Jump to content
Makaron

Konferencje na Skype -pomysły, sugestie, propozycje?

Recommended Posts

Czy są chętni w uczestniczeniu w konferencji na Skype w najbliższy czwartek o godzinie 21:30?

A co to znaczy? Ta konferencja mianowicie? Pijemy piwko i gadamy, czy jest jakiś temat przewodni.

Pytam z ciekawości, bo skypa nie używałem z 3 lata, to nawet nie wiem czy ta wersja którą mam obsługuje konferencje i czy mi konta nie zlikwidowali. :) Ale jakby miało wyjść jakieś ciekawe spotkanie, to mogę zainstalować.

Najpierw musi być zainteresowanie tematem. A jeśli byłoby kilka osób można pomyśleć o tematach takich konferencji. Zależy wszystko od odzewu.

A ile osób może się podłączyć ?

Też używałem skype ze dwa lata temu.

W 5 osób próbowałem , koniecznie trzeba wyznaczyć przewodniczącego konferencji udzielającego głosu poszczególnym rozmówcom inaczej może być ciężko :) można zgłaszać prośbę o głos np. poprzez pisanie w komunikatorze tekstowym. Reasumując im większa liczba osób tym większa wymagana dyscyplina. Jak będzie jakiś ciekawy temat chętnie posłucham a może coś dorzucę od siebie. Za pomysł + do reputacji.

Jeśli będzie można posłuchać co inni mają do powiedzenia to jestem chętny. Nie jestem pewien czy miałbym co wnieść do dyskusji (oprócz pomysłów).

Fajny pomysł Makaron :) Może parę zdań o piwach i stylach angielskich ? Musimy mieć jakiś temat :)

W 5 osób próbowałem ' date=' koniecznie trzeba wyznaczyć przewodniczącego konferencji udzielającego głosu poszczególnym rozmówcom inaczej może być ciężko :) można zgłaszać prośbę o głos np. poprzez pisanie w komunikatorze tekstowym. Reasumując im większa liczba osób tym większa wymagana dyscyplina. Jak będzie jakiś ciekawy temat chętnie posłucham a może coś dorzucę od siebie. Za pomysł + do reputacji.[/quote']

Przy takich ograniczeniach to chyba będzie przerost formy nad treścią.

Używanie czatu w grupach Czat grupowy w Skype umożliwia rozmowę nawet ze 100 osobami.
Rozmowy konferencyjne

Rozmowy konferencyjne z 25 osobami jednocześnie. Prowadź bezpłatne rozmowy konferencyjne z użytkownikami Skype oraz innymi osobami, używającymi telefonów stacjonarnych i komórkowych.

Jestem za, ale będę dopiero po 22.30 . Na skype mam nica (chyba nikt nie zgadnie) " jejski "

cześć :)

a mnie ktoś zajął nicka :) i mam: bieloczysko

Ja mam dwa konta. Jedno komórkowe (sieć 3 proponuje darmowe rozmowy poprzez sieć skype) i najczęściej używam tego konta do rozmów.

makarenkomobile, oraz komputerowe konto arkadiuszmakarenko.

Co do tematu rozmowy z mojej strony mogę przygotować polądowo brytyjskie style piwa (od strony brytyjczyków, nie amerykanów).

Mój Sekypowy odpowiednik to mark33brow, zróbmy więc konferencję testową o piwie przy piwie :) i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Niestety w czwartek chyba będę zajęty :)

W 5 osób próbowałem ' date=' koniecznie trzeba wyznaczyć przewodniczącego konferencji udzielającego głosu poszczególnym rozmówcom inaczej może być ciężko :) można zgłaszać prośbę o głos np. poprzez pisanie w komunikatorze tekstowym. Reasumując im większa liczba osób tym większa wymagana dyscyplina. Jak będzie jakiś ciekawy temat chętnie posłucham a może coś dorzucę od siebie. Za pomysł + do reputacji.[/quote']

Przy takich ograniczeniach to chyba będzie przerost formy nad treścią.

Jeżeli będzie duża kultura to da radę, ale raczej jeden mówiący reszta słucha - będą testy, wyjdzie w praniu.

z chęcią wezmę udział w "imprezie" jako słuchacz, do dyskusji to mam jeszcze za mała wiedzę, mój nick taki sam adanjan.

arkadiuszmakarenko

adanjan

mark33brow

bieloczysko

jejski

Już wszyscy ? Chyba nie.

Oczywiście elroyski :)

aktualna lista:

arkadiuszmakarenko

adanjan

mark33brow

bieloczysko

jejski

elroyski

ps: pamiętajmy żeby sprawdzić na echo123 czy wszystko w porządku z ustawieniami. Szkoda, żeby komuś nagle coś przestało działać.

Jak wszystko pójdzie dobrze, to wrzucimy newsa na głównej stronie o akcji :) Jak nie pójdzie - też :)

Właśnie dodaję Wasze kontakty do skype żeby później nie było problemów. Zalecam zrobić to wcześniej, a nie w trakcie rozmowy. Jak już Erloy wspomniał

ps: pamiętajmy żeby sprawdzić na echo123 czy wszystko w porządku z ustawieniami.

DOMAGAM! się używania słuchawek, bo echo może być zabójczo zakłócające rozmowę.