Skocz do zawartości

[Małe Piwko Blog] 9% z szesnastki? Jak to możliwe? – Krótkie wyjaśnienie „fenomenu” Argusów Łowczych


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś krótki suplement  do niedawnego felietonu na temat Browarnii Lidla. Od dwóch dni obserwuję w komentarzach wielu osób spore zdziwienie nad nowymi piwami z oferty Lidla – Argusem Łowczym Słodowy Tercet (Tripel) i Argusem Łowczym Chmielowy Kwartet (Quadrupel). Chodzi mianowicie o to, iż oba te piwa, przy podanej na kontretykiecie zawartości ekstraktu na poziomie odpowiednio...

The post 9% z szesnastki? Jak to możliwe? – Krótkie wyjaśnienie „fenomenu” Argusów Łowczych appeared first on Małe Piwko Blog.



Wyświetl pełny artykuł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Fortuna jest podwykonawcą? (P. Kopyra sugeruje). Generalnie dobre (wg mnie) są piwa sygnowane marką 'Argus' . Były w Kielcach targi 'podwykonawców' dla sieci handlowych, jakoś mi to umknęło, poszedł bym. Akurat Lidl ma sporo tajemnic, np właśnie nazwa browaru gdzie jest warzone/produkowane piwo Argus. Przypomina to trochę receptury Pepsi oraz Coli, tajemnica na amen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 16 blg pewnie że można mieć 9%. Różne drożdże potrzebują różnych ilości cukru do wytworzenia 1% alk w litrze cieczy. W winiarstwie przyjmuje się standardowo 16.5g cukru - 16.8 g cukru w litrze potrzebnych na wytworzenie 1%, 16 blg to 170,36 g cukru w litrze, jak widać odfermentowując do zera można nawet do 10% dojść.

Czytając artykuł odniosłem wrażenie typu "nie znam się to się wypowiem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem o teorii, w praktyce mierząc gęstość piwa nie mierzysz ilości cukrów a jego gęstość, na którą również wpływają inne substancje zawarte w piwie. One niekoniecznie muszą być przerobione przez drożdże.

Natomiast 9% jest realne. Chcesz wiedzieć jak? Zacierasz na wytrawnie, rozwadniasz brzeczkę dwukrotnie, dodajesz cukru dla podbicia blg, dajesz żarłoczne drożdże i masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W winiarstwie przyjmuje się standardowo 16.5g cukru - 16.8 g cukru w litrze potrzebnych na wytworzenie 1%, 16 blg to 170,36 g cukru w litrze, jak widać odfermentowując do zera można nawet do 10% dojść.(...)

Czytając artykuł odniosłem wrażenie typu "nie znam się to się wypowiem".

(...)Zacierasz na wytrawnie, rozwadniasz brzeczkę dwukrotnie, dodajesz cukru dla podbicia blg, dajesz żarłoczne drożdże i masz.

A ja czytajac twoj post zastanawiam sie czy to tylko ignorancja czy juz glupota ;)

 

ed: zakladam ze piles i Komesa i Argusy.

chyba ze "nie pilem, to sie wypowiem" ;)

Edytowane przez ZZZabioreCiButy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.