Jump to content

[Małe Piwko Blog] 9% z szesnastki? Jak to możliwe? – Krótkie wyjaśnienie „fenomenu” Argusów Łowczych


Pierre Celis
 Share

Recommended Posts

Dziś krótki suplement  do niedawnego felietonu na temat Browarnii Lidla. Od dwóch dni obserwuję w komentarzach wielu osób spore zdziwienie nad nowymi piwami z oferty Lidla – Argusem Łowczym Słodowy Tercet (Tripel) i Argusem Łowczym Chmielowy Kwartet (Quadrupel). Chodzi mianowicie o to, iż oba te piwa, przy podanej na kontretykiecie zawartości ekstraktu na poziomie odpowiednio...

The post 9% z szesnastki? Jak to możliwe? – Krótkie wyjaśnienie „fenomenu” Argusów Łowczych appeared first on Małe Piwko Blog.Wyświetl pełny artykuł
Link to comment
Share on other sites

Browar Fortuna jest podwykonawcą? (P. Kopyra sugeruje). Generalnie dobre (wg mnie) są piwa sygnowane marką 'Argus' . Były w Kielcach targi 'podwykonawców' dla sieci handlowych, jakoś mi to umknęło, poszedł bym. Akurat Lidl ma sporo tajemnic, np właśnie nazwa browaru gdzie jest warzone/produkowane piwo Argus. Przypomina to trochę receptury Pepsi oraz Coli, tajemnica na amen :)

Link to comment
Share on other sites

Z 16 blg pewnie że można mieć 9%. Różne drożdże potrzebują różnych ilości cukru do wytworzenia 1% alk w litrze cieczy. W winiarstwie przyjmuje się standardowo 16.5g cukru - 16.8 g cukru w litrze potrzebnych na wytworzenie 1%, 16 blg to 170,36 g cukru w litrze, jak widać odfermentowując do zera można nawet do 10% dojść.

Czytając artykuł odniosłem wrażenie typu "nie znam się to się wypowiem".

Link to comment
Share on other sites

Napisałem o teorii, w praktyce mierząc gęstość piwa nie mierzysz ilości cukrów a jego gęstość, na którą również wpływają inne substancje zawarte w piwie. One niekoniecznie muszą być przerobione przez drożdże.

Natomiast 9% jest realne. Chcesz wiedzieć jak? Zacierasz na wytrawnie, rozwadniasz brzeczkę dwukrotnie, dodajesz cukru dla podbicia blg, dajesz żarłoczne drożdże i masz.

Link to comment
Share on other sites

W winiarstwie przyjmuje się standardowo 16.5g cukru - 16.8 g cukru w litrze potrzebnych na wytworzenie 1%, 16 blg to 170,36 g cukru w litrze, jak widać odfermentowując do zera można nawet do 10% dojść.(...)

Czytając artykuł odniosłem wrażenie typu "nie znam się to się wypowiem".

(...)Zacierasz na wytrawnie, rozwadniasz brzeczkę dwukrotnie, dodajesz cukru dla podbicia blg, dajesz żarłoczne drożdże i masz.

A ja czytajac twoj post zastanawiam sie czy to tylko ignorancja czy juz glupota ;)

 

ed: zakladam ze piles i Komesa i Argusy.

chyba ze "nie pilem, to sie wypowiem" ;)

Edited by ZZZabioreCiButy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.