Skocz do zawartości

infekcja czy koniec fermentacji?


Dak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Mam problem z moim AIPA. Po 12 dniach przestało fermentować, nie widzę żadnego ruchu w rurce. Zlałem piwo na cichą, ponieważ podejrzewałem nieszczelność fermentora. Jednak nic się nie zmieniło. Gdy po zlaniu otworzyłem wiadro zobaczyłem klarujące się piwo, już ładnie wygląda.

Piwa jest 30l i fermentowało w 42l (coś koło tego) fermentorach z Twojbrowar.pl na US-05

Ekstrakt początkowy wyniósł 16 blg a piwo było zacierane na bardziej słodkie niż wytrawne

Zastanawiam się co mogło spowodować to zatrzymanie fermentacji, czy to może być infekcja??

W smaku jest mocno alkoholowe ale nie czuć żadnych podejrzanych nut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobiłem ponieważ rozbiłem Balingomierz :/

W smaku słodyczy wielkiej nie było więc można przypuszczać, że już po wszystkim.

Zapomniałem dodać że fermentowałem w 19,5C a drożdże nie były dodane z saszetki tylko po zebraniu gęstwy z poprzedniego lekkiego piwka, po czym stały w lodówce przez ok 2,5tyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd przypuszczenie, że infekcja? Skąd pomysł, że fermentacja się zakończyła?

Skoro nie masz jak zmierzyć gęstości, to daj mu jeszcze 2 tygodnie i butelkuj, chyba, że będzie nieznośnie kwaśne, śmierdzieć, cokolwiek wskazującego na zakażenie.

Edytowane przez Szinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje 13 warek jeszcze nie zdarzyła mi się infekcja wiec nie mam doświadczenia by ją rozpoznać. A US-05 użyłem po raz pierwszy na wyższym ekstrakcie. Dziwne wydaje mi się żeby zjadły doszczętnie wszystko w 12dni z 30l 16blg

Od zlania na cichą minęła już doba a w fermentorze nie ma ciśnienia wgl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze potrzymam z 4-5 dni bo chmiel na zimno wsypałem.

No risk no fun.

Przejąłem się tą sprawą trochę bo nie zdarzyło mi się żeby nie było żadnego ruchu w fermentorze. Myślicie, że przy butelkowaniu starczy drożdży w piwie do nagazowania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tygodniu niby się kończy,ale jak takie piwo potrzymasz z 8 miesięcy to się okazuje że jest przegazowane i wyłazi z butelek

lepiej potrzymać tydzień dłużej jak jeden dzień za krótko ,tydzień czy dwa nawet na drożdżach nie zaszkodzi

ludzie po dwóch ,trzech miesiącach rozlewają i jest ok , ostatnio był taki co po 6 miesiącach sobie przypomniał :) i piwo podobno było dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 12 dniach przestało fermentować, nie widzę żadnego ruchu w rurce

Wiesz ile u mnie trwała burzliwa przy AIPA 18Blg fermentowanej w 17C na gęstwie US-05 1 pokolenia? Niecałe 2 dni :P Zeszło w tym czasie do 6Blg (zacierane bardziej na słodko + duży udział słodów karmelowych). Oczywiście zostawiłem je jeszcze na jakiś czas (bodajże 9 dni), potem zlałem na cichą na 12 dni z chmieleniem na zimno. No ale przecież "za szybko odfermentowało i to na pewno infekcja!" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.