Skocz do zawartości

Silnik od wycieraczek do mieszadła


bambo-5

Rekomendowane odpowiedzi

Mam silnik od Peugeota 307. Wszystkie kable idą w obudowie plastikowej, więc mam problem z zlokalizowaniem ich. Jest wtyczka żeńska na sztywno zalana z obudową.

Proszę o pomoc w zlokalizowaniu biegu szybkiego oraz wolnego na podstawie zdjęć:

 

med_gallery_8980_595_2677225.jpg

med_gallery_8980_595_1419301.jpg

med_gallery_8980_595_2097227.jpg

 

Jeszcze jedno, nie wiem jak przystosować ramię które napędzało wycieraczki.

W wszystkich jakie wydziałem końcówka ma gwint a u mnie:

med_gallery_8980_595_2807938.jpg

Od środka:

med_gallery_8980_595_2637779.jpg

 

Nie mogę tego wyciągnąć. Spróbuję go wybić z tego plastikowego koła płotkiem. Ale coś czuję że przez tę końcówkę z tego silnika nic nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To tak w ramach podsumowania miałbym pytanie do doświadczonych konstruktorów, którzy z niejednego silniczka mieszadło zrobili :D Jeśli mielibyście teraz ponownie zrobić mieszadło, to bez zastanowienia jakiego silnika byście szukali? Który według was silniczek od wycieraczek z tego całego mnóstwa jest godny polecenia, między innymi pod względem ceny, prostoty przerobienia (aby odpiąć masę od obudowy i pobawić się troszkę kabelkami), to żeby miał gwint na osi przekładni a nie jakieś cuda, z niskim poborem prądu, nie grzejącym się, łatwości podłączenia pod zasilacz przez elektronicznego laika (jakim ja jestem :D ). Od kilku dni czytam forum na ten temat i mam wrażenie, że na czele są od Forda i Volkswagena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast szukać innego silniczka skróć to ramię do tego wybitego numerka 45 i przyspawaj lub daj komuś do przyspawania przedłużaną nakrętkę   M8 lub M10 zależy jakiej grubości będziesz miał pręt mieszadła.Wiadomo trzeba to przyspawać centralnie do osi przekładni żeby nie było "bicia" na boki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast szukać innego silniczka skróć to ramię do tego wybitego numerka 45 i przyspawaj lub daj komuś do przyspawania przedłużaną nakrętkę M8 lub M10 zależy jakiej grubości będziesz miał pręt mieszadła.Wiadomo trzeba to przyspawać centralnie do osi przekładni żeby nie było "bicia" na boki .

Dzięki za radę. Kupiłem inny a ten pójdzie na sprzedaż. Jeden i drugi kosztowały mnie w sumie 60 zł.

Według mnie, szkoda zachodu:-)

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat Palio :)

 

 

potwierdzam. silniczek od Fiata nie ma masy na obudowie i nie trzeba go przerabiać. podłączasz 2 plusy ( po jednym dla każdego biegu) i minus.

 

No i właśnie o to mi chodziło :D 

Dzięki Panowie za rzeczową odpowiedź. Mam nadzieję, że nie tylko ja, ale i sporo początkujących piwowarów skorzysta z tej informacji przy konstruowaniu swoich mieszadeł ;)

Edytowane przez Piwosz86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierana moc to 14 W, silniki   wycieraczkowe biorą kilka razy więcej. Chyba nie uciągnie. Niby i tu i tam są reduktory obrotów, ale mocy trzeba trochę w to włożyć. No i trochę mało "mięsa" żeby za nie złapać.

Szkoda Adam że tak późno napisałeś tego posta..... koledzy wykupili te silniki :facepalm: .

Edytowane przez zielony07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu ładny silniczek znalazłem: http://allegro.pl/lo...6564517203.htm

 

Mam coś podobnego.

Tym możesz sobie co najwyżej pozytywkę napędzać   :naughty:  

edit.

nawet nie podobny ale dokładnie taki sam     :thumbdown:

Edytowane przez ASadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy te silniki to wszystkie maja taki sam rozstaw srub i głównej ośki?

 

Jeśli mówimy o silnikach od wycieraczek, to już tutaj była o tym mała dyskusja:

http://www.piwo.org/topic/3418-poradzcie-jaki-silnik-do-mieszadla/page-10 

 

Generalnie nie liczyłbym na to, że wszystkie silniki od wycieraczek miałyby te same mocowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że przy bardziej "gęstym" zacierze to pokrywka może się kręcić a nie mieszadło :)

 

 

 

Tyle, że przy bardziej "gęstym" zacierze to pokrywka może się kręcić a nie mieszadło :)

No właśnie tego się obawiam. Aczkolwiek widziałem, że niektórzy tak mają. Zadałem pytania na PW.:-)

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Ja mam zrobiona pokrywe z płyty kompozytowej Tubond. Kosztuje grosze. Wycialem kolo o srednicy gara plus zostawilem wypustki tam gdzie sa raczki i dalem tam dwie dlugie sruby aby wlasnie nic sie nie krecilo choc i bez nich sie nie kreci. Dodalem tez drzwiczki na malych zawiasach z przodu. Jedyne nad czym musze popracowac to zbieracz par ktora sie zbiera na pokrywie i jak sie podnosi czy otwiera drzwiczki to wszystko leci albo na podloge albo gdzies na boki, myslalem nad rantem z silikonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja podam swą propozycję napędu mieszadła, akurat przed chwilą skręconego do kupy, pozostały tylko wywiercenie otworów pod dwie śruby mocujące napęd do kega. Silnik od spawarki zasilany z zasilacza do LEDów, trochę odświeżony, zregenerowany i ze skróconą osią osadzoną w tulei teflonowej dzięki czemu rurka mieszadła swobodnie się obraca opierając się o teflon. Podstawa zaś z nierdzewki #3mm z zagiętymi rantami i oszlifowana. Może jak starczy mi chęci, to jeszcze dopasuję kształt podstawy do krągłości kega, żeby lepiej wyglądało. Cholera, nie wiedziałem, że zrobienie całego sprzętu od podstaw zajmuje aż tyle czasu a gdzie czas na warzenie ;).

 

 

Pozdrawiam!

post-16323-0-24780800-1478627000_thumb.jpg

post-16323-0-60788700-1478627153_thumb.jpg

post-16323-0-25637200-1478627331_thumb.jpg

post-16323-0-94355000-1478627495_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.