Skocz do zawartości

Średnio, ile dni nagazowuje się piwo w butelce?


pachura

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, tu nie chodzi o granaty, jak piwo jest dofermentowane to trzymane w dowolnej temperaturze się nie przegazuje, po prostu im zimniej tym wolniej piwo się starzeje, dlatego się przenosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniesienie do chłodnego miejsca przede wszystkim pozwoli się piwu ładnie sklarować i opaść drożdżom na dno, wpływa też pozytywnie na ułożenie się w piwie smaków i aromatów. Teoretycznie, jeżeli fermentacja została przeprowadzona do końca i nie została dodana zbyt duża ilość cukru do refermentacji, to ryzyko granatów,l nawet w temperaturze pokojowej, nie jest zbyt wysokie, ale z powodów podanych powyżej i tak warto pomyśleć nad jakimś chłodniejszym miejscem do leżakowania piwa - choćby i na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

zawsze dręczyło mnie to pytanie, a przy butelkowaniu lagera już całkiem... od kiedy tylko butelkuję piwo to przy zlewaniu do pojemnika z kranikiem zawsze zasysam jakąś ilość drożdży, tak aby do butelek chociaż mała cząstka trafiła... uwidziało mi się, że jak widać na dnie osad drożdżowy, to na pewno piwo się nagazuje. A przy lagerze, gdzie wszystko opadło na dno fermentora i piwo jest krystalicznie czyste w butelce, nie ma żadnego osadu. Więc co ma nagazować moje piwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi pomimo tego że nic nie widać drożdży w objętości wiadra jest ich całkiem sporo ;) Miałem lagery co były krystalicznie czyste i po tygodniu miałem już ładnie nagazowane. To że czegoś nie widać gołym okiem nie znaczy, że tego nie ma.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.