Skocz do zawartości

Silnik od wycieraczek do mieszadła


bambo-5

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem o co Ci chodzi, mi natomiast chodzi o włącznik na linii 12V.

 

A to na "linii" 5V jest inny włącznik ?

 

P.S. Ja u siebie wywaliłem wszystkie przewody i zostawiłem żółty i czarny. Na płytce na stałe połączyłem punkty żeby zasilacz ATX włączał się od razu po włączeniu przełącznikiem. Działa i bez problemu mogę go obciążyć dużym prądem.

Edytowane przez lukaszr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co Ci chodzi, mi natomiast chodzi o włącznik na linii 12V.

Mnie chodzi o to żeby pisać jasno i zrozumiale, tak żeby czytający na pewno dobrze zrozumiał poradę i nie musiał się zastanawiać "co autor miał na myśli"..

(teraz napisałeś jasno i zrozumiale, thx)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pierwsze pytanie powinno paść: "Czy Twój zasilacz posiada zabezpieczenie przed niewłaściwym podłączeniem ?" Jeśli odpowiedź brzmi: TAK (nie wiesz - sprawdź w nocie katalogowej) to koniecznie musisz zrobić sztuczne obciążenie linii 5V żaróweczką lub rezystorami (około 10W) inaczej zasilacz nie będzie startować pod obciążeniem linii 12V bez obciążenia linii 5V. Ot taka technologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dupa. A jak włączysz zasilacz bez obciążenia i piszesz, że startuje normalnie to spróbuj najpierw uruchomić zasilacz i potem włączyć silnik. Może prąd rozruchu silnika jest tak duży, że zasilacz nie daje rady sam wystartować pod takim obciążeniem. Jeśli zasilacz będzie się wyłączać po podłączeniu silnika to znaczy, że zasilacz nie daje na linii 12V tyle prądu ile potrzebuje Twój silnik i włącza się zabezpieczenie przed przeciążeniem. Zasilacze posiadają takie zabezpieczenia tylko na niektórych kablach linii 12V. Rozbierz zasilacz i zobaczy czy wszystkie żółte kabelki są podłączone w jednym miejscu czy w kilku (na płytce ścieżki nie będą się łączyć a będą biec w inne miejsca, zwykle oddalone od siebie aby nie interferować na siebie) Może wystarczy wpiąć silnik do innego żółtego kabelka. Niby prosty zasilacz ATX a czasem to jest naprawdę skomplikowana konstrukcja - zwłaszcza te droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam mały mętlik w głowie związku z silniczkiem, otóż od jakiego auta możecie polecić?

BMW

http://pl.wikipedia.org/wiki/BMW_V8

Taki będzie OK? :smilies:

 

Lukaszr i Jejski mają jakiś konkretny model, gniotsa niełamiotsa. Bardzo silny i wytrzymały silnik wycieraczek.

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy silnik od BMW E36 przód - skubaniec tak silny, że kiedyś mało sobie nadgarstka nie wyłamałem.

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=BMW+E36+silnik+prz%C3%B3d&search_scope=category-50778&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-4-mt-0113

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszedłem w posiadanie starej wkrętarki bez baterii. Trochę się obawiałem ile takie cudo potrzebuje prądu. Jako, że "szewc bez butów chodzi" i jako elektronik nie posiadam porządnego prostownika do akumulatora samochodowego musiałem lecieć do sąsiada. Trochę bałem się podłączyć pod zasilacz komputerowy. Po podłączeniu okazuje się, że w pełnej regulacji obrotów (na układzie tyrystorowym) taki silnik zużywa max 1,5-2,5A (ok 3A przy starcie). Silnik taki zajmuje mniej miejsca i mam możliwość szybkiej wymiany mieszadła ;)

 

POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że mierzyłeś prąd pod obciążeniem. Pytanie: czy wytrzyma 1,5-2h mieszania?

 

Z racji rozkręcenia mierzyłem bez obciążenia. Brakło mi rąk, żeby jeszcze trzymać za przekładnie. Zasilacz komputerowy ma chyba około 16A. Wydaje mnie się, że powinien wytrzymać. Inna sprawa to faktycznie ciekawe jak z wytrzymałością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz komputerowy ma chyba około 16A. Wydaje mnie się, że powinien wytrzymać. Inna sprawa to faktycznie ciekawe jak z wytrzymałością.

 

Zasilacz da radę.

Mieszadło, aż tak nie obciąża napędu, silnik jednak może robić problemy bo nie jest skonstruowany do pracy ciągłej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zasilacza możesz podpiąć zwykły wiatraczek na 12V i nim dmuchać na silnik. Będzie zimny. Nie musi być wihury.

Stosowałem, raczej kiepskie rozwiązanie. Lepiej mieć prawidłowo podłączony silniczek (np dwie prędkości) i normalny od wycieraczek z przekładnią :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym śrutujesz i jak, ale może masz go podłączony coś nie tak? (bo da się źle podłączyć)

Całkiem możliwe, ale testowałem różne kombinacje.

Mam śrutownik 3 walcowy, szczelina 0,7mm. Ciężka to robota.

Napięcie mam pod czerwony i zielony kabel. Wtedy ma ok 130 obr/min

Masy na obudowie nie ma. BMW E34. Tutaj jest parę zdjęć:

http://allegro.pl/bmw-5-e34-silniczek-wycieraczek-przod-i5086133231.html

Może coś doradzisz

Silnik na mieszadle od malucha, tam nie ma co ustawiać, po prostu parzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.