Skocz do zawartości

Silnik od wycieraczek do mieszadła


bambo-5

Rekomendowane odpowiedzi

A choćby tak:  w wałku silnika jest wyfrezowany wpust. Cały wałek wchodzi w rurkę, do której są przyspawane łopatkomieszacze ;). W górnej części, w którą wchodzi wał silnika jest wkręcona śruba, której część wystaje w środku i blokuje się we wpuście moment obrotowy sprawnie przenosząc. Plusem tego rozwiązania jest szybkość montażu i demontażu całego systemu, bo wystarczy włożyć końcówkę wałka w mieszadło, przykręcić napęd dwiema śrubami do kega i gotowe :-).

post-16323-0-68872200-1478631318_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Mam jeszcze pewne pytanie do tego wątku - dokładniej odnośnie silnika do wycieraczek. Posiadam takowy jak na zdjęciu z fiata punto II , silnik wycieraczki tylnej. Mój problem polega na tym, że po podłączeniu zasilania trzpień od silnika robi ruchy w prawo i lewo (po około 120 stopni) - czyli dokładnie tak jak działają wycieraczki :'). Chciałbym żeby byl to ruch jednostajny w jednym kierunku , da się coś takiego osiągnąć ? Może znaczenie ma tu podpięcie kabli czarnego i zielonego ? Albo nie podpięcie czerwonego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik od tylnich wycieraczek się nie nadaje właśnie przez te ruchy. Musi być od przednich.Prawie wszystkie modele przednich się nadają. Ja na przykład kupiłem od Volvo bo był najtańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie chodził 42V z podajnika drutu od spawarki na zasilaczu 12 voltowym plus regulacja obrotów. Piszę chodził gdyż kosz zacierny plus pompka i mieszadło u mnie się nie sprawdziło. Zaleta tego silnika była taka że był bardzo ekonomiczny jeżeli chodzi o zapotrzebowanie na prąd. Brało to coś ok. 1,5-2A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.