Skocz do zawartości

Silnik od wycieraczek do mieszadła


bambo-5

Rekomendowane odpowiedzi

Napięcie mam pod czerwony i zielony kabel. Wtedy ma ok 130 obr/min

Masy na obudowie nie ma.

z tego wynika, że chyba jest ok, ale 130 obr/min to trochę dużo jak na silnik do wycieraczek.

Zastanawia mnie 1 bieg dla silnika z takiej "bryki" chyba, że szczotka, która miała być podłączona do masy jest "zawieszona"/uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem, że te modele nie mają połączenia masy na obudowę. Jest zanitowany, więc nie sprawdzałem.

Da się zrobić wolniejsze biegi, ale trzeba podpiąć czerwony lub zielony z którymś z pozostałych.

Obroty ma spore, ale przy śrutowaniu spadają trochę. ok 1kg/min mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilis Mi się wydaje że masz coś źle podłączone Mam też taki silniczek BMW E34 tylko innej serii. Normalnie ma 60 obr/min na drugim biegu. Tylko nie pamiętam jak podłączałem że miał około 100 obr/min. I to wychodziło że to był bieg turbo (trzeci bieg) Ale mocno się grzał na trzecim biegu. A te silniczki nie są dwu biegowe ?

Spróbuj podłączyć na wolniejszy bieg. I zobacz jak śrutuje. Szybko czy wolno.

 

To ci szybko śrutuje 1kg/min

Edytowane przez br.an.tr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem, że te modele nie mają połączenia masy na obudowę

ja myślałem, że masz to sprawdzone ;)

Dla mnie teraz jest jasne, że raczej masz właśnie źle to zasilanie podłączone i stąd ta wysoka temperatura.

Jeśli Ci to nie przeszkadza to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie chodzi o to że (na to wygląda) podłączasz zasilanie do 1. i 2. biegu na raz. a powinieneś podłączać do 1 LUB 2 i masy; wygląda że jest super szybko, ale to bez sensu bo w sumie mało istotne że zarzynasz ten silniczek, ale masz problem z przegrzewaniem się napędu... a swoją drogą te szybkie obroty niepotrzebne są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w temacie mieszadeł na silniczkach od wycieraczek i ich zasilania może mogę pomóc... swego czasu robiłem z silniczka od wycieraczek napędy do nadziewarek do kiełbas  :cool:

90% silniczków jest praktycznie taka sama. Ja kupowałem za ca 20 złociszy silniczki od poloneza Caro. Co do zasilania to najlepiej sprawuje się zasilacz od Xboxa, na Alledrogo do nabycia za całe 30-40 złociszy. A warto bo to stabilizowany zasilacz z systemem anty przeciążeniowym więc w razie czego silniczek się nie spali tylko zasilacz go wyłączy i wejdzie w tryb awaryjny. Ponieważ silniczki od wycieraczek mają około 120W a przy obciążeniu pobierają swoje to najlepszy zasilacz jest ten 203 W np taki - http://allegro.pl/zasilacz-xbox-360-203w-kabel-i5100603934.html.

Silniczki od wycieraczek mają 2 prędkości więc przy odpowiednim podłączeniu chyba nawet nie trzeba nawet dawać układu PWM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój silniczek od Bmw przebiłem (do mieszadła do kadzi grzane grzałkami)  jaj w tym wątku http://www.piwo.org/topic/15519-kadz-zacierno-filtracyjna-warzelna-tez-z-kega/. Wszystko działa mam tylko jeden bieg szybki. 

 

Czy się da podłączyć bezpośrednio  trzeci kabel do szczotki (wolny bieg) post-6567-0-91121900-1424795683_thumb.jpg Która odciąłem i zaizolowałem aby z niczym nie stykała się. W tedy będę mieć drugi bieg wolny.  Będzię to działać ?

Po podłączeniu drugiego biegu nie będzie przebicia i elektrolizy? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem oddzielny trzeci kabel do tej szczotki i działa wolniejszy bieg. Czyli mam 3 kable z silniczka wyprowadzone zielony, czerwony i niebieski.

Tylko nie jestem pewny cz nie będzie przebicia i elektrolizy ??

Mam podłączone tak aby kręciło mieszadło w dobrą stronę (Jak miałem wcześniej podłączone że minus to kabel zielony to bieg szybki i wolny się kręcili w zło stronę) to mam tak teraz zrobione:

Bieg szybki

Minus do kabla czerwonego a plus do kabla zielonego (ta szczotka co była podłączona do obudowy odłączyłem ją i bezpośrednio podłączyłem zielony kabel) 

Bieg wolny

Minus do kabla niebieskiego (ten kabel jest  podłączony bezpośrednio do szczotki biegu wolnego)

Plus do kabla zielonego (ta szczotka co była podłączona do obudowy odłączyłem ją i bezpośrednio podłączyłem zielony kabel) 

Edytowane przez br.an.tr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

 

 

czy ktoś z was napędza silnik od wycieraczek prostownikiem? Taki mały prostownik 4A poradzi sobie w 50l kegu?

Zielczi, odpisałem Ci na priv,  mój zasilacz to 11A, próbowałem mniejszy (nie pamiętam już jaki) i nie dawał rady. 4A to zdecydowanie za mało moim zdaniem. Jak Jarzyn radzi kup zasilacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy ktoś z was napędza silnik od wycieraczek prostownikiem? Taki mały prostownik 4A poradzi sobie w 50l kegu?

 

Zielczi, odpisałem Ci na priv,  mój zasilacz to 11A, próbowałem mniejszy (nie pamiętam już jaki) i nie dawał rady. 4A to zdecydowanie za mało moim zdaniem. Jak Jarzyn radzi kup zasilacz.

 

Kolego ASadam nikt na forum niewie jaki masz silnik bo niepodales informacji z tabliczki znamionowej. Jaki to silnik na 6V, 12V czy 24V i jaki prad, nikt tego nie wie. Jeśli a to najprawdopodobniejsze to masz na 12v to zastosuj się do rady kolegi "jarzyn_waleczny" i kup sobie jakis zasilacz z kompa pc "atx" tylko poczytaj sobie o nim jakie wyprowadzenia to +3.3v 5v 12v i jak się go załacza i wyłącza. Pamiętaj, że zasilacze impulsowe muszą mieć zawsze jakieś obciażenie bo inaczej odlatują a tego chyba nie chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pamiętaj, że zasilacze impulsowe muszą mieć zawsze jakieś obciażenie bo inaczej odlatują a tego chyba nie chcesz.

wiesz to, widziałeś

czy tylko słyszałeś/czytałeś?

 

Przez ręce przeszło mi kilka setek takich zasilaczy i żaden nie padł z powodu braku obciążenia.

 

BTW, to chyba zielczi zadał pytanie ;) a nie ASadam :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pamiętaj, że zasilacze impulsowe muszą mieć zawsze jakieś obciażenie bo inaczej odlatują a tego chyba nie chcesz.

wiesz to, widziałeś

czy tylko słyszałeś/czytałeś?

 

Przez ręce przeszło mi kilka setek takich zasilaczy i żaden nie padł z powodu braku obciążenia.

 

BTW, to chyba zielczi zadał pytanie ;) a nie ASadam :smilies:

Tak faktycznie kolega zadał pytanie-źle wkleiłem  pisząc z telefonu to akurat bez dwóch zdań moja pomyłka i dzięki za info edytuje posta wyżej. Co do setek zasilacz jakie przeszły Ci przez ręce to nie twórz reguł -może źle ująłem właściwiej będzie zasilacze nie lubią być statowane bez obciążenia. Miałem kiedyś ponoć dobry zasilacz chiftec czy coś takiego. Bez obciążenia się nie uruchamiał i to normalna sprawa, aż pewnego dnia podczas próby odpalenia bez odbiornika odleciał- spalił się winą były zapewne kondensatory które wyschły bo były leciwe.

 

"Przy układach zasilanych z napięcia sieciowego główny kondensator filtrujący za układem prostownika może trzymać napięcie z uwagi na brak obciążenia. Kontakt z tym kondensatorem może spowodować porażenie prądem elektrycznym.

 

W latach 1996–2010 zdarzały się częste usterki kondensatorów elektrolitycznych spowodowane niską jakością produkcji[1]. Rezultatem tego był wypływ elektrolitu lub eksplozja kondensatora generująca napięcia wyjściowe, które dosyć często powodowały uszkodzenie zasilanego urządzenia, np. płyty głównej i elementów współpracujących z nią"

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Zasilacz_impulsowy

 

Nie zamierzam dywagować nad zasilaczami i wymieniać zdania, które są jałowe. Jeśli ktoś się poczuł urażony to przepraszam. Posta wyżej edytuje później bo to mądra uwaga i mój błąd. Pozdrawiam i miłego dnia życzę.

Edytowane przez Brzytwiarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

siema

 

w końcu zaczynam robić swoją kadź z kega i aktualnie rozmyślam nad mieszadłem. silnik oczywiście od wycieraczek. mój pomysł na jego zasilenie jest taki żeby podłączyć go pod zasilacz ATX ale bez regulatora obrotów. chciałbym wykorzystać przełącznik 3 pozycyjny np taki i sterować silniczkiem na obu biegach. bieg szybki na czas wsypywania słodów, bieg wolny podczas zacierania.

 

ma ktoś podobne rozwiązanie? sprawdza się? czy może jednak lepiej zastosować regulator PWM?

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w swoim mieszadle do garnka 50 l zastosowany przełącznik 3 pozycyjny, 2 biegi spokojnie wystarczają, szybki przy wsypywaniu a wolniejszy podczas dalszego zacierania. Jednak mam solidne mieszadło trzy szerokie łopaty na dole pod kątem 45 stopni i dodatkowo dwie wyżej mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.