Skocz do zawartości

Butelki - jakich nie uzywac?


tomek81c

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
Dori kiedyś mówiła że są jeszcze inne piwa z patentem na Słowacji' date=' jakie i czy są dalej to nie pamiętam ;([/quote']

Ja akurat pisałam o Czechach - można tam dostać piwo "Bernard" w butelkach z patentem ;)

Czy nadal w Czeskim Cieszynie można zakupić butelki z patentem? A jeśli tak, to gdzie? Chyba wybiorę się w niedługim czasie w celach turystycznych i butelkowych, ale wolałbym się nie napalać niepotrzebnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie widzę podstaw do nie używania kapsli...proste w użyciu,higieniczne,tanie.

Co do butelek to ja jestem przekonany do brązowych,mogą stać prawie wszędzie, to co napisala dori o zielonych i przezroczystch potwierdzam (raz pojawił się zapach starej szmaty...może infekcja nie rozwnięła by się gdyby szkło nie przepuszczało UV,zaznaczam,że to jedyna infekcja w mojej "karierze",ale za to w 4 butelkach).

Jeśli chodzi zaś o zamknięcia patentowe, to ostatnio znalazłem u babci w piwnicy 20 cudownych 100letnich butelek z zamknięciem patentowym,w 100 lteniej skrzynce (datowanie na boku skrzynki) i nawet uszczelki z BA doskonale do nich pasują ;)

Jednyny ich minus to pojemność 0,33 l,jakoś mnie nie przekonuje,wole solidne pół litra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rok wstecz również myślałem o patentach, bo Heineken kupił Kelta i wprowadził butelki kapslowane. Ale obecnie wydaje mi się, że to zły pomysł. Przy koszcie 3 gr za kapsel to szkoda paliwa i kasy na zakup tych butelek. JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem raczej o zakupie ˝przy okazji˝ pobytu w Cieszynie i raczej małej partii, bo koszt ˝obsługi˝ większej partii na pewno jest spory. Butelki 0,33? właśnie takie ostatnio zbieramy. Mają swój urok. Poza tym nadają się świetnie na mocniejsze piwa. Człowiek i posmakuje i nie skończy sie to bólem głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nadal w Czeskim Cieszynie można zakupić butelki z patentem? A jeśli tak, to gdzie? Chyba wybiorę się w niedługim czasie w celach turystycznych i butelkowych, ale wolałbym się nie napalać niepotrzebnie...

Ja zazwyczaj kupowałam Bernarda w butelkach z patentem w Hypernovej na Karvińskiej, ale jest to kawałek drogi od centrum. Czasami też widywałam go w małych sklepach w wokół rynku w Czeskim Cieszynie. Ponoć na Moskiewskiej jest dobrze zaopatrzony sklep z piwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wracając do tematu mycia butelek z różnych syfów - miałem kilka butelek z Kelta z wrzuconymi niedopałkami. Po 3 dniach moczenia w ACE z dwóch nie dało się usunąć zapachu papierosów :/ Poszły do kosza.

 

Jak ktoś chce w Polsce kupić "bączki" 0,33 z patentem to w delikatesach Alma stoi jakiś Weizen (nie przypomnę sobie nazwy a w pracy jestem). Tylko ta cena - 10 zł za 0,33, więc kupiłem tylko 3 :)

 

Mam też pytanie, myślę że pasuje do tematu: jak myjecie same zamknięcia patentowe? Wyczytałem, że co kilka rozlewów trzeba wymienić gumki. Ale jak się powinno je myć, kiedy nie zmienia się gumki? Sama dezynfekcja wystarczy, czy trzeba zdejmować gumkę? Mam wrażenie, że na styku gumy z porcelaną mogą gromadzić się jakieś straszliwe zarazy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu mycia butelek z różnych syfów - miałem kilka butelek z Kelta z wrzuconymi niedopałkami. Po 3 dniach moczenia w ACE z dwóch nie dało się usunąć zapachu papierosów Poszły do kosza. LoboV @

 

Kupiłem butelki po 0,2 zł w niektórych były przysłowie pety"kultura polaków".

Kiedyś Bielok na forum opisał że użył OXY z Biedronki do fermentora,ja zastosowałem to w przypadku butelek.

Wsypałem OXY do butelek i zalałem wodą. Wszystkie "syfy" wypłynęły i zapach stał się neutralny.

Oczywiście zostawiłem na noc zalane butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o zakręcanych litrowych butelkach z piw iberyjskich: ESTRELLA, ALHAMBRA, SAN MIGUEL?

Raz do San Miguela rozlałem, z braku laku innych butelek i o dziwo nawet nie doszło do jakiś drastycznych rozszczelnień, aczkolwiek drugi raz zakrętka nie nadawała się do użytku. Zdeformowała się, zwłaszcza podczas odkręcania.

Wydaje mi się, że to jednorazowa zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Butelki po piwie Bernard z patentowanym zamknięciem kapturek jest ceramiczny czy plastikowy.

według mnie ceramiczny. Mam parę w piwnicy, butelkowałem w takie butelki, jak do tej pory sprawdzały się nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapslując gretą butelki "bezzwrotne" naraziłem ją na trwałe zniszczenie (powyginała się aż ucinała szyjki). Z mojego doświadczenia greta nadaje się do kapslowania butelek nrw, euro i "bączków". Do całej masy bezzwrotnych lepiej używać heavy - mam teraz taką i wszelkie flaszki kapsluje jak trzeba.

Generalnie uważam, że używanie czegokolwiek poza kapslami lub patentem grozi zepsuciem piwa - zakrętki są miękkie i będą się odkształcać, nie mówiąc już o znikomej cenie kapsli.

Wszelkie flaszki znoszą mi znajomi (potem częstuję ich swoimi piwami) i zaprzyjaźniona knajpa. Kiedyś nawet znajomi przytaszczyli ze 60 flaszek po heinekenie, bo kupowali tego heinekena tylko ze względu na te flaszki z patentem dla mnie. Z uwagi na to, że dostałem tych bezzwrotnych flaszek już setki to najbardziej zapuszczone brudem lecą w kosz.

Z czeskich Bernard ma porcelanowy korek a Chodovar plastikowy. Używałem obydwa parę razy i żadnych niespodzianek nie miałem (z heinekenem też).

Edytowane przez Bączek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, wszystkie zwrotne, o ile nie poobtłukiwane. Ale jak sytuacja awaryjna, to się leje w co popadnie, ŻEB, bezzwrotne po Okocimiu, Svyturysie, bączki po Łomży N/P, byle całe to było. Skoro wytrzymują "fabryczne" nagazowanie, to czemu nie miałyby wytrzymać "domowego"? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butelki po piwie Bernard z patentowanym zamknięciem kapturek jest ceramiczny czy plastikowy.

Mam dość sporo tych butelek. W większości zamknięcie jest ceramiczne , ale trafiłem parę sztuk z plastikiem ( kiedyś wypalałem w piekarniku i miałem małą niespodziankę )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś z was takie cudo?

http://allegro.pl/butelka-1l-fulgor-na-piwo-nalewka-zamkniecie-i1355312261.html#gallery

Tylko ta cena:( 70zł za komplet butli do jednej warki.

Fajna butelka w dobrej cenie , tak akurat na 2 osoby , lub na prezent ;)

Edytowane przez bubuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada, mieszkam Tychy pytanie czy po piwie tyskim będzą ok butelki

Ja mam większość butelek tyskiego i są OK. Oprócz tego leje jeszcze w butle żubra i warki strong. Nie praktykuje zielonych, jakoś do mnie nie przemawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...
W dniu 27.04.2008 o 17:11, hrapek napisał:

 

Ja mieszkam w Austrii i praktycznie każdy rodzaj piwa jest produkowany w butelkach z patentem . te butelki maja wyższą kaucję ( normalna butelka 9 centów a ta z patentem 36 centów) I dlatego nie jest to drogie tylko czy takie butelki się nadają??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.