Skocz do zawartości

Bad to the Bone - BEERmuda (American/NZ IPA)


Beredinn

Rekomendowane odpowiedzi

post-7419-0-82793400-1403601818_thumb.jpg

Informacje (z etykiety): 5,3% ALK (ABV), 15BLG, słody: pale, monach II, karmel jasny, karmel ciemny, pilz; chmiele: tomahawk, pacific gem, citra.

Informacje (z forum):http://www.piwo.org/...ne/#entry281872

Informacje moje: 8 C, 12 dni po butelkowaniu (trochę mało)

Butelka: 500 ml butelka po (chyba) jakimś angliku. Etykieta z ciekawą grafiką palmy piwnej. Opis surowca i chmieli, BLG i Alkohol - minimalistyczny, większy od jakiejkolwiek komercyjnego opisu, wystarczający. Kapsel z numerem warki - trójka ;).

Wygląd: ciemny, nieprzezroczysty, pod światło lekko czerwony - właściwy. Piana świetna, drobnobąbelkowa, mocna, wytrzymała. Została ze mną aż do końca - ucz mnie, Mistrzu, takiej piany!

Zapach: Cytrusowe, delikatnie sosnowe. Przywodzi na myśl "Czornego Misia" spółki Kopyra/Widawa. Oczywiście to mój odbiór, dodam, że IPY mało piłem a sosen dużo wąchałem...

Smak: cierpki, nie czuć w ogóle tych 5 BLG, ale to bardzo dobrze dla stylu. Bardzo chmielowy, ale bez przesady. Smak słodowy bardzo słaby na korzyść chmielowego - właściwe dla stylu.

Faktura: lekko pikantna, mało gazowana, wytrawna - to lubię w ciemnych piwach.

Ogólnie piwo niezłe, całkiem dobre i odmienne. Chmiele cytrusowe są tu świetną odskocznią od "w-cholerę-goryczkowych-IPA" - wielki plus za Citrę, którą ostatnimi czasy ubóstwiam. Co do samej recenzji - powtórzę za miesiąc-dwa, bo dostałem dwie butelki, i zobaczymy jak piwo się starzeje.

Edytowane przez Beredinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.