Skocz do zawartości

Nudy na pudy ..........


bielok

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Co prawda mięsko miałem zmielone od wczoraj, ale z nudów zrobiłem to dziś rano (wstałem przed 5 :) , zamiast spać smacznie snułem się po mieszkaniu smród po gaciach):

 

kiel_002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale glizdy :) :) Powiedzcie mi jak się zakręca flak pomiędzy kiełbasami? Robi sie tam jakiś węzeł?

Cały odcinek jelita nadziewany jest farszem, zawiązywany na końcach, następnie dwoma rękami (palcem wskazującym i kciukiem) z umiarem ściskamy kiełbase aby ją przecieniować, odległość między rekami jest długością kiełbaski jaką chcemy uzyskać. Po przecieniowaniu robiąc delikatny zamach wprowadzając kiełbase znajdującą się między rękami w ruch obrotowy. W miejscxu wcześniej przecieniowanym kiełbasa skręca się, postępujemy tak na całej długości kiełbasy. Należy pamiętać aby jelito przed nadziewaniem długo moczyć, najlepiej kilka godzin i nadziewać z umiarem aby zapobiec pękaniu jelita przy skręcaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technika skręcania, którą podałem jest prawidłowa, przyczyny nieprawidłowości należy szukać gdzie indziej. Stawiałbym na słabo namoczone za sztywne jelito, lub zbyt dużą ilość farszu. Nawet jak jest wszystko dobrze zrobione, kiełbasa może się troche odkręcić, ale nie na tyle, bo w czymś to przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nigdy nic nie nadziewałem i w ogóle z mięsa jem tylko rybinę, ale widziałem kiedyś w tv, jak to mistrz masarski wiązał pęta kiełbasy. No i patent polegał na tym, że jedno pęto kręcił od siebie, a następne do siebie i tak na przemian. Miało to właśnie zapobiegać rozwiązywaniu się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czasem opanuje się technike, trening czyni mistrza. Kiedyś też miałem kłopoty ze skręcaniem, jak mnie za bardzo wnerwiało, to kiełbasy nie skręcałem, tylko nakładalem na kołki i do wędzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Co prawda mięsko miałem zmielone od wczoraj, ale z nudów zrobiłem to dziś rano (wstałem przed 5 :) , zamiast spać smacznie snułem się po mieszkaniu smród po gaciach):

 

http://www.man.pl/~bielok/kiel_002.jpg

Super chyba jedziemy w sobotę na tego samego grila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć.

 

Przedwczoraj mnie naszło, i dziś uwędziłem trochę kiełbasy i kurczaka:

 

kielbasa_kurczak.jpg

 

a moja wedzarnia to taka prowizorka:

 

wedzarnia01.jpg

wedzarnia.jpg

 

 

 

niestety pozbyłem się aparatu więc zdjęcia z komórki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.