Skocz do zawartości

Metryczki z konkursów piw domowych


Quentin

Rekomendowane odpowiedzi

W poszukiwaniu metryczek warto zajrzeć do spamu. Gmail moją zakwalifikował właśnie jako spam.

 

Dwie metryczki rzeczywiście były w spamie, ale za Grodziskie nie dostałem jeszcze.

A ja widziałem, że za Grodziskie dostałeś, i to na blasze! Mało jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik GB... dnia 06 lipiec 2014 - 08:49 napisał

 

 

Jake, które piwo opisujesz? Piłem je?

 

Schwarzbier

 

 

 

Hehe, u mnie ta sama sytuacja ze Schwarzbierem - za dużo estrów i sugestia, że w zbyt wysokiej temperaturze fermentowane. Chyba był ten sam sędzia.

 

Po Birofiliach 2013 gdzie wysłałem świetnego Robust Portera i przeciętny Altbier straciłem wszelkie złudzenia co do rzetelności sędziowania. Pierwsze piwo miało rzekomo infekcję, drugie dostało się na pudło. Obydwoma piwami częstowałem około 20 osób z grona trójmiejskich piwowarów domowych i wszyscy podzielają moje zdanie - w porterze zakażenia nie stwierdzono (a ostatnie butelki dotrwały do września), Alt poprawny ale bez szału.

 

Mogę jedynie doradzić całkowite wyluzowanie podejścia do konkursów... albo nie wysyłać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze uczestnictwo w konkursach i mam takie zagadki, niestety skutkujące smutnymi wnioskami jak w poście powyżej:

1. Piwo wędzone w metryczce z Wrocławia ma barwę ciemnego złota, z czym się oczywiście zgadzam, natomiast dokładnie to samo piwo w metryczce z Żywca posiada barwę jasnozółtą i srodze obcięte punkty za barwę, czyli nie było tutaj tzw. czeskiego błędu, czyli napisal co innego niż widział.

2. W kategorii Foreign Extra Stout, w Żywcu, nie zostało zakwalifikowane do finału z uwagi na "paloność zbyt mocna, zdominowała zupełnie aromat" i pominę swoje oraz znajomych stwierdzenia, że piwo nie jest mocno palone, tylko wyjawię, że na 20 litrową warkę było tylko 0,2kg palonego jęczmienia i nic poza tym ze słodów palonych: żadnego barwiącego, żadnego czekoladowego, zadnego ciemnego o barwie 600EBC.

 

Mam tego więcej, niektóre wręcz komiczne, ale skupiłem sie na dwóch, tych najbardziej obiektywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />2. W kategorii Foreign Extra Stout, w Żywcu, nie zostało zakwalifikowane do finału z uwagi na "paloność zbyt mocna, zdominowała zupełnie aromat" i pominę swoje oraz znajomych stwierdzenia, że piwo nie jest mocno palone, tylko wyjawię, że na 20 litrową warkę było tylko 0,2kg palonego jęczmienia i nic poza tym ze słodów palonych: żadnego barwiącego, żadnego czekoladowego, zadnego ciemnego o barwie 600EBC. <br />

 

To co to za stout z 0,2 palonego i z zerem ciemnych słodów :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.