Skocz do zawartości

Pod Baranem - Warka #5 Jasne


mark33

Rekomendowane odpowiedzi

Naszykowałem się na degustację, szkło, foto, tło podświetlenie, ale tego nie przewidziałem (brak ręcznika). Ledwie kapsel odpadł a tu panie piana idzie nie patrząc na szklankę, aparat, tło i stół ;) . Po chwili szklanka pełna piany a z butelki idzie jak z agregatu, trochę odessałem ( pupa z wcześniejszego oglądania i wąchania :) ) po minucie walki w szklance zrobiło się trochę miejsca więc jakoś podzieliłem bo i butelka dalej pełna i generuje :) po 5 minutach i wytarciu stołu przechodzę do konkretów.

 

Kolor: miedziany przechodzący w ciemny rubin, opalizacja dość wysoka jakby było z miodem spadziowym (kolorystycznie tylko)

Zapach: bardzo świeży chmielowy, za nim ładny słodowy. Mocna strona tego piwa - czystość zapachowa.

Nasycenie: ogromne, wulkaniczne, ale co za tym idzie szast prast i po gazie, wysycenie piwa niskie bąbelków praktycznie brak.

Piana: oj było, że rodzinę by obdzielił :) a później brakło na przykrycie piwa.

Smak: ciekawy lagerek, treściwy, goryczka na poziomie średnim dla lagera, bardzo przyzwoita, nieco uderzająca na początku później łagodna nie zalegająca, finisz delikatny od lubelskiego. Smak słodowy nieco zakłócony dodatkiem palonego (dla mnie zbędny w tym piwie)

Podsumowując piwo o wysokiej pijalności, smaczne, niestety przegazowane co jest wadą w pierwszych minutach :) próby degustacji.

 

Warzone tak: http://www.piwo.org/forum/p11992-19-02-2009-17-51-43.html#p11992

Edytowane przez mark33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufffffffffffff ............. mocno się spieniło widzę!

chyba przedawkowełm cukier w tej butelce :)

 

 

cieszę się że smakowało, chyba mam jeszcze kilka butelek z #5 moge ci ejszcze podesłac ;)

może tam nie przegiałęm z cukrem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufffffffffffff ............. mocno się spieniło widzę!

chyba przedawkowełm cukier w tej butelce ;)

 

 

cieszę się że smakowało, chyba mam jeszcze kilka butelek z #5 moge ci ejszcze podesłac :)

może tam nie przegiałęm z cukrem :)

Grzesiu - dobrego piwa nigdy nie odmówie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufffffffffffff ............. mocno się spieniło widzę!

chyba przedawkowełm cukier w tej butelce :)

 

 

cieszę się że smakowało, chyba mam jeszcze kilka butelek z #5 moge ci ejszcze podesłac ;)

może tam nie przegiałęm z cukrem :)

tu lepiej widać :) po odessaniu tego co waliło bez opamiętania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.