Skocz do zawartości

kwaśne piwo


ineluki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

4 tygodnie temu butelkowałem piwo z brewkitu Gozdawy , Weizenbock,dzisiaj otworzyłem po raz pierwszy,piwo ma kolor,ma gaz,ma zapach i ma także pianę,niestety ma też kwaśny smak.bardzo kwaśny.czy piwo jest popsute?czy może dojdzie za jakiś czas,Jeżeli ktoś wie,prosiłbym o odpowiedź.to dopiero moja druga warka więc nie za bardzo się jeszcze znam,pierwsza wyszła mi idealnie smaczna,dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepie sie pod temat bo tez weizenbocka robie tylko ze slodow. Od 29 czerwca w fermentorze. Teraz juz na cichej i ciagle slysze e czasem bulknie. Jak dlugo trzymac na cichej? Jak pobieram probke to blg jest okolo 5 a na starcie bylo 15. Samo piwo uwalnia sporo CO2. Mysle zeby trzymac jeszcze troche az to blg zejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie piwo z brewkitu byście polecili?i wiem wiem najlepiej zacierać,ale w tym momencie to niemożliwe,.india pale ale z pierwszej warki,było niesamowicie dobre i zastanawiam się czy nie zrobić znowu,ale czuję że trochę się ograniczam,więc proszę o pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Machnij sobie coś z ekstraktów niechmielonych - zasada bardzo podobna (dochodzi tylko gotowanie brzeczki z chmielem przez ~60 minut), a już można sobie ukręcić coś nieco bardziej "po swojemu". Do tego dokupujesz sobie jakieś fajne drożdże (chyba najprościej suche - koszt zwykle koło 10zł). W sklepach na necie są też gotowe zestawy z ekstraktów (ja zaczynałem tu, bo był spory wybór).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupa też się nie psuje od burzy. Rzeczy kwaśnieją w wyniku fermentacji z udziałem niektórych bakterii i burza nie ma nic do rzeczy.

Jeżeli było kwaśne przed przelewaniem, to zainfekowałeś je wcześniej. Gdzie? Tutaj musisz dotrzeć sam, my możemy tylko przypuszczać. Najczęściej to:

 

1) Podnoszenie wieka pokrywy (żeby zerknąć, dla przykładu)

2) zabrudzone drożdże - np przygotowane w brudnym naczyniu

3) nieumyty/źle wymyty fermentor (dotyczy to też pokrywy)

4) niewysterylizowana chłodnica

5) brudne narzędzia (węże, chochle itp)

 

Wiele osób powie też, że można złapać z powietrza. Mają rację, ale w większości przypadków w grę wchodzą jedynie nasze niedopatrzenia. Zrób sobie porządny rachunek sumienia - infekcja to bolesna lekcja, ale zdecydowanie cenna :)

 

Powiedz nam też jakich środków czystości używasz, do czego i w jakim stężeniu.

Patrząc też za okno - w jakich temperaturach fermentowało piw?

 

Co do następnego piwa, podpisuję się pod Thorinem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do czyszczenia sprzętu używam OXI , zgodnie z instrukcją.do zabrudzonych butelek szedł kret,potem każda wyparzana i oxi,piwo fermentowało w temperaturze 24 stopni,wydawało się ze wszystko zrobiłem tak jak przy pierwszej warce,po prostu przy następnej zwrócę większą uwagę na wszystko,dzięki bardzo za pomoc,postaram się zrobić z ekstraktów następne,mam nadzieje że wyjdzie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.