniu, w zapachu tez pojawiają się takie nuty. Mnie osobiście nie przeszkadzają.

 

To moja pierwsza recenzja, więc przepraszam jak coś pomieszałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są jakies ohydne to bym sie wstrzymał :D. Ale jak trzymają jakis poziom, to dalbym, zeby poznać opinię innych. Sam jestem świeżak w temacie ale jak będę w katowicach to chetnie coś zostawię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są jakies ohydne to bym sie wstrzymał :D. Ale jak trzymają jakis poziom, to dalbym, zeby poznać opinię innych. Sam jestem świeżak w temacie ale jak będę w katowicach to chetnie coś zostawię

No raczej ohydnych chyba nikt nie da, poziom ohydności raczej nikogo nie interesuje. Pytanie brzmi czy piwa wg. mnie dobre, a wg, lepszych osobników pewnie znośne dawać? Jakie kryterium minimalne podjąć aby dać piwko do depozytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.