Skocz do zawartości

Butelki przezroczyste?


Patryk

Rekomendowane odpowiedzi

Plan własnego warzenia aktualnie stoi na zbieraniu butelek :) .

 

W związku z tygodniem brytyjskim mam 10 dodatkowych butelek tylko, że są one ze szkła bezbarwnego. Mogę ich użyć czy od razu sobie odpuścić i wynieść na śmietnik? Wiadomo, piwo lubi brąz, a światło słoneczne nie jest przyjacielem, ale mógłbym je poowijać w gazety i pochować do kartonów czy coś w tym stylu. Dadzą radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to lepiej sobie odpuścić. 10 butelek to nie dużo,a po co kombinować i się męczyć z tym potem.

 

 

 

No biorąc pod uwagę, że potrzeba ich jakieś 40 to udział byłby dosyć spory :) . Z czasem oczywiście bym je wymienił, może nawet przed trzecią warką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "białe" butelki i ich używam przy każdej warce. W każdej chwili można zobaczyć jak się klaruje piwo w butelce, jak się osadzają drożdże na dnie i czy się zbijają czy latają luźno. Trzymam je zawsze w cieniu, tak jak resztę butelek (brązowych), i jeszcze nigdy nie miałem przypadku żeby z butelek bezbarwnych piwo smakowało lub pachniało inaczej niż z brązowych.

Jeżeli nie będziesz ich wystawiał na działanie promieni słonecznych to ja nie widzę problemu żeby ich używać i wcale nie trzeba się ich pozbywać w późniejszym czasie. Co do patentu z papierem to ja nie stosuję i wydaje mi się zbędny, u mnie po butelkowaniu wszystkie buteleczki trafiają pod stół w kuchni (tam słońce nie dochodzi) na czas refermentacji, a później jak już się nagazują zanoszę do komórki i tam już jest całkiem ciemno :)

Swoją drogą to będę musiał przy następnej warce wystawić jedną butelkę na słońce i w końcu porównać ;)

Edytowane przez 05paw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patryk

Spokojnie lej piwo również w białe. Schowaj je dobrze przed promieniami słonecznymi i będzie dobrze.

Jeżeli chodzi o zdobywanie butelek to z czasem sam się zdziwisz jak szybko zapełniłeś sobie 4 skrzynki, 5 skrzynek, 6 skrzynek i w pewnym momencie będziesz się zastanawiał gdzie je wszystkie postawić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam takie butelki i przeźroczyste pety i wszystko gra. Oczywiście trzeba chronić przed światłem. A co do skunksa w zielonych butelkach, to efekt jest piorunujący po zaledwie kilku godzinach na słońcu. Polecam przetestować samemu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to będę musiał przy następnej warce wystawić jedną butelkę na słońce i w końcu porównać

 

a po co dobre piwo psuć? :) pójdź do sklepu, kup coś w zielonej butli i kup to samo w puszce - butle na okno na pół godziny do godziny a później schłodzić i porównywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej po prostu podejść do jakiejś knajpy gdzie leją z bezzwrotnych i poprosić by odkładali butelki?

Normalny człowiek tak by pewnie zrobił, ale mi się średnio widzi jazda tranportem publicznym i stukanie siatami pełnymi butelek :smilies:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na samym początku kupiłem w żabce 150 pustych butelek bezpośrednio przy kasie i ładowałem pod sklepem do bagażnika wylewając resztki zawartości na trawnik. też się ludzie dziwili co ja wyprawiam, ale generalnie waliło mnie to :). teraz mam układ z sąsiadem - on mi odkłada puste flaszki pod drzwi, czyli dochodzi mi około 5-7 tygodniowo, a w zamian dostaje gifta z każdej warki. powoli mam problem ze składowaniem tego wszystkiego :)

Edytowane przez suthum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej po prostu podejść do jakiejś knajpy gdzie leją z bezzwrotnych i poprosić by odkładali butelki?

 

Szczerze mówiąc nie chodzę po knajpach zbytnio, ale praktycznie nie widziałem takich gdzie leją z butelek (może to specyfika regionu?).

Zresztą w moim przypadku dużo łatwiej i mniej krępująco było poprosić znajomych tyskopijców. :P

 

Ja zawsze i brązowe i zielone butelki chronie przed słońcem w kartonach po papierze A4 [idealne na 12 butelek], białych nie używam, bo kojażą mi się z karmi, desperados i ogólnie pseudopiwem. Jednak miałem kiedyś butelke białą z własnym piwem. stosowałem normalną ochronę i nie było żadnej różnicy a faktycznie łatwiej było oglądać klarowanie piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a faktycznie łatwiej było oglądać klarowanie piwa.

Jakoś nigdy nie stosowalem przezroczystych butelek, tylko brązowe, a z obserwacją procesu klarowania piwa nie miałem problemu - wystarczyło jakieś źródło światła i wszystko było widać.

 

Poza tym, człowiek jakoś z lżejszyn sercem składował skrzynki z brązowymi butelkami byle gdzie, no bo brązowe butelki chronią przed słońcem, co nie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu browary komercyjne stosują zielone

 

Bo zielone ładniej wyglądają niż brązowe. Poza tym zielone butelki mają kojarzyć się z Heinekenem czy Carlsbergiem, które są uważane przez wielu za piwa z górnej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zielone ładniej wyglądają niż brązowe. Poza tym zielone butelki mają kojarzyć się z Heinekenem czy Carlsbergiem, które są uważane przez wielu za piwa z górnej półki.

Kolor butelki ma tworzyć poczucie luksusu? :smilies:

To chyba bardziej rola dla etykiet nad którymi koncerniaki ciągle pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zielone ładniej wyglądają niż brązowe. Poza tym zielone butelki mają kojarzyć się z Heinekenem czy Carlsbergiem, które są uważane przez wielu za piwa z górnej półki.

 

"Górna półka"... :smilies: "tam gdzie dla nas zaczyna się podłoga dla innych to już sufit"...

 

Kolor butelki ma tworzyć poczucie luksusu? :smilies:

 

W podprogowym przekazie i owszem, :D jadą na cudzej reklamie za darmochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnich moich przejażdżek na rowerze po różnych wertepach mogę stwierdzić, że jakieś 90% butelek, które wala się gdzieś w rowach, na trawnikach to zielone butelki. Ciemne raczej rzadko się spotyka. To ciekawe czy to kwestia "sprzątaczy butelek" czy upodobań klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prosty powód:

99% butelek zielonych to butelki bezzwrotne. Dzicz kupuje w nich tanie piwo, a potem zachowuje się, jakby chcieli zrobić wszędzie taki chlew, jak normalnie mają w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze te 0.6 z cienkiego szkła. A że się walaja to prawda. Chodzę z psem rano ok. 6 i widzę co sie dzieje. Zwłaszcza od soboty do poniedziałku rano. Dla mnie tylko brązowa się liczy a mam ich 30 skrzynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takich kilka i używam ich po 1 szt na butelkowaną warkę - służy jako kontrola koloru i stopnia sklarowania. Co ciekawe, otwieram ją czasem razem z innymi i testuję, czy piwo się różni. Jeśli butelki stoją w piwnicy, bez dostępu światła - to nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.