Skocz do zawartości

Browar Cztery Łapy "Ponurak" CDA


Rekomendowane odpowiedzi

Z wymiany na Żywcu rozpiłem twoje piwko:

 

Barwa: Ładna mocna czerń, bez refleksów, klarowne. To jest dopiero czarne złoto.

Piana: Grubopęcheżykowa, z początku mocna, opada do słabego kożuszka ale łatwo ją pobudzić. Kolor brudny beż.

Aromat: Słody palone na pierwszym planie, ale nie popiół, raczej czekolada i kawa. Dalej jest mocny chmiel, bardziej żywiczny niż cytrusowy, ale ciekawie to współgra. Niestety w trakcie picia i ogrzewania piwa wychodzi alkohol.

Smak : W smaku kopnięcie mocnej goryczki i kwasowości, od słodów palonych, brak trochę pełni i balansu w tym piwie, w tle majaczy gdzieś karmel, ale jest przykryty szybko przez lekki popiół. W smaku chmielowym (goryczkowym) to samo co w smaku dużo żywiczności, lekka sosenka, gdzieś są cytrusy, ale niestety paloność tego piwa przeważa ostatecznie u mnie. Dobrze się je pije pomimo mocy, czuć trochę jak rozgrzewa gardło w każdym kolejnym łyku. Zostawia wrażenie gładkości, goryczka nie ściąga i nie pozostaje, natomiast nutki palone jak przy kawie utrzymują się długo.

Ogólne wrażenia: Nie powiem, super American Stout w miarę dobrze się go pije i nie ma wad ;) Natomiast z CDA no niestety ma mniej wspólnego, bo wylazła mocna palonka i zabrakło trochę balansu kwasowo-goryczkowo-słodowego ;) Piwo bardzo ciekawe aromat mnie w pierwszym momencie zaskoczył, mocna kawa z dodatkiem sosny, miłe skojarzenie, niestety męczyłem to piwo trochę ze względu na jego moc i wyczuwalny alko, i z tego powodu nie poprosiłbym o drugie. Żywiczność miło klei gardełko do samego końca, z piwa możesz być zadowolony bo bardzo fajne wyszło, ale za mocną palonkę niestety pewnie w konkursach zostało by odrzucone. Nie patrząc na BJCP uwielbiam mocno chmielone ciemne piwa i mi bardzo nim przypasowałeś ;) W opinii chciałem być bardziej obiektywny. Niedługo zabieram się też za zrobienie CDA, bo już tęsknię za tym piwkiem. Dzięki wielkie za możliwość spróbowania. A i rób notatki bo piwka masz dobre!

 

 

A zdjęcie piwa bym zapomniał jak przystało na browar cztery łapy ;) masz mojego małego ponuraka :

 

post-3297-0-90920300-1404314094_thumb.jpg

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info - metryczka birofil: "zbyt słodkie, za dużo ciała, słabo pijalne, stary chmiel, dobry aromat chmielowy" - brak wad

z tym starym chmielem to jak raz racja - właśnie opróżniamy spiżarnię ;)

 

no nic - mi to piwo bardzo odpowiada :D będę coś kombinował w kierunku poprawy ale na razie ciężko mi wyczuć kierunek bo po metryczce byłem pewny, że nie było przepalone - Ty mówisz co innego - pożyjemy zobaczymy :)

 

na kajaki zabieracie psa? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piesek zostaje u teściowej ;) Wolę go nie ciągać po takich imprezach gdzie może się zawieruszyć i gdzieś coś podjeść :P

 

Heh zbyt słodkie w którym momencie, jeżeli jako ciało traktują mocną paloność okej, ale to piwo rzekłbym jest wręcz wodniste jedynie alkohol może nadawać tej pełni, a co do chmielu nie było czuć ani kartonu ani utlenienia, dość mocna żywica, ale palonka przykrywała wszystko jak dla mnie... "stary chmiel, dobry aromat chmielowy" niech się zdecydują chyba sami nie wiedzieli co z tym piwem jest nie tak ;) No nic widocznie były lepsze ja bym poprawił właśnie tą pełnię jedynie i palonkę, ale jakby to był American Stout to inna bajka ja bym to piwo przemianował :D

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.