Jump to content
CóreczkaTatusia

Piwo dla taty

Recommended Posts

Witam wszystkich : )

Niedawno jak wiadomo był Dzień Ojca. Mój tata zażyczył sobie ode mnie jakiegoś ciekawego, oryginalnego piwa, którego nie da się kupić w zwykłym sklepie "za rogiem".

Kompletnie nie znam się na piwach, więc jest to dla mnie trudne zadanie. Czy ktoś jest w stanie mi polecić jakieś marki, które dostanę w Polsce w jakichś sklepach specjalistycznych (najlepiej w Warszawie, ewentualnie w Łodzi)?

Nie wiem czy to coś pomoże, ale mój tata jest raczej normalnym, 50-cio letnim panem, uwielbia sport, jest mistrzem grilla, typowy tata ;) Mogę dodać, że pływa na statkach, jest oficerem, może są jakieś piwa których targetem są marynarze? ;)

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi ; D

Najlepiej pójść do sklepu specjalistycznego i porozmawiać ze sprzedawcą

W Warszawie:

Cech Piwny Polna 13

Piwomaniak Al Jana Pawła 61

Piwonia Al KEN 50

Mogę dodać, że pływa na statkach, jest oficerem, może są jakieś piwa których targetem są marynarze?

Z morskim tematem kojarzy mi się tylko Anchor Brewing do kupienia w dobrych sklepach piwnych :)

Edited by Bzdzionek

Albo zawsze zostaje Lildl i piwa z tygodnia Angielskiego, oferta dosyć spora i przekrój piwek ciekawych, których w każdym sklepie nie kupisz.

Raczej trudno coś polecić nie wiedząc jakie "smaki" preferuje tata.

Ja również polecałbym wycieczkę do sklepu specjalistycznego i chwilę rozmowy z obsługą.

Lidl z jednej strony spoko, ale z drugiej strony może to być odebrane jako "piwa z promocji w pobliskim dyskoncie". :)

Ja również polecałbym wycieczkę do sklepu specjalistycznego i chwilę rozmowy z obsługą.

Plus wiedza, jakie to piwo ma być. Czy mocno chmielone, a może bardziej słodowe? Czy sesyjne, czy z dużą zaw. alkoholu? Target "dla marynarzy" będzie tak samo nieprecyzyjny jak piwo "dla kobiet".

Jak mam strzelać to bym wybrał jakieś dobre Double IPA albo RISa.

Edited by MichalW

Będąc konsekwentny, polecam barley wine`a z Anchor brewing, myślę, że dla niedoświadczonego konsumenta piwa będzie to bardzo ciekawa propozycja, nieprzegięta w żadną stronę :) Sam bardzo chętnie sięgam po to piwo.

A może coś z Podróży Kormorana - mojemu podeszła AIPA i Waizenbock. Można znaleźć w kolekcjonerskim opakowaniu ze szklanka.

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka

Najlepsze będzie American Pale Ale. APA ma niezły smak i aromat, ale nie jest tak gorzka jak AIPA, dzięki czemu jest to dobre piwo dla osób, które piły koncerniaki, a chcą spróbować czegoś lepszego. Przykłady : Lwówek Jankes, Rio Bravo z Faktorii.

Edited by Patrickll

Ale dzień Ojca już był :D

Jak prezent to najlepiej coś ze szkłem, może cos z Belgii, piwa Trapistów.

najlepiej zapytaj taty jakie by chciał by było ,bo barley wine jest specyficznym piwem ,a bardziej winem :)

może wiosłującego jacka ?

jeszcze jest sklep w warszawie Rodzinka Bis

kup kilka całkiem różnych gatunków niech próbuje ,w sklepie Ci doradzą bo pisząc AIPA,APA i tak pewnie nie wiesz o co chodzi

Pytałam się taty jakie on właściwie lubi piwa, ale jak to on (nie słynie z wylewności xD) odpowiedział mi po prostu "jakie kupisz, takie wypije" :cool:

Pospisuję polecane przez was marki i zrobie sobie jutro rajd po wspomnianych przez frodulca sklepach. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Jestem wdzięczna, że zechcieliście wspomóc biedną niewiastę w kłopocie ;)

Oby nigdy nie zabrakło wam piwa w lodówce : D

PS. Zestaw startowy dobrym pomysłem na 50-te urodziny ;)

Mam lepszy pomysł. Zlokalizuj na mapie piwowara ze swojej okolicy i zagadaj:)

koledzy tutaj są tak uczynni że nie jeden by ci w tym rajdzie towarzyszył

oczywiście że by służyć dobrą radą ;) bo w sklepach czasem nie zawsze wiedzą co sprzedają

Mam lepszy pomysł. Zlokalizuj na mapie piwowara ze swojej okolicy i zagadaj:)

Dokładnie... jak Tata posmakuje "zupełnie" coś innego niż dostępne w sklepie za rogiem, to może sam w wolnej chwili zacznie warzyć. A tak na marginesie... z braku własnej produkcji i kilku butelek, które dostałem od kolegi, udałem się "za róg" po płyn dopingowy do Mundialu - ehhhmmm... chyba muszę zajechać do rodziców do piwniczki, bo odwykłem od "standardów" :)

A Tacie faktycznie zdobądź coś od piwowara domowego, a jak zdobędzie się z zapałem to i pierwszą puchę uwarzy w ciągu miesiąca :)