Skocz do zawartości

fałszywe dno / filtator


Rekomendowane odpowiedzi

Toto filtruje i samą pszenicę. Przefiltrował coś pewnie w okolicach setki warek W środku oplotu miedziana spirala uniemożliwi jakiekolwiek zgniecenie.

 

post-5016-0-25044900-1421667098_thumb.jpg

 

Jak są problemy z wydajnością poniżej 80 procent po amerykańsku, to przyjrzał bym się śrucie, szybkości i technice wysładzania.

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toto filtruje i samą pszenicę. Przefiltrował coś pewnie w okolicach setki warek W środku oplotu miedziana spirala uniemożliwi jakiekolwiek zgniecenie.

 

post-5016-0-25044900-1421667098_thumb.jpg

 

Jak są problemy z wydajnością poniżej 80 procent po amerykańsku, to przyjrzał bym się śrucie, szybkości i technice wysładzania.

 

Kociołek z Lida... Aż się łezka zakręciła :)

 

No właśnie kombinuje ze spiralą, która usztywni i zabezpieczny oplot przed zagnieceniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociołek z Lida... Aż się łezka zakręciła :)

No właśnie kombinuje ze spiralą, która usztywni i zabezpieczny oplot przed zagnieceniem.

 

Kociołek z lidla v2 za całe... 50 złotych nówka sztuka. Podgrzewa dużo dużo sprawniej niż v1.

 

Zwykły kabel 1,5mm "obedrzeć ze skóry" :D nawinąć na jakiś pręt/rurkę i samą spiralkę wkręcić do oplotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociołek z lidla v2 za całe... 50 złotych nówka sztuka. Podgrzewa dużo dużo sprawniej niż v1.

 

Wiem mam taki sam i używam jako HLT przy małych warkach.

 

Zwykły kabel 1,5mm "obedrzeć ze skóry" :D nawinąć na jakiś pręt/rurkę i samą spiralkę wkręcić do oplotu.

 

 

A że to miedziucha to nie "ból tyłka"? Mam małego bzika i jak tylko mogę używam stali SS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy celowo wrzucają do zacierania kawałek blachy.drutu.rurki miedzianej :P Z SS będzie gorzej to wykonać a poza tym OK.

 

EDIT: tfu tfu, miało być do piwa/brzeczki na różnych etapach, np. żeby pozbyć się siary w piwie, lub gotowanie chłodnicy miedzianej

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie wiem co wy robicie z tymi wężykami, ale mój obsłużył już z 90 warek i nie ma zamiaru odmawiać posłuszeństwa.

Widzisz, nic szczególnego - kilka razy go wytrzepałem tylko z drobnych pozostałości po słodach i się trochę miejscami przewężył, ostatnio się dodatkowo strasznie poskręcał (zapewne przy wkręcaniu na kranik).

 

Ok - daje mi to jakiś pogląd na temat FD. Generalnie w takiej formie (plastikowej) chyba to nie ma sensu. Zainwestuję więc w nowy oplot, jednak od razu zapodam mu w środek spiralkę z drutu. To powinno go wystarczająco usztywnić, aby się nie zgniatał/skręcał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wpadłem na pomysł zrealizowania plastikowego FD do fermentora filtracyjnego. Chciałbym wykonać takie dno np. z pokrywki fermentora. Być może udałoby się je czymś wąsko ponacinać, ale domyślnie myślałem o nawiercaniu/nakłuwaniu rozgrzaną igłą. FD byłoby wkładane do wiadra, nad kranikiem - pod spodem za odbiór brzeczki odpowiadałby kranik fermentora (+jakiś wężyk czy kolanko, co by nie marnować i zbierać brzeczkę z samego dna).

 

Teraz pytania

1. Czy coś takiego ma szanse się sprawdzić?

2. Czy zastąpienie sraczwężyka takim FD ma w ogóle sens, czy może lepiej po prostu kupić sobie nowy wężyk?

3. Może lepiej włożyć po prostu fermentor w fermentor i w tym górnym ponacinać/powiercić otwory?

 

mam wklad filtrujacy do fermentora... i to nie zdaje egzaminu odradzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Odświeżę nieco temat, bo projektuję właśnie FD do garnka 50l, w których chcę zacierać. Planuję konfigurację z użyciem grzałek (zamówienie Sprawka), zamontowanych na ściankach garnka, gdzie dolna krawędź grzałki będzie zamontowana dość nisko nad FD (ok 3 cm). Wydaje mi się, że do takiego zastosowania potrzebuję 2-częściowego FD, wydaje mi się, że wystarczą mi 2 luźne połówki na nóżkach.

 
Teraz średnica: czy FD ma być idealnie spasowane do ścianek, czy zostawienie tych 2mm przestrzeni nie zrobi różnicy? Złoże się ułoży, z początku część młóta może przejść przy ściankach do przestrzeni pod FD, ale zawrócę go z vorlaufem, pewnie później już bardziej zbite złoże nie będzie się "osypywało"? Jakiś luz pozwoli lepiej wkładać/wyjmować FD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teraz średnica: czy FD ma być idealnie spasowane do ścianek, czy zostawienie tych 2mm przestrzeni nie zrobi różnicy?

 

Nie wiem, czy Ci jakoś pomogę, bo ty chcesz mieć dwuczęściowe FD, moje rozwiązanie było przy FD w jednym kawałku, ale nie widzę przeciwwskazań żeby u Ciebie też podziałało. Mianowicie FD z blachy o grubości 1,5mm miało ok 1,5mm przerwy od krawędzi do ścianki garnka. Kupiłem wężyk silikonowy o śr. wew. 2mm. Dociąłem na długość obwodu FD. Następnie naciąłem wężyk wzdłuż, ale nie żeby przeciąć na pół, tylko aby go "otworzyć", na całej długości. Następnie nałożyłem ten nacięty wężyk na krawędź FD. Stworzyło to fajną uszczelkę między FD a ścianką garnka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzyło to fajną uszczelkę między FD a ścianką garnka

 

Właśnie chodzi mi o to, czy to jest niezbędne, bo wydaje mi się, że to się tak czy inaczej zaraz uszczelni młótem jak będzie osiadało, a do tego czasu to co przeleci do przestrzeni pod FD nie powinno stanowić problemu, bo zaraz zawrócimy jako vorlauf. Tak myślę, ale nie wiem czy się nie mylę.

Edytowane przez eltomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Właśnie chodzi mi o to, czy to jest niezbędne

 

Nie jest niezbędne, ja po prostu stwierdziłem, że to uszczelnię w prosty i szybki sposób. Chociażby przy wysładzaniu wolę, żeby woda nie uciekała sobie najprostszą możliwą drogą (czyli właśnie przez szczelinę między FD a ścianką garnka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chociażby przy wysładzaniu wolę, żeby woda nie uciekała sobie najprostszą możliwą drogą (czyli właśnie przez szczelinę między FD a ścianką garnka).

No to jaką Ty masz tam tą szczelinę, że otwory w FD są większym oporem dla cieczy niż ona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie projektuję ciągle to FD, czytam trochę po internetach jak powinno być skonstruowane i natknąłem się na pojęcie open area, które rozumiem jako procent powierzchni FD jaką stanowią otwory i wychodzi mi, że dla konstrukcji ze szczelinami, które to konstrukcje omawiane są na tym forum są to okolice 5% (na angielskojęzycznych forach ludzie przytaczają przedział 15-20% jako "właściwy").

 

Zastanawiam się czy to ma aż takie znaczenie, 5% wygląda rzeczywiście słabo. Sita/dna z otworami mają ok 30% tej otwartej powierzchni, ale z uwagi na rozmiar otworu pewnie szybciej się zapychają ziarnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.