Skocz do zawartości

Star San - Wasze rady


denwer

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...
19 minut temu, cybul26 napisał:

Czy można w starsanie trzymać zanurzone wężyki, kraniki itp między warzeniami, czy lepiej nie trzymać tak długo rzeczy w nim?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

wężyki sobie odpuść, robią się zmatowiałe i dziwnie śliskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam wszystko w Starsanie. Wezyk silikonowy zmatowial jak go dalem do wrzatku a sliski nie jest wcale. W pustych fermentorach mam tez jakies 1-2 l roztworu.

 

W garnku po gotowaniu i myciu zawsze mam troche roztworu starsan i po dwoch dniach garnek jest jak nowka. Wszyskie osady Bialkowe sa rozpuszczone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężyki igelitowe i popularne plastikowe rurki matowieją i się powoli rozpuszczają. Odradzam trzymać je w SS bo zostaje też nieprzyjemny plastikowy aromat i w wodzi i naw wężyku, a nie wiesz ile tego przechodzi tez do piwa. Silikon można śmiało przetrzymywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
1 godzinę temu, chojny napisał:

Witam, 

ma ktos moze wiedze o dzialaniu star sanu na wirusy?

Chyba w mega wątku o dezynfekcji jest na ten temat.

Rzuć okiem:

edit: a jednak nie ma. Jest o wirusach w odniesieniu do innych środków.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2020 o 17:53, INTseed napisał:

Mnie ciekawi czy ubija corona wirusa. Ktoś wie?

 Z tego, co piszą po amerykańskim necie... tak. Tak samo, jak ocet. Obniżenie pH zabija.

 

"You can be confident in StarSan inactivating envelope viruses, which include both coronavirus and influenza. 5 minute contact time at pH 3.5 is enough for 5 log (105) reduction of live viruses.

Final answer is yes, StarSan will kill both coronavirus and influenza. You could also use vinegar (pH ~2.7) to the same effect, if you don't mind the smell."

 

Ale jak to z internetem... lepiej brać wszystko ze szczyptą soli.

 

EDIT: Więcej źródeł mówi jednak, że nie. Także cofam tamten cytat.

 

"The EPA does NOT list Starsan on the list of sanitizers that will kill CoVid-19".

Edytowane przez sobieslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Z tego, co piszą po amerykańskim necie... tak. Tak samo, jak ocet. Obniżenie pH zabija.
 
"You can be confident in StarSan inactivating envelope viruses, which include both coronavirus and influenza. 5 minute contact time at pH 3.5 is enough for 5 log (105) reduction of live viruses.
Final answer is yes, StarSan will kill both coronavirus and influenza. You could also use vinegar (pH ~2.7) to the same effect, if you don't mind the smell."
 
Ale jak to z internetem... lepiej brać wszystko ze szczyptą soli.
 
EDIT: Więcej źródeł mówi jednak, że nie. Także cofam tamten cytat.
 
"The EPA does NOT list Starsan on the list of sanitizers that will kill CoVid-19".
A ocet też nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, INTseed napisał:
11 godzin temu, sobieslaw napisał:
 Z tego, co piszą po amerykańskim necie... tak. Tak samo, jak ocet. Obniżenie pH zabija.
 
"You can be confident in StarSan inactivating envelope viruses, which include both coronavirus and influenza. 5 minute contact time at pH 3.5 is enough for 5 log (105) reduction of live viruses.
Final answer is yes, StarSan will kill both coronavirus and influenza. You could also use vinegar (pH ~2.7) to the same effect, if you don't mind the smell."
 
Ale jak to z internetem... lepiej brać wszystko ze szczyptą soli.
 
EDIT: Więcej źródeł mówi jednak, że nie. Także cofam tamten cytat.
 
"The EPA does NOT list Starsan on the list of sanitizers that will kill CoVid-19".

A ocet też nie?

Też nie. Spirytus 70% wg internetu tylko z domowych sposobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cybul26 napisał:

Mam problem, pękła mi butelka ze starsanem i wylała się na panele podłogowe. Nie wiem, jak długi środek był na podłodze. Teraz został biały osad, którego nie mogę się pozbyć. Macie jakieś rady?

To nie osad, ta cholera uszkadza niektóre powierzchnie. Ja załatwiłem sobie blat i to już rozcieńczonym starsanem. Po fakcie znalazłem film na youtube gdzie facet ostrzega, żeby używać tego tam gdzie nie boimy sie o zniszczenia i pokazuje śliczne białe plamy na blacie.

Edytowane przez rafple
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cybul26 napisał:

(...) Teraz został biały osad, którego nie mogę się pozbyć. Macie jakieś rady?

Na blacie w kuchni zrobiła mi się matowa plama. Miałem zamawiać nowe blaty bo żona chciała urwać mi głowę ale jakimś cudem samo zeszło po 2 tygodniach. Plama zrobiła się od roztworu roboczego i była w dość intensywnie używanym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 29.03.2020 o 13:11, rafple napisał:

To nie osad, ta cholera uszkadza niektóre powierzchnie. Ja załatwiłem sobie blat i to już rozcieńczonym starsanem. Po fakcie znalazłem film na youtube gdzie facet ostrzega, żeby używać tego tam gdzie nie boimy sie o zniszczenia i pokazuje śliczne białe plamy na blacie.

A jak z armaturą?  Krany , korki od syfonów? Po płukaniu wylewając do wanny nie porobię odbarwień? Zawsze można gdzieś popryskać nieświadomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Gigant80 napisał:

A jak z armaturą?  Krany , korki od syfonów? Po płukaniu wylewając do wanny nie porobię odbarwień? Zawsze można gdzieś popryskać nieświadomie. 

 

U mnie z wanną wszytko ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gigant80 napisał:

A jak z armaturą?  Krany , korki od syfonów? Po płukaniu wylewając do wanny nie porobię odbarwień? Zawsze można gdzieś popryskać nieświadomie. 

Jak ci kapnie nierozcieńczony gdzieś na blat czy stół to może zostać ślad. Przy roztworze z instrukcji nic nie powinno się stać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gigant80 napisał:

A jak z armaturą?  Krany , korki od syfonów? Po płukaniu wylewając do wanny nie porobię odbarwień? Zawsze można gdzieś popryskać nieświadomie. 

Poza czarnymi blatami nigdzie więcej nie zauważyłem problemów. Zreszta uszkodzenie też trochę zajmuje, w tej chwili jeśli gdzieś mi chlapnie roztwór staram się od razu użyć jakiegoś uniwersalnego spraya do płatów spryskać i wytrzeć wtedy nie ma śladu. Jak zostawiłem na dłużej, to niestety nawet roztwór uszkodził. Pytanie czy tak się dzieje z każdym blatem czy tylko z tymi kiepskiej jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,

 

Chciałem zapytać o SaniPro Rinse - a dokładniej o termin przydatności. Czy jest takowy?

Swój trzymam w pomieszczeniu ok. 20c cały rok i bez dostępu słońca. Mam go około 2 lata i pytanie czy dalej będzie działał jak na nowy? 

Zużywam go bardzo mało dlatego zostało go na kolejne lata i stąd też moje pytanie :)

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.