Skocz do zawartości

Konferencje na Skype -pomysły, sugestie, propozycje?


Rekomendowane odpowiedzi

szkoda, że nie mogłem uczestniczyć, niestety wypadła mi delegacja do Gdańska, ale za to popiłem sobie piwka z Gdańskiej Brovarni, było dość dobre (poza pszeniczką). Niestety, kiedy pytałem panie o szczegóły piw to dostawałem bardzo fantazyjne informacje, szkoda, że w browarze restauracyjny nie wiedzą co podają:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 303
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moje wnioski po wirtualnym spotkaniu:

Techniczne-

Nie używać w trakcie konferencji programów obciążających łącze, ściąganie-wysyłanie poczty, PTP itp. Najlepiej przetestować łącze wysyłając PING do np. onet.pl za pomocą (w windowsie) Menu-start-uruchom wpisując "ping onet.pl -t" , w linuxsie myśle że wszyscy wiedzą jak to zrobić. Jeśli odpowiedzi będą bardzo skaczące czyli powyżej 150-200 to lepiej nie łączyć się, bo utrudnia to zrozumienie wypowiadanych słów (cięcie, przerywanie)

Słuchawki to podstawa! Niema echa.

Wykonanie rozmowy testowej na -echo123-

Merytorycznie-

Polecam uczestnictwo w takich spotkaniach zwłaszcza dla osób z małym doświadczeniem piwowarskim. Można się dowiedzieć o wiele więcej w krótkim czasie. Pisanie i czytanie na forum jest ok, ale rozmowa jest o wiele szybsza i skuteczniejsza. Miejcie śmiałość mówić, to nie boli. Zarazem jak pisał Erloy polecam częstsze spotkania mniej doświadczonych piwowarów. Jestem w stanie podkraść pomysł Makarona i organizować spotkania "młodzieży".

Myślę że można na forum zrobić listę

Nick na skype = nick na forum, nie wszyscy mają takie same.

Nie bądźmy anonimowi mając wspólną pasję. Prędzej czy później spotkamy się osobiście! :beer:

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł na kolejne spotkanie. Postaram się namówić kolegę, który pracował kilka lat w minibrowarze w okolicach Edinburgha, aby opowiedział trochę na temat samego browaru i piwa jakie warzył. Napisałem maila do niego zobaczymy czy się zgodzi na udział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł na kolejne spotkanie. Postaram się namówić kolegę, który pracował kilka lat w minibrowarze w okolicach Edinburgha, aby opowiedział trochę na temat samego browaru i piwa jakie warzył. Napisałem maila do niego zobaczymy czy się zgodzi na udział.

Wstępnie kolega się zgodził. Reszta zależy od was.

Edytowane przez Makaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wieczorkiem powstaną pierwsze poradniki jak zacząć, sprawdzić oraz dołączyć się do rozmowy. Makaron między czasie rozgląda się po sieci nad alternatywnymi rozwiązaniami.

Jedyną alternatywą jest połączenie po protokole SIP, czyli programy typu Ekiga,MNS,Yahoo,AIM,ICQ (dzwonić pomiędzy platformami, ale adres trzeba jako dziwacznie wprowadzić, póki co to wszystko tylko wyczytane z kilku stronek, nie sprawdzone) . Jest możliwość prowadzenia konferencji, ale jak to działa to nie mam najmniejszego pojęcia. Nie testowałem.

Rok temu skype zakończył usługę zwaną Skypecast. Byłaby idealna na nasze potrzeby. Umożliwiała podłączenie się 100 osób i gospodarz miał możliwość włączania i wyłączania mikrofonów poszczególnych uczestników. Ale cóż to przeszłość, próbuję znaleść jeszcze odpowiedniki, ale póki co na nic nie natrafiłem. Będziemy się martwić jak frekwencja przewyższy maksymalną ilość osób w konferencji.

 

EDIT:Czy są chętni do testowania pokoju konferencyjnego za pomocą programu Ekiga?

Program do ściągnięcia tutaj

Windows http://wiki.ekiga.org/index.php/Windows_Users

Linux http://wiki.ekiga.org/index.php/HowTo_install_Ekiga_packages

Jakby co to dajcie znać na PW.

Edytowane przez Makaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przetestowaliśmy z takijiro Ekiga pokój konferencyjny. Ma sporo wad, gdyż nie widać kto jest kogo nie ma itd. Ale jest alternatywa do Skype jeśli frekfencja by kiedyś wzrosła :)

Mi nie udało się niestety połączyć z serwisem testowym i niestety pod MS dwa razy aplikacja zaliczyła crash :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przetestowaliśmy z takijiro Ekiga pokój konferencyjny. Ma sporo wad' date=' gdyż nie widać kto jest kogo nie ma itd. Ale jest alternatywa do Skype jeśli frekfencja by kiedyś wzrosła :)[/quote']

Mi nie udało się niestety połączyć z serwisem testowym i niestety pod MS dwa razy aplikacja zaliczyła crash :)

Niestety wersja pod win jest cały czas betą. Ale na szczęście można łączyć się przy pomocy innych programów obsługujących protokół SIP. Ale jakie rezultaty są to nie wiem, bo musi to w takim przypadku iść przez bramki co może powodować dalsze problemy.

Póki co szukam rozwiązań (i je testuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł spotkanie w temacie "sprzęt i logistyka jego wykorzystania we warzeniu domowym". Temat adresuję głównie do mniej doświadczonych piwowarów, a weteranów zachęcam do uczestnictwa. Mam spostrzeżenia co do godz. spotkania. Zauważyłem że warunki domowe niektórym z nas nie pozwalają na swobodne i głośne wypowiedzi po godz. 22.00. Zastanawiam się nad wcześniejszą godz. spotkania, lecz niestety rodzi się problem wolnego czasu. Co myślicie aby konferencje rozpoczynać ok. 20.00? Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

WITAM

Ponieważ uważam że spotkania na skype to naprawdę świetna sprawa a minęło już trochę czasu od ostatniej konferencji to może pora odświeżyć temat i zorganizować kolejną...

Jako początkujący, spytać i posłuchać chciał bym przy takiej okazji pewnie o wszystko i o wszystkim. Ostatnio jednak interesuje mnie piwo pszeniczne i jeśli można to taką właśnie miał bym propozycję na temat do dyskusji.

Czy było by to traktowane jako spotkanie dla początkujących czy jako dyskusja tematyczna to oczywiście kwestia do uzgodnienia .

Świetną sprawą było nagranie poprzedniej konferencji. Liczę na to że taki ślad do którego można potem wrócić będzie zostawał po każdym spotkaniu.

Co myślicie o moich propozycjach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspominałem , jeśli termin konferencji bedzie pasował mojemu znajomemu, mógłby on opowiedzieć na temat pracy w brytyjskim browarze (pracował w stewart brewery przez dwa lata).

No to mielibyśmy 2 temaciki (przy czym dla Gościa pasuje wcześniej przygotować pytania a na końcu luźna rozmowa)

Może coś na temat drożdży ? Mrożenie, przechowywanie gęst ? Owego czasu na piwo.org było dość dużo dyskusji na ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.