Skocz do zawartości
Forest

Ala Lambik na ekstraktach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem początkującym piwowarem i mam problem mam w ogrodzie w pis...u wiśni i trzeba z tym coś zrobić i wpadłem na pomysł uwarzenia czegoś w stylu lambik lub piwa z wiśniami. Ale z racji tego iż robię piwa na bazie ekstraktów i nie potrafię odpowiednio dobierać proporcji chmielu wiśni ektraktów drożdży ich rodzaju to zwracam się z uprzejmą prośbą do was szanowni piwowarzy.

Co kupić , w jakich ilościach kiedy i jak dodawać na jaki okres czasu.

Z góry dzięki za pomoc :))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po przeczytaniu waszej dyskusji zmieniam zdanie jednak lambik odpada nie dla takiego zielonego jak ja zbyt wiele problemów i czasu.

A istnieje możliwość zrobienia piwa z wiśniami dodanych w czasie fermentacji i zabutelkowania tego po powiedzmy 1miesiącu czy nie warto się w takie coś bawić ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

możesz tak zrobić - albo dodaj na cichą wiśnie (wtedy minimum 1 miesiąc muszą poleżeć) albo wyciśnij sok, spasteryzuj i dodaj

w obu przypadkach bedziesz miał ala lambic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tak na 20 litrów to ile kilo wiśni dać?? Czy je uprzednio wcześniej jakoś przygotować ?? W jakiś sposób wysterylizować ?? a może zasypać cukrem tak jak to ma miejsce w winiówce.

Ktoś robił coś takiego ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Plan jest taki zebrać 5 kilo wiśni wydrylować <i ty pytanie czy wszystkie czy nie z racji tego że powstaje niezbyt przyjemny Cyklon-B> czego wolał bym uniknąć. Miażdżę potem pasteryzuje na końcu zamrażam. Po tym procesie dodaje do piwa bezpośrednio na cichą i czekam minimum jeden miesiąc:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi