Skocz do zawartości

Lodówka na balkonie


janisz87

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem, ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi.

Czy ktoś stosuje takie rozwiązanie?

Styropianowa lodówka + butelki, to strasznie wnerwiające rozwiązanie. Jestem zdecydowany na lodówkę albo dwie.

Balkon mam duży i technicznie spokojnie temat ogarnę. Pytanie tylko czy lodówka nie ulegnie uszkodzeniu w czasie mrozu? Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy lodówka nie ulegnie uszkodzeniu w czasie mrozu? Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?

 

 

 

nie zamarznie (chyba, że piwo w środku ;) ),

ale też nie będzie działać (utrzymywać zadanej temperatury).

Tz. mam lodówkę na zewnątrz i zimą ją wyłączam bo mi nie potrzebna, jednak jak była włączona to nie miała prawa działać bo i tak temp. była niższa niż zadana.

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się kojarzy, że producenci określają minimalną temperaturę otoczenie (u mnie to jest chyba 12°C).

Dla lodówek zakres normalnych temperatur pracy (N) to od 16 do 32°C, potem są zakresy tropikalne (T) i jakieś jeszcze. W temperaturach poniżej zera raczej zaczną się problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh...

dla jasności.

Normalnie lodówka będzie działać tylko do temp. kilka stopni wyższej od zadanej.

Potem jak to ma działać? Lodówka tylko chłodzi a nie grzeje ;)

Jak sobie zainstalujesz zew. sterownik i przewody grzewcze w lodówce to jest wtedy inna sprawa i taki układ może Ci stabilnie utrzymywać temp.

 

Pytałeś czy lodówkę mrozy "rozwalą", nie, nie rozwalą jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balkon mam duży i technicznie spokojnie temat ogarnę

Weź jeszcze pod uwagę niezadowolenie sąsiadów z lodówki uruchamiającej się w nocy. Nowe lodówki mają około 50 dB, w nocy się niesie. Do tego start jest zwykle głośniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź jeszcze pod uwagę niezadowolenie sąsiadów z lodówki uruchamiającej się w nocy

 

NIe wiem z jakimi Ty masz do czynienia lodówkami, ale swoją wywal.

Chyba, że Ty w PIP czy SM pracujesz?

Przed spaniem pewnie Espumisan bierzesz żeby sąsiadów nie pobudzić? ;)

50 dB to niewiele więcej niż komar w nocy generuje.

Poza tym weź pod uwagę poziom tła hałasu w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: balkon na który kierunek jest wystawiony?

 

Przyznam, że jeśli na Twoim balkonie przez dłuższą część dnia gości słońce to może być problem z utrzymaniem temperatury. Nie wyobrażam sobie na swoim balkonie (część zachodnia) lodówki. To nie są warunki do pracy takiego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie na swoim balkonie (część zachodnia) lodówki. To nie są warunki do pracy takiego sprzętu.

Jasne, że nie są bo producent to w ogóle założył, że ten sprzęt będzie pracował raczej wewnątrz w bardziej stabilnych warunkach temperaturowych.

Moja stoi na tarasie na wschód i nawet przy obecnych upałach bez problemu daje radę choć lekko nie ma i młoda nie jest ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Moja lodówka stoji w piwnicy tam jest około 8 stopni do niej mam podłączony sterownik stc1000. Chcę robić piwa górnej fermentacji. Czyli muszę ogrzać wnętrze lodówki. Do lodówki wejdzie tylko jeden fermentor, miejsca jest mało. Czyli co polecacie kupić do ogrzewania i w jakim miejscu mam umieścić czujnik temperatury od sterownika ? Tak myślę przy takiej temperaturze będę używać tylko grzania ?

 

W lato jak używałem samego chłodzenia to czujnik mocowałem do ścian fermentatora i zewnątrz izolowałem podwójna karimato. Działa ok.

Edytowane przez br.an.tr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej wyjdzie kabel grzewczy do terrarium - czujkę przyklejasz na fermentor (jeśli chce Ci się za każdym razem to robić - wtedy mierzysz temperaturę cieczy), albo mocujesz gdzieś w lodówce (i mierzysz temperaturę otoczenia).

Kabel mocujesz do ścian lodówki. Praktycznie nie wpłynie to na ilość miejsca wewnątrz.

 

http://allegro.pl/wyprzedaz-przewod-grzewczy-15w-3-5m-kabel-grzejny-i4844783561.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł. A kabel o mocy 15W wystarczy ? Bo mi się wydaje że jest mało mocy. A taki kabel jest tak samo giętki jak zwykły kabel do prądu 230v ?

Sondy nie muszę przyklejać mam zrobiony pas długi z gumy (szerokość gumy 10cm) Owijam fermentor nim między gumo a fermentorem umieszczam kawałe karimaty (11-11cm) a między karimato a fermentatorem umieszczam sondę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.