Jump to content

Alderaan Brewery

Recommended Posts

Posted (edited)
W dniu 17.04.2021 o 07:23, Szalas85 napisał:

Chmielona głównie Amarillo przy hoprejcie 22g/L. Spieprzyłem przelewanie do kega i piwo się szybko utleniło

Ej w sumie to bidne Amarillo sie jakoś mniej popularne stało😔 co jest kur.. Dawniej kazdy browar wszedzie pchał Citre i Amarillo. Hańba wam polscy kraftowcy hańba (to tam kolegom przekażesz) i w ogóle oddawajcie Żyrtorillo! Basta od jutra w każdym piwe będę używał Amarillo. I niech pierwszy rzuci młótem kto nie uważa że obok Simcoe i Mosaic to nie jest najbardziej kozacka nazwa chmielu

Edited by Fenris

Posted (edited)
Godzinę temu, Fenris napisał:

Ej w sumie to bidne Amarillo sie jakoś mniej popularne stało😔 co jest kur.. Dawniej kazdy browar wszedzie pchał Citre i Amarillo. Hańba wam polscy kraftowcy hańba (to tam kolegom przekażesz) i w ogóle oddawajcie Żyrtorillo! Basta od jutra w każdym piwe będę używał Amarillo. I niech pierwszy rzuci młótem kto nie uważa że obok Simcoe i Mosaic to nie jest najbardziej kozacka nazwa chmielu

Bo roczniki 2018 i 2019, przynajmniej to co ja miałem, były po prostu słabe. 2020 gdzieś wrzucałem, ale chyba na whirpool, wiec w sumie ciężko coś o nim powiedzieć jeszcze. Było słabe do tego stopnia, że na zbiór 2020 mam kontrakt tylko na 25kg (wcześniej 75). W domu Amarillo jest grane regularnie, bo przyniosłem sobie 2kg z browaru, a że warzenie w domu odbywa się bardzo spontanicznie, to tylko to jest w zamrażalniku ;)

Edited by Szalas85

A skoro już jest okazja do wcięcia się w Twój wątek (zawsze interesujący), to czy widzisz jakieś istotne różnice użytkowe/sensoryczne pomiędzy Torrefied Wheat a płatkami pszenicznymi?