Skocz do zawartości

kwaśne piwo


ineluki

Rekomendowane odpowiedzi

może i przerost,ale lepiej zrobić więcej niż potem żałować,choć akurat przy tej warce i tak to nie pomogło;)

poszło już 40 butelek do kibelka,za niedługo czas zacząć warkę numer 3 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Wrocławia nie mam aż tak daleko,mogę wpaść po te 4 wiadra;)a tak serio to jakie najbardziej polecacie piwo z ekstraktów,(jaki zestaw jakie drożdże,czy dodawać mech?o ile to możliwe prosiłbym linki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za różnica co my Ci polecimy - bierz to, na co masz ochotę ;) Zasadniczo nie ma większej różnicy przy warzeniu. Może na początku nie ma co porywać się na takie zestawy, które mają dużo składników i dodatków - prościej będzie Ci zrobić sobie coś mniej skomplikowanego, powiedzmy że ze średnim Blg (10-14). Oczywiście górna fermentacja - na dolną o tej porze roku trzeba mieć odpowiednie warunki, a i dłużej trwa fermentacja.

 

Z CP jestem bardzo zadowolony z American Pale Ale - bardzo fajne i ciekawe smaczki jak na początek. Natomiast jest tam chmielenie na zimno, które może przysporzyć nieco problemów z początku (np. z filtrowaniem chmielin). To co wrzuciłeś też pewnie ciekawe będzie, choć nie próbowałem. Równie dobrze możesz machnąć jakieś Jasne Pełne czy Dr Rudi Amber Ale - wszystko zależy od Ciebie :)

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem,a te Dr Rudi Amber Ale,dobre w smaku ?do jakiego piwa byś je porównał?i czy chmielenie na zimno to duży problem(wiem o postach o chmieleniu na forum,i zaczynam przeczytać je,RAZ JESZCZE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te Dr Rudi Amber Ale,dobre w smaku ?do jakiego piwa byś je porównał?

Jeżeli się nie mylę, to stylowo jest to 10B. American Amber Ale. Do czego porównać? Zerknij tu: http://www.wiki.piwo.org/American_Amber_Ale#Komercyjne_przyk.C5.82ady

 

Jeszcze na forum jest topic o warzeniu tego piwka - http://www.piwo.org/topic/9042-dr-rudi-amber-ale-12%C2%BA-blg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 6 lat później...
15 minut temu, punix napisał:

Pszeniczne czasem są lekko kwaśne - czy poza tym nie ma innych oznak infekcji w wyglądzie czy aromacie?

Po otwarciu wyglądało jak każda warka. Przy pomiarze w menzurce bylo widać uciekające do góry bąbelki z gazem (ale to chyba nie oznaka infekcji?) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej pisał, pszeniczne może takie być, zwłaszcza na tych drożdżach, mi na nich tylko takie wychodziły, szczególnie przy fermentacji w niższych temperaturach. Jeśli nie jest to cytryna wykręcająca twarz, i nie ma oznak infekcji (nie, gaz nie jest oznaką), to jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, x1d napisał:

Jak kolega wyżej pisał, pszeniczne może takie być, zwłaszcza na tych drożdżach, mi na nich tylko takie wychodziły, szczególnie przy fermentacji w niższych temperaturach. Jeśli nie jest to cytryna wykręcająca twarz, i nie ma oznak infekcji (nie, gaz nie jest oznaką), to jest ok.

 

Fermentacja w temperaturze 17 - 19 stopni. Twarzy nie wykręca więc może jeszcze coś z tego będzie ? Teraz tydzień cichej i zobaczymy ? A czy później po zabutelkowaniu smak tego piwa Ci się trochę poprawiał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.