Skocz do zawartości

Mockupy butelek


ktoZjarany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio wpadł mi w ręce zautomatyzowany plik psd do robienia mockupów butelek z etykietami. Jako, że licencja mi nie pozwala na rozpowszechnianie tego pliku postanowiłem poświęcić trochę czasu chętnym i wstawiać gotowe mockupy.

 

A co to są te mockupy i jak to działa? Są to najprościej rzecz biorąc makiety przedstawiające jak może wyglądać końcowy produkt - w tym wypadku butelka z etykietą. Działać to by miało mniej więcej tak, że wy wstawialibyście odpowiednio przygotowaną grafikę, ja paroma kliknięciami wrzucałbym do pliku psd i wstawiał tutaj gotowy mockup. A więc tak:

Top Label (na szyjce): 650x450px

Main Label: 778x1102px

Oczywiście chcąc mieć np. niższą etykietę wysyłamy niższy plik - reszta będzie przezroczysta. Kolor kapsli - dowolny.

A teraz parę przykładów:

 

1lGrQ0.jpg

 

25bQiK.jpg

 

3tmkhv.jpg

 

 

Jeżeli macie jakieś pytania - pisać śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież takie wstawienie na butelkę nie wymaga wiele ruchów - delikatny transform i tyle - widzę, że nie pokusili się nawet o dopasowanie światła na etykiecie zgodnie z tym które oświetla butelkę

te w tle są dodatkowo lekko i mocniej zblurowane

Edytowane przez cml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A tam. Ja wymodelowałem sobie butelki w 3ds, nakładam na nie etykietki i renderuję z użyciem mental raya :P

 

Jedno ze starszych, niezbyt precyzyjnych:

http://2.bp.blogspot.com/-OgwJq-f2I-M/UkVTddnP3jI/AAAAAAAAACQ/10dUhsaDH_w/s1600/zodyn-out.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zaprzągł do pracy oprogramowania za 20tys, to chyba możemy mu trochę powybrzydzać. ;)

 

Zresztą dostaje konkretne rady więc nie wiem w czym problem.

Edytowane przez adamsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość już dawno wymieniłem, bo te wszystkie wnioski nasunęły się same - mam zarówno nowe kształty butelek (na tych powstają różne dziwne zagięcia, których na modelu właściwie nie ma) jak i zbudowałem nieco lepszy materiał. Komplikacje wynikały tu z kompromisów - na starej butelce nie ma ścianek od wewnątrz, więc trochę kombinowałem. Co do faktu, że całość lepiej wygląda na dole i na górze butelki - to wynika z konstrukcji sceny. Na górze lepiej, bo w szyjce nie ma czarnego jak noc stouta, więc przebija się przez nią światło - jest nieco jaśniejsza, lekko podeszła cegłą od drugiej strony minimalnie zbliżając ją do brązu (ten materiał był zdecydowanie zbyt ciemny), a spód wygląda lepiej, bo odbija się w nim drewno.

Generalnie od strony kamery i boków nie ma nic, a szkło poznajemy po tym, że dobijają się w nim rzeczy i przechodzi przez nie światło - tu te właściwości się straciły ;) dopiero później doszedłem do tego, że scenę trzeba przynajmniej zarysować z każdej strony, żeby materiały mogły wyglądać po ludzku (albo skorzystać z hdri)

 

Zaraz przegrzebię archiwa i pokażę te świeższe, żeby nie było, że krytyki przyjąć nie potrafię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.