Skocz do zawartości

Sprawdzanie BLG na cichej


amorph

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd brać próbkę piwa zeby ustalić czy fermenacja ustala? Czy moge brać z kranika co uważam za najbardziej higieniczne ( bez otwierania fermentora ) czy otworzyć i wyparzona chochla pobrać z środka fermentora? Czy mogą byc różnice w pomiarach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno i drugie ma swoje wady i zalety - jeśli mam kranik to zawsze pobieram przez niego - jest wygodniej - na koniec spryskuje wnetrze kranika jakimś płynem do dezynfekcji

 

Też tak robie tylko zastanowiło mnie czy nie bedzie sie róznić to BLG z dna od tego z środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie. Jeśli wcześniej nie pomieszałeś wiadrem - będzie ok.

 

Ja na cichej nie pobieram próbek ;)

 

 

Ja pobrałem i mój weizenbock jest strasznie metny. W smaku całkiem przyjemny. Styl rozpoznawalny tylko zastanawiam się czy kolor trochę się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście tak jak Crosis na cichej już próbek nie pobieram, chyba że mam sytuacje że bardzo mało mi na burzliwej drożdże zjadły to przez kranik. Potem biorę patyczek, maczam w spirytusie i czyszczę w środku (nie posiadam spryskiwacza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam rurki fermentacyjnej, więc jak chcę pobrać próbkę to wyjmuję delikatnie rurkę i przez dziurkę wkładam kupiony w aptece cewnik urologiczny założony na strzykawkę 100ml. Oczywiście cewnik jak i cała strzykawka zdezynfekowane, najczęściej nadwęglanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam rurki fermentacyjnej, więc jak chcę pobrać próbkę to wyjmuję delikatnie rurkę i przez dziurkę wkładam kupiony w aptece cewnik urologiczny założony na strzykawkę 100ml. Oczywiście cewnik jak i cała strzykawka zdezynfekowane, najczęściej nadwęglanem.

 

Normalnie Dr Queen jesteś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do pobierania próbek używam dużej strzykawki 100 m,. takiej: http://www.doz.pl/ap...o_cewnika_1_szt

 

Zanużam tylko czubek, wcześniej całą strzykawkę wyparzam/dezynfekuję. Skala pozwala pobrać tyle ile poptrzeba do zapełnienia menzurki.

 

Próbowałem pobierać przez igłę, ale mała średnica otworu skutecznie uniemożliwia szybkie zassanie płynu.

 

//edycja //

 

W zasadzie technika jak u watson'a, teraz dopiero doczytałem, że do tej rurki zakładana jest strzykawka ;)

Edytowane przez camilos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.