Skocz do zawartości

RUSSIAN IMPERIAL STOUT


bielok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zainspirowany ostatnia warką Dori, tez od jakiegoś czasu myślę o uwarzeniu piwa w tym stylu.

Zastanawiam się jednak na jakich suchych drożdżach widzielibyście przefermentowanego tego piwa, do wyboru mam:

- Danstar Nottingham

- US-05

- S-04

 

Zależało by mi na mocnym odfermentowaniu tego piwa, dlatego chciałem zahartować drożdże wstępną warką 12 blg.

Jakie są wasze typy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój typ: nie ma to większego znaczenia :). Wszystkie są OK - drożdże g.f. do piw brytyjskich.

Jeśli zależy Ci na głębokim odfermentowaniu to zadaj sporo drożdży w dobrej kondycji i mocno natleń brzeczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Jeśli zależy Ci na głębokim odfermentowaniu to zadaj sporo drożdży w dobrej kondycji i mocno natleń brzeczkę.

Brzeczka z portera będzie wlewana do fermentatora z którego chwilę wczesniej będzie zlane piwo z burzliwej - tak to planuję. Myślę że ilośc drożdzy po fermentacji burzliwej da radę mocno odfermentować portera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kolejność po odczytaniu charakterystyk :

 

1. - Danstar Nottingham - dedykowane do Stouta

2. - US-05 - raczej do piw jasnych

3. - S-04 - miejsce ostatnie z powodu tendencji do niskiego odfermentowanie

 

Wybór należy do Ciebie, choć myślę, że zaliczysz mi zadanie domowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie "żarłacze szare" :) czyli Danstar Nottingham fermentowane możliwie najniższej temp. o tej porze roku. Prawie czysty smak słodów, ładnie sklarowane i wdzięczne drożdże. Widzisz że życie jest ciężkie, co piwowar to to inne zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zamiar warzyć w przyszłym tygodniu to w sobotę mogę dać Ci gęstwę London Ale, fermentującą teraz moje bożonarodzeniowe uwarzone wczoraj. Drożdże jeszcze nie wymęczone bo to dopiero ich druga warka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Dziękuję wszystkim za opinie i pomoc.

Prawdę mówiąc od samego początku skłaniałem się ku danstarom lub us-5, s-4 prawie wogole nie brałem pod uwagę.

 

Dori co do gęstwy dogadamy sie w sobotę :)

Edytowane przez bielok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.