Skocz do zawartości

Piwo dla taty


CóreczkaTatusia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich : )

 

Niedawno jak wiadomo był Dzień Ojca. Mój tata zażyczył sobie ode mnie jakiegoś ciekawego, oryginalnego piwa, którego nie da się kupić w zwykłym sklepie "za rogiem".

Kompletnie nie znam się na piwach, więc jest to dla mnie trudne zadanie. Czy ktoś jest w stanie mi polecić jakieś marki, które dostanę w Polsce w jakichś sklepach specjalistycznych (najlepiej w Warszawie, ewentualnie w Łodzi)?

 

Nie wiem czy to coś pomoże, ale mój tata jest raczej normalnym, 50-cio letnim panem, uwielbia sport, jest mistrzem grilla, typowy tata ;) Mogę dodać, że pływa na statkach, jest oficerem, może są jakieś piwa których targetem są marynarze? ;)

 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi ; D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę dodać, że pływa na statkach, jest oficerem, może są jakieś piwa których targetem są marynarze?

 

Z morskim tematem kojarzy mi się tylko Anchor Brewing do kupienia w dobrych sklepach piwnych :)

Edytowane przez Bzdzionek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej trudno coś polecić nie wiedząc jakie "smaki" preferuje tata.

Ja również polecałbym wycieczkę do sklepu specjalistycznego i chwilę rozmowy z obsługą.

 

Lidl z jednej strony spoko, ale z drugiej strony może to być odebrane jako "piwa z promocji w pobliskim dyskoncie". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecałbym wycieczkę do sklepu specjalistycznego i chwilę rozmowy z obsługą.

Plus wiedza, jakie to piwo ma być. Czy mocno chmielone, a może bardziej słodowe? Czy sesyjne, czy z dużą zaw. alkoholu? Target "dla marynarzy" będzie tak samo nieprecyzyjny jak piwo "dla kobiet".

Jak mam strzelać to bym wybrał jakieś dobre Double IPA albo RISa.

Edytowane przez MichalW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc konsekwentny, polecam barley wine`a z Anchor brewing, myślę, że dla niedoświadczonego konsumenta piwa będzie to bardzo ciekawa propozycja, nieprzegięta w żadną stronę :) Sam bardzo chętnie sięgam po to piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze będzie American Pale Ale. APA ma niezły smak i aromat, ale nie jest tak gorzka jak AIPA, dzięki czemu jest to dobre piwo dla osób, które piły koncerniaki, a chcą spróbować czegoś lepszego. Przykłady : Lwówek Jankes, Rio Bravo z Faktorii.

Edytowane przez Patrickll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zapytaj taty jakie by chciał by było ,bo barley wine jest specyficznym piwem ,a bardziej winem :)

może wiosłującego jacka ?

jeszcze jest sklep w warszawie Rodzinka Bis

kup kilka całkiem różnych gatunków niech próbuje ,w sklepie Ci doradzą bo pisząc AIPA,APA i tak pewnie nie wiesz o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałam się taty jakie on właściwie lubi piwa, ale jak to on (nie słynie z wylewności xD) odpowiedział mi po prostu "jakie kupisz, takie wypije" :cool:

 

Pospisuję polecane przez was marki i zrobie sobie jutro rajd po wspomnianych przez frodulca sklepach. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Jestem wdzięczna, że zechcieliście wspomóc biedną niewiastę w kłopocie ;)

 

Oby nigdy nie zabrakło wam piwa w lodówce : D

 

PS. Zestaw startowy dobrym pomysłem na 50-te urodziny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lepszy pomysł. Zlokalizuj na mapie piwowara ze swojej okolicy i zagadaj:)

 

Dokładnie... jak Tata posmakuje "zupełnie" coś innego niż dostępne w sklepie za rogiem, to może sam w wolnej chwili zacznie warzyć. A tak na marginesie... z braku własnej produkcji i kilku butelek, które dostałem od kolegi, udałem się "za róg" po płyn dopingowy do Mundialu - ehhhmmm... chyba muszę zajechać do rodziców do piwniczki, bo odwykłem od "standardów" :)

 

A Tacie faktycznie zdobądź coś od piwowara domowego, a jak zdobędzie się z zapałem to i pierwszą puchę uwarzy w ciągu miesiąca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.